Boston – Chicago 6:3 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 3:1 (kon.) | Florida – Dallas 0:3 (kon.)
Columbus – Washington 3:0 (kon.) | Ottawa – Carolina 1:4 (kon.) | Tampa Bay – Calgary 6:3 (kon.)
St. Louis – NJ Devils 8:3 (kon.) | Nashville – Detroit 2:3 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 4:5 (kon.)
Winnipeg – NY Rangers 4:3 (kon.) | Colorado – Toronto 2:5 (kon.) | Vegas – Arizona 2:5 (kon.)
Buffalo Sabres
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
New York Islanders
cz Streda 13.02.2019, 01:08 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hokejisté Buffala přivítají na svém ledě New York Islanders, se kterými se utkali v tomto roce už jednou v lednu. Na vlastním ledě ale prohráli s Ostrovany 1:3 a i aktuální forma obou týmů znovu favorizuje hostující tým.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Islanders vyhráli poslední tři zápasy a jsou na druhém místě Východní konference. Dlouhodobou formu mají vynikající, když se z posledních 10 zápasů radovali z výhry hned sedmkrát.

Sabres jsou naopak ve Východní konferenci na 10. místě se ztrátou čtyř bodů na příčky zaručující play off. V posledních deseti zápasech si připsali šest porážek, ale jejich výkony alespoň v minulém týdnu šly trochu nahoru, když se jim podařilo ukořistit dvě výhry. Kromě nich ale zaznamenali rovněž dvě prohry.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, Scandella (A), Hunwick, Dahlin, Pilut, McCabe – Pominville, Eichel (C), Skinner – S. Reinhart, Mittelstadt, Sheary – T. Thompson, Rodrigues, Sobotka – Okposo (A), Jo. Larsson, Girgensons.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk (A), Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Dal Colle – Komarov, Filppula, Beauvillier – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Furlatt, Hanson – Berg, Smith.

00:01

00:07
    Rychlé přerušení, hned v prvním útoku. Puk skončil mezi střídačkami.

01:00
    Nelson zkoušel štěstí zpoza levého kruhu, Ullmark si připisuje první zákrok.

01:12
    Brankář domácích sbírá sražený puk a přerušuje hru. Rozhodčí poté míří k boxu časoměřičů a řeší sirénu, která se ozývá při každém přerušení hry.

01:47
    Pominville zkoušel štěstí okamžitě po přebruslení modré čáry. Lehner vyráží.

03:10
    Hraje se dlouho bez přerušení. Oba týmy se prohání ze stranu na stranu, k nějakým šancím nebo vůbec střelám se nedostávají.

04:00
    Hra je přerušena. Důvodem je postavení mimo hru Islanders.

04:22
    Tlak na branku hostů. Dvě střely zpoza pravého kruhu se nepodařilo tečovat. Eichel ještě zkoušel dorážet, ale Lehner vytěsnil kotouč na zadní mantinel.

04:45
    Rychlý kontr hostů. Lehner se po zákroku dostal mimo ideální postavení vedle brankoviště, k jeho štěstí se Islanders nedostali k dorážce.

05:21
    Rodrigues vrátil hru před Lehnera, svou střelu poslal mimo tři tyče.

06:35
    Další dlouhá pasáž bez přerušení. Mayfield střílí dvakrát od modré, Ullmark ale oba jeho pokusy vyráží.

07:20
    Na druhé straně Lehner vykryl ránu z pravého kruhu a puk srazil do rohu kluziště.

07:45
    Domácí se trochu zlobí, ale podle rozhodčího se nejedná o zakázané uvolnění. Vracející se hráč mohl hrát.

08:30
    Stále se hraje. Snaha obou týmů o usazení v útočném pásmu selhává, nahozené puky sbírají obrany soupeře.

09:17
    Zakázané uvolnění Buffala.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:31
    Rychlý přechod Sabres do útoku skončil sraženým pukem do ochranné sítě. Komerční přestávka.

11:11
    Mayfieldovi se podařilo z vlastního pásma poslat puk alespoň do neutrální zóny.

11:57
    Útok hostů Martin se dostal až před brankoviště a počíhal si na prudkou střílenou přihrávku, kterou se snažil protečovat mezi betony Ullmarka. Tomu se ale povedlo kotouč vyrazit.

12:25
    Hra se přesunula před Lehnera, domácí hledají dobrou střeleckou pozici, ale posílají si puk hlavně po mantinelu.

