Jihlava – Litoměřice 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Frýdek-M. 1:5 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 2:5 (kon.)
Prostějov – Kladno 2:3 (kon.) | Slavia – Třebíč 6:1 (kon.)
HC Slavia Praha
6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
cz Pondelok 11.02.2019, 18:00 • Zimní stadión Eden • Chance Liga (CZ) • 54. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 54. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a SK Horácká Slavia Třebíč. Zápas je naplánován na 18:00 na led pražského Edenu.

Tři porážky a tři výhry – bilance sešívaných v posledních šesti duelech nemusí na první pohled vypadat tak špatně –, ovšem slávisté poslední dva důležité duely ztratili a v boji o play off zastávají. Do konce jim momentálně zbývá odehrát sedm zápasů a na osmé Litoměřice mají z 11. místa manko celých 12 bodů! Třebíč je navíc jejich přímým konkurentem v tabulce – se 74 body je na tom o místo lépe s náskokem čtyř bodů. Dnešní duel je tak pro svěřence Miloše Říhy naprosto kruciální.

Na podobné pozici, jak už bylo zmíněno, se nachází i druhá Slavia, ta z Třebíče. Moravanům se ale v poslední době daří – vyhráli čtyři z posledních pěti utkání a nestačili až v tom posledním proti lídrovi z Jihlavy. Na osmou postupovou pozici se tak dívají s odstupem osmi bodů. Třebíč vyhrála poslední čtyři vzájemné zápasy proti sešívaným a do dnešního duelu půjde v roli velice mírného favorita.

Posledních 5 vzájemných zápasů
    27.12.18 Třebíč – Slavia 3:2 SN
    17.11.18 Slavia – Třebíč 2:5
    29.09.18 Třebíč – Slavia 2:1 SN
    03.02.18 Třebíč – Slavia 2:0
    22.12.17 Slavia – Třebíč 4:1

HC Slavia Praha: Šorf (Sochůrek) – Duda, J. Novák, Hejda, Saňa, Barák, Ryzák, Steinocher – J. Doležal, Kverka, Vrdlovec – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Šmerha, Kohút, Furch – Tejral, Šteiner, D. Hradil.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Vl. Brož, Szathmáry, Forman, Nedbal, D. Mikyska, Bilčík, V. Čejka – Kusko, Nedvídek, Havlát – Vodný, Psota, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Süss, M. Novák, Paták.

Rozhodčí: Luczków, Souček – Janíček, Štofa.

Slavia ještě před samotným začátkem popřála k 40. narozeninám kapitánovi Janu Novákovi, teď už jsou ale týmy připravené na úvodní vhazování. Sešívaní v bílém, Třebíč v modré kombinaci.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování pro domácí, Doležal nahazuje po protečování Dudovy nahrávky puk do útočné třetiny.

00:24
    A úvodní útok se snažil první vteřiny udržet v útočném pásmu, hosté ji ale puk odebrali a už míří sami do útoku.

01:04
    A dokázali vyprodukovat dvě dalekonosné střely Formana a Nedbala od modré, ani jedna z nich však nemířila do potřebných prostor.

01:46
    To Šmerha se nakonec ke kotouči probojoval, Jekel vyráží.

02:00
    Podobné zkoušel svoje štěstí tvrdou střelou od modré rovněž Hejda, nastřelil ovšem pouze jednoho z blokujících hostí.

02:22
    A první zákrok také pro slávistického Dominika Šorfa, s touhle střelou z ostrého úhlu neměl sebemenší problém.

03:00
    Hradilova myšlenka vůbec nebyla k zahození, klička slávistického útočníka však skončila na jednom z třebíčských obránců.

03:43
    Zatím poměrně opatrná hra, podaří se teď něco vymyslet slávistům?

04:00
    Nepodařilo, což znamená příležitost pro Psotu, který dostal puk ideálně do jízdy ve středním pásmu...

04:05
    ... a oklamal obránce, stáhl si kotouč a prověřil Šorfa. Dobrá individuální akce třebíčského forvarda.

04:49
    Tohle je úmyslný ofsajd červenobílých, následuje tak vhazování v obranném pásmu domácích.

05:15
    Zatím největší šance utkání. Kratochílovu střelu z pravého křídla Šorf vyrazil příhodně na brusle Dalimilu Mikyskovi, jenž se ale částečně i vinou rychlého přístupu slávistického obránce nezorientoval a puk poslal mimo.

05:44
    A rázem kontrují sešívaní, konkrétně Tejral, který nabral rychlost a trefil masku Pavla Jekela!

05:44
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Matěj Novák – 2 min., hákování).

06:32
    Vrdlovec zatím kombinuje s Novákem a Doležalem, vymyslí něco?

06:51
    Do rány se obul Novák i Kverka, Jekel připraven.

07:17
    Ryzákovu střelu třebíčský brankář vykryl a hosté se nyní definitivně osvobozují.

07:46

07:47
    Vodný vystartoval na pravém křídle a zkoušel Šorfa překonat střelou pod horní tyčku. Následuje komerční přestávka.

