Jekaterinburg – Novgorod 6:5 (kon.) | Čeljabinsk – Nižnekamsk 1:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Jaroslavľ 0:3 (kon.)
Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.) | Soči – Viťaz 3:2 (po pr.) | S.Moskva – D. Moskva 1:5 (kon.)
Riga – Helsinki 3:1 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva sk 1:4 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Severstaľ Čerepovec
cz Pondelok 11.02.2019, 17:30 • Ice Palace • KHL

Česká stopa

Dominik Furch (CER) 40 minut, 15 zákroků, 4 góly, 78,9 % (19:56:37)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:28 (12:9, 7:10, 14:9)
    Zblokované střely – 6:8
    Vyhraná vhazování – 32:21
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 12:20

Ve třetí třetině už gól nepadl a Petrohrad tak poráží Čerepovec 4:1!

Skóre zápasu otevřel již ve 3. minutě Dmitrij Megalinskij, který se trefil mezi betony domácího gólmana. O necelou minutu později však srovnal Andrej Zubarev a pak už byl Petrohrad lepším týmem. V 9. minutě otočil skóre na jeho stranu kapitán Pavel Dacjuk a ve 14. minutě ještě překonal brankáře Furcha také Jarno Koskiranta.

Ve druhé části se nejprve hosté radovali ze snížení, ale Ashtonův zásah nebyl po konzultaci sudích u videa uznán. Ve 31. minutě naopak Gusev předložil puk před branku Alexandrovi Barabanovi a ten vstřelil nakonec poslední gól zápasu.

Pro třetí třetinu se postavil do hostující branky Sergej Korobov, který nahradil Dominika Furcha. Domácí si vytvořili ještě několik dobrých šancí, ale náhradníka mezi tyčemi Severstalu už nepřekonali.

59:06
    Sergej Plotnikov ještě mohl navýšit stav, Sergej Korobov ale proti jeho ráně z pravé strany zasáhl!

58:44
    Puk se po střele z osy hřiště dostal za povyjetého Korobova, ale za hostujícího gólmana zaskočil obránce, který kotouč odrazil do bezpečí!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27
    Mohlo být sníženo, Jevgenij Lapenkov však z pravého kruhu netrefil úplně prázdnou branku SKA!

56:56
    Domácí v postavení mimo hru. Do konce zápasu scházejí tři minuty.

56:26
    Carter Ashton se natahoval před brankou po přihrávce, ale neusměrnil puk mezi domácí tyče.

56:08
    Puk se snesl na hostující střídačku. Po delší době se tak čas zastavil.

55:35
    Hra je minimálně přerušována a zápas tak rychle spěje ke svému konci.

54:53
    Domácí teď hezky kombinovali v útočném pásmu. Poslední přihrávku ale netrefil Zubarev, který se už chystal pálit.

53:22
    Před brankou se dostal k puku Carter Ashton. Ten do něj tak plácnul a poslal ho do lapačky Igora Šesťorkina.

52:49
    Nahozený puk raději podržel před Morozovem domácí brankář Šesťorkin.

52:31
    Vladislav Gavrikov nastřelil tyčku odkryté branky! Poté střílel od modré Zubarev, ale Korobov byl na místě. Následuje reklamní přestávka.

52:18
    Severstal je už kompletní.

51:52
    V mele před brankou dostal zásah kotoučem do obličeje Geoffrey Kinrade. Hostující obránce už odchází na ošetřovnu, zřejmě ho čeká šití.

51:43
    Jarno Koskiranta ani nadvakrát neprocpal puk za Korobova. Ten zatím drží čisté konto.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 4. Zubarev (N. Gusev, Barabanov), 9. Dacjuk (S. Plotnikov, Kuzmenko), 14. Koskiranta (N. Gusev, Barabanov), 31. Barabanov (N. Gusev, Gavrikov) – 3. Megalinskij (Babenko)

SKA Petrohrad: Šestorkin (Hellberg) – Belov, Gavrikov (A), Zubarev, Zub, Hersley, Rukavišnikov, Sjomin – S. Plotnikov (A), Dacjuk (C), Kuzmenko – Barabanov, Koskiranta, N. Gusev – Karpov, V. Tichonov, Jakupov – Kručinin, Ivan Morozov, M. Malcev – O. Li.
    Severstaľ Čerepovec: Furch (41. Korobov) – Sizov, Kinrade, Lekomcev (C), Glazkov, Chochlov, Chabarov (A), Megalinskij, Kulda – Geraskin, Jakimov, Lapenkov (A) – I. Zacharčuk, J. Bodrov, Ashton – Petunin, Kodola, Markovin – Babenko, Nikolišin, Vovčenko.

Rozhodca: Kislov, Morozov – Nikolajev, Majtak

Diváci: 11007