Washington – LA Kings 6:4 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Vancouver – San Jose 2:7 (kon.)
Vancouver Canucks
2:7 (1:3, 0:3, 1:1)
San Jose Sharks
cz Utorok 12.02.2019, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hezké velmi časné úterní ráno přeji všem příznivcům toho nejlepšího hokeje. Na programu je opět zámořská NHL a s ní další zápasy a my budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy Vancouver Canucks a San Jose Sharks.

Domácí hokejisté jsou na devátém místě v Západní konferenci a bojují o play-off. Dosud nasbírali sedmapadesát bodů. Pětadvacetkrát zvítězili a jednatřicetkrát odešli z ledu jako poražený tým. Vancouverští dokázali naposledy na domácím ledě porazit první Calgary 4:3 po samostatných nájezdech a získali tak cenný skalp. Dnes by rádi doma opět uspěli, ovšem rozhodně je nečeká nic lehkého, neboť narazí na rozjeté San Jose Sharks. Čeká nás zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít. Vancouveru by měli chybět Bärtschi, Demko a Edler.

Nejproduktivnější hráči

Elias Pettersson – 50 bodů (25+25)
    Bo Horvat – 43 bodů (19+24)
    Brock Boeser – 38 bodů (19+19)

Hosté ze San Jose se v Západní konferenci nacházejí na třetím místě a dosud jeho hokejisté nasbírali třiasedmdesát bodů za třiatřicet výher a třiadvacet proher. Naposledy dokázali Žraloci získat čtyři body po stejných výhrách 5:2 nad Calgary a Edmontonem a drží pěti zápasovou šňůru výher. Další duel na ledě soupeře by rádi zvládli i dnes, aby úspěšnou sérii prodloužili a také zůstali stále v kontaktu s prvním místem, na které v tuto chvíli ztrácejí pouze jeden bod. Sezónu zatím mají velmi dobře rozjetou a v dobrých výsledcích tak budou chtít pokračovat i nadále. Trenérovi Peteru Peter DeBoerovi by neměl nikdo chybět pro zranění. Skvěle se daří českému útočníkovi Tomáši Hertlovi, který se vyhoupl na druhé místo produktivity hráčů San Jose.

Brent Burns – 61 bodů (11+50)
    Tomáš Hertl – 51 bodů (25+26)
    Logan Couture – 46 bodů (19+27)

Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly zatím jednou, na domácím ledě v listopadu loňského roku vyhráli Žraloci 4:0. Naváží i dnes na tuto výhru, nebo Kosatky favorita zápasu zaskočí?

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS)
    Lukáš Radil (SJS)
    Radim Šimek (SJS)

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

Vancouver Canucks: Markström (DiPietro) – B. Hutton, Stecher, Ch. Tanev, Gudbranson, D. Pouliot, Biega – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, Horvat, Goldobin – B. Sutter, Virtanen, Eriksson – Beagle, Motte.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – R. Šimek, Burns, Vlasic, Heed, Dillon, Braun – Meier, Couture, Pavelski – E. Kane, Hertl, Donskoi – Sörensen, J. Thornton, Labanc – Goodrow, Gambrell, M. Karlsson..

00:01

00:01
    Zápas začíná.

01:14
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se první střelou v zápase dostává do vedení. Logan Couture přihrál před branku, kde byl volný a rychle zakončující TIMO MEIER. Asistence: Logan Couture.
    01:14 Timo MEIER - 0:1

02:59
    Sledujeme rychlý úvod zápasu, domácí celek se musí bránit aktivní hře Sharks. Michael DiPietro minul znovu zasahovat.

03:22
    Hostující celek se prosazuje znovu EVANDER KANE od modré čáry nahazoval vzduchem bekhendem, jeho projektil si srazil nešťastně domácí obránce a brankář do své branky. Asistence: Logan Couture.
    03:22 Evander KANE - 0:2

05:00
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky hostujícího celku bavit.

06:03
    Domácí hokejisté vůbec nemohou chytit tempo zápasu. zatím je na ledě jediný celek a to ten hostující.

06:44
    Logan Couture pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná, Michael DiPietro zasahovat nemusel.

07:11
    Nikolaj Goldobin se pokoušel dostat v útočném pásmu k puku, ale nepodařilo se mu to.

07:30
    Derrick Pouliot se dostal do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

07:56
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

08:48
    Sharks se znovu prosazují, tentokrát se ujala střela, kterou vyslal MELKER KARLSSON. Puk před brankou ještě možná mimo dosah brankáře tečoval Bo Horvat. Asistence: Brent Burns a Barclay Goodrow.
    08:48 Melker KARLSSON - 0:3

09:52
    Ke střele se dostal také Tomáš Hertl, jehož projektil kryje Michael DiPietro.

10:01
    Komerční přestávka.

10:32
    Sledujeme aktivní hru hostujícího celku, který se v první polovině úvodní třetiny dokázal prosadit hned třikrát.