12:43
    Eichel a poté Skinner své střely poslali vedle.

13:14
    Nakonec Lehner musel zasahovat, Pominvillovu střelu vyráží. Hosté se vzápětí dopouští zakázaného uvolnění.

13:59
    Boychuk tvrdě vypálil od modré, Ullmark puk drží ve své výstroji a přerušuje hru. Komerční přestávka.

14:04
    Dal Colle se prokousal k pohotové střele mezi kruhy, ale branku Ullmarka míjí.

15:30
    Sobotka vlastním tělem zastavil ránu Pelecha od modré a poté ztěžka odkulhal na střídačku. Schytal dělovku do nohy.

15:45
    Kotouč vyletěl ve středním pásmu mimo kluziště. Komerční pauza.

16:22
    Hra je přerušena před Lehnerem, kde se bude také vhazovat. Brankář hostů si na něco stěžuje rozhodčímu.

16:25
    Sabres právě vstřelili branku!
    Jack Eichel vyhrál vhazování, puk se dostal k JEFFU SKINNEROVI, jenž si povyjel více na střed a střelou pod horní tyčku nedal Lehnerovi šanci zasáhnout. Asistence: Jack Eichel.
    16:25 Jeff SKINNER - 1:0

17:21
    Skinner se znovu vydal do útoku. Tentokrát střílel od modré. Puk byl zblokován a odražen do ochranné sítě.

17:50
    Do obdobné pozice, odkud skóroval Skinner, si najel Rodrigues. Střela k pravé tyči ale šla nakonec na zadní mantinel.

18:40
    Islanders se nedaří usadit v útočném pásmu. Jejich útočné výpady domácí zdárně odvrací.

19:22
    Stejně jako teď Cizikase u modré čáry obral o puk Pominville.

19:37
    Islanders právě vstřelili branku!
    Jenže, kde to nešlo vlastními silami, pomohl forčeking. Skvělým napadáním se hosté dostali k puku, přihrávku protlačili až na CASEYHO CIZIKASE na středu a ten rychlou střelou využil nepřipraveného Ullmarka, jenž se nestačil proti němu srovnat. Asistence: Matt Martin, Cal Clutterbuck.
    19:37 Casey CIZIKAS - 1:1

20:00

Dlouho to vypadalo, že první třetina skončí bez branek. V posledních čtyřech minutách ale nakonec padly hned dvě. Na Skinnerovu trefu dokázali hosté zareagovat v samém závěru a srovnali na 1:1.

Další třetina začne přibližně v 01:59.

20:01

20:30
    Zatím se na branku příliš nestřílí. V první třetině Islanders vyhráli na střely 8-5, což rozhodně nesvědčí o nějaké "kulometné" palbě.

21:05
    A druhá třetina začala v podobném duchu. Puky jsou převážně blokovány či jdou mimo tři tyče.

21:40
    Od modré čáry to zkoušel Pulock, ale minul Ullmarkovu klec.

22:07
    Dahlin trefil jen Lehnera, který stihl ukrýt puk pod lapačku. Nepříjemně na něho dorážel Skinner.

23:10
    Ullmar sklap bleskově betony proti tvrdé střele od modré čáry. Puk vyrazil před sebe, kde ale nebyl nikdo z Islanders.

23:50
    Sobotka od modré trefil jen bránícího hráče před sebou a pak měl plné ruce práce, aby nepustil hosty do brejku. Český útočník ale na modré čáře dobře zapracoval a ubránil složitou situaci.

24:15
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru.

25:18
    Kotouč byl těsně před Ullmarkem tečován a vyletěl do vzduchu. Domácí brankář se ho pokusil holí odpálit, ale puk nakonec spadl až za branku.

26:03
    Kotouč při útoku hostů vyletěl mezi diváky. Komerční přestávka.

26:49
    Rychlý útok domácího týmu. Eichel zavezl puk do útočného pásma podél mantinelu a poslal výtečnou přihrávku do jízdy na střed. JASON POMINVILLE lehce klepl do blížícího se puku a poslal ho Lehnerovi mezi betony. Asistence: Jack Eichel.
    26:49 Jason POMINVILLE - 2:1

27:08
    Reinhart z hodné ostrého úhlu trefil pouze boční síť Lehnerovy klece.

28:30
    Hraje se delší pasáž bez přerušení. Okposo zkoušel štěstí zpoza pravého kruhu, ale minul Lehnerovu branku.