11:04
    Canucks na střelu na branku zatím čekají.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:30
    Derrick Pouliot rozehrává od své branky, Erik Gudbranson protečoval kotouč do útočného pásma, ale do výraznější šance se domácí nedostali.

Elias Pettersson spěchal za kotoučem v útočném pásmu, jeden z hráčů zakončoval, a tak musel Martin Jones zasahovat.

12:45
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

13:25
    Jay Beagle přišel v útočném pásmu o kotouč, a tak se směr hry otáčí.

14:24
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

15:01
    Sharks se dostali blízko brance, ale vypálit se jim nepodařilo.

15:41
    Radim Šimek pálil z dobré pozice, Michael DiPietro kryje kotouč. Komerční přestávka.

15:41
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Troy Stecher – 2 min., hrubost).

17:11
    Martin Jones dokázala velmi dobře zasáhnout, následně se Canucks dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

17:21
    Vancouver má k dispozici přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat od útočného pásma.

17:34
    Loui Eriksson pálil z bezprostřední blízkosti, jeho ránu kryje Martin Jones.

17:41

18:15
    Tomáš Hertl zakončoval z dobré pozice, jeho ránu kryje Michael DiPietro, který rozhodně neměl dobrý úvod zápasu.

18:55
    Timo Meier se dostal do útočného pásma, jeho rána byla zblokovaná. Na druhé straně po nepřesné akci brankář zasahovat nemusel.

19:17
    Bo Horvat zakončoval z mezikruží, jeho projektil nadvakrát kryje Martin Jones.

19:53
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Elias Pettersson dostal hru do útočného pásma, zastavil akci, a pak poslal přesnou přihrávku do míst, kde byl zcela volný BO HORVAT. Ten už měl snadnou práci. Asistence: Elias Pettersson a Troy Stecher.
    19:53 Bo HORVAT - 1:3

20:00

Dobrý vstup do zápasu měl hostující celek, třikrát se prosadil v první polovině první třetiny. Timo Meier, Evander Kane a Melker Karlsson dokázali prostřelit brankáře soupeře. V závěru třetiny pak snížil domácí Bo Horvat.

20:01

20:44
    Vhazovat se bude v útočném pásmu domácího celku.

21:00
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Radim Šimek pálil nepřesně od modré čáry.

22:10
    Alex Biega to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl nepřesný. Gólman Sharks snadno zasáhl proti střele soupeře.

22:52
    Hra se přelévá ze strany na stranu, na výraznější šanci čekáme.

23:10
    Markus Granlund to zkoušel z otočky, kotouč končí za brankou Sharks, odkud hosté rozehrávají.

24:36
    Tomáš Hertl dostal puk na EVANDERA KANEA. Ten se dostal do útočného pásma a rychlou střelou překonal brankáře Canucks. Asistence: Tomáš Hertl.
    24:36 Evander KANE - 1:4

26:31
    Domácí hokejisté se jen těžko dostávají do šance. Brock Boeser vedl akci svého celku, hledal přihrávkou spoluhráče. Jenže ten byl zablokovaný.

27:19
    Lukáš Radil to nyní udělal dobře, připravil střeleckou pozici pro Tima Heeda. Michael DiPietro přerušuje hru. Komerční přestávka.

27:47
    Joonas Donskoi si vybruslil před branku, kde čekal na přihrávku. Jeho zakončení bylo nepřesné.

28:10
    Joe Pavelski se dostal do zakončení. Jeho bekhendová střela byla nepřesná. Podobně slabě zakončoval na druhé straně Elias Pettersson.

28:42
    Josh Leivo vedl další akci Vancouveru. Ten nyní hraje aktivněji, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu.

29:48
    Polovina zápasu je pryč, hostující celek vede o tři branky a má dění na ledové ploše prakticky pod kontrolou.

30:50
    Zack Macewen pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje Martin Jones. Komerční přestávka.

31:00
    K asistenci přidává TOMÁŠ HERTL také gól a krásný gól. Donskoi na něj prostrčil kotouč, dostal se do dobré střelecké pozice a z bezprostřední blízkosti poslal kotouč přesně pod horní tyčku. Asistence: Joonas Donskoi a Evander Kane.
    31:00 Tomáš HERTL - 1:5

32:51
    Brent Burns hledal před brankou spoluhráče. Elias Pettersson se následně dostal do brejku a výborně ho zblokoval vracející se Radim Šimek.

33:51
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., hákování).

34:05
    Přesilovku hrají hostujíc hokejisté. Na ledě znovu Hertl a spol.

34:30
    Vancouver vyhazuje přes všechny čáry.

35:10
    Loui Eriksson vyhazuje přes všechny čáry.

35:26
    Sharks se dostali do postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

35:51

36:13
    Lukáš Radil se pokoušel dostat do útočného pásma, ale vypálit na branku se mu nepodařilo, od brankáře rozehrávají domácí.

37:11
    Josh Leivo pálil hodně nepřesně, následně zakončoval Elias Pettersson. I jeho projektil byl nepřesný.