28:51
    Hraje se rychle ze strany na stranu. Do útoku se opět vehnali domácí, ale Okposo byl tentokrát zablokován.

29:26
    Stále se hraje. Lee od modré čáry vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Ten vyráží puk.

30:23
    Toews se dokázal probít ke střele od modré čáry, puk ale byl sražen do ochranné sítě. Komerční přestávka.

31:29
    Zakázané uvolnění Buffala, vhazovat se bude před Ullmarkem.

32:42
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., podrážení).

33:12
    Sabres se při návratu do útočného pásma dopustili postavení mimo hru.

33:59
    Přesilovka domácím zatím vůbec nevychází, znovu přichází o pásmo.

34:42

35:20
    Sabres jsou sice v útočném pásmu, ale nedaří se jim vymotat od mantinelu.

36:00
    Dlouhé postavení domácích v útoku střelu nakonec vůbec nepřineslo.

36:24
    Hraje se dlouhé bez přerušení. Návrat Sabres do útoku, Pilut pálil od modré. Lehner vyráží.

36:46
    Nelson střelou z levého kruhu trefil pouze Ullmarkův beton.

37:30
    Tempo hry se sice snížilo a o puk se hodně bojuje u mantinelů, ale stále se hraje hodně plynule.

38:35
    Dál se hraje bez přerušení. Hodně dlouhá pasáž.

39:00
    Po dlouhé době střela na branku. Boychuk od modré trefil Ullmarka.

39:24
    Nakonec ještě jedno přerušení a komerční přestávka. Ullmark musel střelu z jízdy z prostoru u pravého kruhu krotit na svých betonech.

40:00

Druhá třetina opět nepřinesla nějakou kanonádu. Na střely vedou Islanders 15-10, na góly naopak Sabres 2-1. Dnešní zápas je především bitvou o každou střelu a dominují obrany obou celků, které se snaží nepropustit žádný zbytečný puk na své brankáře.

Další třetina začne přibližně v 02:49.

40:01

40:47
    Eichel vyslal střelu ze středního pásma, respektive střílené nahození. Lehner vyráží.

41:13
    Sabres ve snaze o návrat do útočného pásma zastavilo postavení mimo hru.

41:53
    Kotouč skončil na střídačce Islanders. Vhazovat se bude před Lehnerem.

42:59
    Beauvillier kolem Hunwicka neprošel, byl tvrdě naražen na mantinel v rámci pravidel.

43:30
    Hra pokračuje v podobném duchu jako v prvních dvou třetinách. Do šancí se týmy příliš nedostávají a je to zejména jedna velká vyčkávaná na chybu soupeře.

44:25
    Dělovka hostů od modré zaduněla o zadní mantinel.

44:42
    Přihrávku před branku nedokázal hostující útočník usměrnit na Ullmarka. Puk odklouzal do rohu kluziště.

45:06
    Domácí vyhodili tak, aby se nedopustili zakázaného uvolnění.

45:25
    Hosté byli znovu v útoku, tentokrát se ale Sabres ubránili a rychle vyváží. Žádný tlak na Ullmarka nepřipustili.

46:02
    Hraje se dlouho bez přerušení. Hunwick střílel od modré, Lehner bez problémů vyráží.

46:25
    Rozjetý Sobotka nepřetavil přihrávku ve střelu na Lehnera, puk poslal jen na zadní mantinel.

46:52
    Ullmark vleže zlikvidoval zakončení Barzala. Barzal je hodně aktivní a znovu se zmocnil puku.

47:22
    Barzal si dělá s obranou Sabres, co se mu zamane, na Ullmarka ale recept nenachází.

48:07
    Lehner lapačkou vytěsnil pohotovou střelu z první, jež na něho vyslal Okposo z prostoru mezi kruhy a která mířila nad rameno hostujícího brankáře.

48:32
    Nelsonova střela z levého kruhu před Ullmarkem byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.

48:47
    Eberle od mantinelu poslal prudkou střelu na Ullmarka, jenž vyráží.

49:36
    Zakázané uvolnění Islanders po nepřesné rozehrávce.

49:45
    Bleskový přechod Islanders do útoku, Ullmark zastavil kotouč a přerušil hru.

50:21
    Hra se nyní trochu kouskovala. Reinhart z mezikruží přinutil Lehnera k zákroku. Komerční přestávka.

50:47
    Ristolainen od modré prověřil připravenost Lehnera, který puk chytá a přerušuje hru.

51:04
    Barzal prudkou ránu poslal jen na zadní mantinel.

51:55
    Obrovská chyba v rozehrávce Islanders pustila k puku v útočném pásmu Skinnera, který ale pozici mezi kruhy nevyužil a střelu nevměstnal mezi tři tyče! Pokus trefit levý horní růžek končí na zadním mantinelu.

52:48
    Krásná přihrávka Islanders za obranu a v obrovské šanci se zjevil Clutterback, který ale po kličce do bekhendu neobhodil Ullmarka! Parádní zákrok vyrážečkou, jíž domácí gólman vytěsnil puk na zadní mantinel a udržel vedení Sabres!

53:00
    Následně se Buffalo dopouští zakázaného uvolnění. Tlak muselo nějak vyřešit.

53:35
    Islanders se snaží o vyrovnání a daří se jim protlačit ke střelám, které v předchozím průběhu utkání nepřicházely. Nelson z pravého kruhu ale skulinu v postavení Ullmarka nenašel.

53:45
    Střela hostů od modré po vhazování šla vedle. Ullmark si případný odražený puk pohybem ohlídal.

54:15
    Velká šance Islanders. Ullmark nezachytil puk a Beauvillier mohl zakončit do prázdné branky. Jenže v těžké pozici netrefil!

54:50
    Tlak hostů na branku Ullmarka pokračuje. Boychukova střela však až k brankovišti nedoletěla.

55:18
    Útok také na druhé straně. Girgensons rychle zavezl puk do pásma a z pravého křídla rovnou i vystřelil. Lehner bez obtíží vyráží.

55:56
    Sabres znovu v obraně. Daří se jim dostat puk do neutrální zóny.

56:11
    Buffalu je odpískáno zakázané uvolnění. Domácí se zlobí.

56:11
    Tak ne, nakonec by se mělo vhazovat ve středovém kruhu. Přichází tedy komerční přestávka.

56:40
    Buffalo se snaží držet u puku, jenže chybuje ve vlastním pásmu.

56:57
    Islanders toho ale nevyužili a útočné pásmo ztrácí.

57:20
    Domácím se podařilo narušit kombinaci soupeře a vytěsnit hru do středního pásma.

57:35
    V tak vyrovnaném utkání si troufám tvrdit, že je rozhodnuto! Lehner nedokázal udržet střelu Okposoa mezi svými betony a puk mu propadl do brankoviště. Toho si všiml i JOHAN LARSSON, který pohotově, a pro jistotu, doklepl puk do branky, ačkoliv tam puk velmi rychle mířil. Asistence: Kyle Okposo, Zemgus Girgensons.
    57:35 Johan LARSSON - 3:1

58:18
    Leddyho střela od modré trefila horní tyčku! Puk se odrazil do ochranné sítě. Mezitím Islanders odvolali brankáře a hrají v šesti.

58:37
    Domácí stříleli přes celé hřiště na prázdnou branku, ale trefili tyč! Kdyby to tak chtěli, nepovede se jim to!

59:28
    Další střela přes celé kluziště. Larsson ale těsně míjí a je to jen zakázané uvolnění.

59:42
    Domácí dostali puk ze svého pásma.

59:56
    Ristolainen to také zkusil přes celé kluziště. Zakázané uvolnění.

Velmi cenný skalp pro Buffalo, které ve vyrovnaném střetnutí zdolalo vedoucí tým Metropolitní divize New York Islanders 3:1. Nebyla to zrovna střelecká přehlídka, byl to spíše boj. O tom svědčí i bilance střelby, jež vyzněla v poměru 25-22 lépe pro hosty. Jenže se hraje na branky a těch víc vsítilo Buffalo.

Islanders tak přišli o svou třízápasovou šňůru výher a Sabres se posunuli na deváté místo Východní konference. Přinejmenším do té doby, než skončí zápas Caroliny v Ottawě, kde Hurricanes potřebují zvítězit, aby se opět dostali před Buffalo.

Tři hvězdy utkání
    1. Linus Ullmark (BUF) 24 zák., 96 %
    2. Jack Eichel (BUF) 0+2
    3. Jason Pominville (BUF) 1+0

Česká stopa v utkání
    Vladimír Sobotka (BUF) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:14

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:28:36)

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 17. Skinner (Eichel), 27. Pominville (Eichel), 58. Jo. Larsson (Okposo, Girgensons) – 20. Cizikas (M. Martin, Clutterbuck)

Rozhodca: Furlatt, Hanson – Berg, Smith