37:30
    Situaci dva na jednoho vyřešil skvěle Joe Thornton. Přesně přihrál KEVINU LABANCOVI, jehož rána z první byla nechytatelná. Asistence: Joe Thornton.
    37:30 Kevin LABANC - 1:6

38:30
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, zápasu dominují hosté.

39:11
    Zack Macewen zakončoval z pravé strany, jeho ránu kryje Martin Jones. Komerční přestávka.

39:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

Evander Kane, Tomáš Hertl a Kevin Labanc se dokázali prosadit ve druhé třetině a dominance hostujícího celku byla k vidění i v prostřední třetině. Tomáš Hertl prožívá povedené období, bodově se mu daří, i dnes má dva.

40:01

40:12
    Buly v útočném pásmu domácích. Canucks se ale do výraznější šance nedostali.

40:45
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Justin Braun – 2 min., podrážení).

41:38
    Evander Kane se při vlastním oslabení dostal do brejku, výborně zasáhl domácí Michael DiPietro.

41:38
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., sekání).

42:22
    Brent Burns pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná, brankář zasahovat nemusel.

42:42
    Sledujeme klidnější pasáž hry.

42:45

43:02
    Sharks hrají zkrácenou přesilovku.

43:16
    Joe Pavelski nadvakrát vypálil a oba jeho pokusy dokázal zastavit brankář Vancouveru.

43:38

44:40
    Alex Biega se dostal do střelecké pozice, brankáře však neprostřelil.

45:52
    Sledujeme aktivní hru hostujícího celku. Timo Meier vedl další akci svého celku, ale prostřelit brankáře Canucks nedokázal.

48:04
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hostující celek má převahu. Michael DiPietro musí být pozorný.

48:43
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – 2 min., podrážení).

49:40
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, domácí se tak musí bránit tlaku soupeře. Troy Stecher dokázal vyhodit přes všechny čáry.

50:43
    Bez výraznější šance sehrál hostující celek svou přesilovku. Mrzet ho to ale nemusí, neboť má vypracovaný dostatečný náskok.

51:30
    Melker Karlsson našel Lukáše Radila a jeho ránu kryje Michael DiPietro. Komerční přestávka.

51:51

52:06
    Domácí celek se nyní prosazuje, výborně to udělal Zack Macewen, který našel přihrávkou v druhé vlně najetého DERRICKA POULIOTA, jehož rána byla přesná a puk skončil v brance. Asistence: Zack Macewen a Nikolaj Goldobin.
    52:06 Derrick POULIOT - 2:6

53:13
    Timo Meier zakončoval z dobré střelecké pozice, jeho rána končí však mimo branku. Puk byl tečovaný, takže hosté zůstávají v útočném pásmu.

54:05
    Gólové hody pokračují dál, Brenden Dillon zakončoval od modré čáry, jeho projektil výborně a nechytatelně tečoval JOE PAVELSKI. Puk zapadl přesně pod horní tyčku. Asistence: Brenden Dillon a Tim Heed.
    54:05 Joe PAVELSKI - 2:7

55:21

55:42
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase. San Jose vede o pět branek a míří za ziskem bodů z tohoto zápasu.

56:37
    V poklidném tempu se zápas dohrává, Michael DiPietro se zapojil do rozehrávky svého celku. Jay Beagle dostal hru do útoku, ale vypálit nedokázal.

57:25
    Vancouver protečoval kotouč do útočného pásma, ale tam byla hostující obrana, která rychle otáčí směr hry.

58:00
    Zack Macewen se dostával do zakončení, Brenden Dillon výborně zastavil jeho akci.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.

San Jose zejména díky skvělému vstupu do zápasu, v první polovině první třetiny vedlo o tři branky, dokázalo vyhrát tento zápas stylem start-cíl. Vanouver sice dvě branky vstřelil, ale další výraznější šance si nevypracoval. Sharks hráli velmi dobře v útočné třetině, vstřelili sedm branek.

3. Marc-Édouard Vlasic (SJS) 0+0

Dnešní utkání sleduje 18 576 diváků. (06:37:03)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 20. Horvat (Pettersson, Stecher), 53. D. Pouliot (Macewen, Goldobin) – 2. Meier (Couture), 4. E. Kane (Couture), 9. M. Karlsson (Burns, Goodrow), 25. E. Kane (Hertl), 31. Hertl (Donskoi, E. Kane), 38. Labanc (J. Thornton), 55. Pavelski (Dillon, Heed)

Vancouver Canucks: Markström (DiPietro) – B. Hutton, Stecher, Ch. Tanev, Gudbranson, D. Pouliot, Biega – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, Horvat, Goldobin – M. Granlund, Virtanen, Eriksson – Beagle, Motte, Macewen.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – R. Šimek, Burns, Vlasic, Heed, Dillon, Braun – Meier, Couture, Pavelski – E. Kane, Hertl, Donskoi – Sörensen, J. Thornton, Labanc – Goodrow, Radil, M. Karlsson.

Rozhodca: Joannette, Hebert – Alphonso, Cameron

Diváci: 18 576