08:05
    Barák s Ondráčkem se nakonec vymotali z nepříjemného bludiště, jež jim při rozehrávce vystavili forčekující hosté.

08:16
    A byl to právě Ondráček, který nabíjel Krejčíkovi na střelu z první. Puk však skončil pouze na boční konstrukci brány.

09:10
    Po delší době se do útočného pásma probojovali také hokejisté Třebíče, leč puk jim byl rychle odebrán.

09:56
    Tak tohle bylo o fous! Nedvídkova svižná střela z levého křídla propadla Šorfovi výstrojí a jen tak tak, že skončila mimo.

10:39
    A další chumel okolo slávistického brankoviště! Byl u toho opět Psota, jenž několikrát z bezprostřední blízkosti střílel na Šorfa, aktivní byl také Michal Vodný. Brankář sešívaných si ale přes všechno poradil.

11:42
    Další pokus směrem na Šorfa, vhazování po jeho pravici.

12:19
    Ondráček se snažil, jak jen to šlo, ale třebíčským obráncům dokázal vzdorovat jen pár sekund. S pukem teď za vlastní bránou rozehrává Szathmáry.

12:51
    Jenže nerozehrál vůbec dobře a Furch se Šmerhou předvedli výborný forčeking. Ryzákova střela z modré ovšem přesného adresáta nenašla.

13:54
    Temp se rozhodně zrychlilo, hraje se ale hlavně ve středním pásmu. To se teď snaží změnit Horácká Slavia.

14:19
    Kratochvíl s Malcem ale puk příliš dlouho na svých holích neměli. Po ofsajdu slávistů hru opět na chvíli přeruší komerční přestávka.

14:37
    Další zákrok v podání Dominika Šorfa znamená další buly v útočném pásmu pro Moravany.

15:01
    Kubica narazil na připravenou obranu hostí. Brejk nevyšel ani Třebíči, s přehledem a nastavenou hokejkou ho zastavil kapitán domácích Novák.

16:20
    Psota, jeden z nejaktivnějších Třebíčanů, vymyslel další dobrou akci a střelu, na Šorfa však opět ve spolupráci s Vodným nevyzrál.

16:58
    Kverka jen těsně nedosáhl na Vrdlovcovu dobrou nahrávku. Škoda pro Slavii, z toho mohla být solidní akce.

18:20
    Süss s Novákem nevyzráli na připravenou defenzivu sešívaných. Stejně dopadli také Kusko s Havlátem, jejichž akci chyběla k dokonalosti jenom pár centimetrů.

18:45
    Oblíbená akce sešívaných v první třetině – totiž střelu z levého křídla – předvedl nyní Doležal. Jekel natáhl lapačku a hru přerušil.

18:58
    Hra se rychle hýbe i na druhou stranu – Vodný nechal na zádech slávistického obrana a snažil se natlačit na střed. To se mu nakonec podařilo, jenže už byl v příliš velkém úhlu a Šorf si na jeho pokus počkal.

19:30
    Už to vypadalo, že Krejčík se bude snažit bekhendově zakončit z pravého křídla, ale rozhodčí mezitím zapískal a bude vylučovat. Na domácí straně.

19:30
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Zdeněk Kubica – 2 min., nedovolené bránění).

19:56
    Nejdříve nepřesná střela Nedvídka, o chvíli později nebezpečný pokus Kuska z pravé strany. Šorf připraven.

20:00

Úvodních 20 minut je za námi a v Edenu se zatím hraje nerozhodně. V úvodních minutách byli aktivnější hosté z Třebíče, pak převzali i díky přesilové hře taktovku slávisté, ale závěr úvodní dvacetiminutovky opět patřil Horácké Slavii. Stav je každopádně nerozhodný, hosté půjdou do druhé periody s přesilovkou.

Přesně 90 vteřin ještě zbývá z přesilovky Třebíče.

20:01

20:11
    Třebíč nahazuje puk do útočného pásma a úspěšně ho sbírá.

20:23
    Clonící se Brož se snažil před brankou dorazit Nedvídkovu nabídku od modré, Šorf připraven.

21:01
    Sešívaní se nakonec osvobodili a Třebíč začíná další útok. Necelá půlminuta do konce početní výhody.

21:30

21:44
    Kubica sice vyhodil puk přes všechny čáry, ale Vodný mohl kotouč dobruslit a zakázané uvolnění se tak nepíská.

22:27
    Forman bude zakládat útok zpoza vlastní branky. Co hosté vymyslí?

23:19
    Slavia právě vstřelila branku!
    Už jsem chtěl napsat, že čtvrtá slávistická formace neuspěla, vtom ale právě trojice Šteiner – Tejral – Hradil skórovala. Hradil připravil střelu pro Tejrala, jehož střelu vyrazil Jekel pouze na hůl DAVIDA ŠTEINERA, který do odkryté branky otevírá gólový výčet zápasu. Asistence: Petr Tejral a Damien Hradil.
    23:19 David ŠTEINER - 1:0

23:55
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tadeáš Hejda – 2 min., nedovolené bránění).

24:53
    Kuskovu odraženou střelu doráželi na brankovišti Havránek s Brožem, Šorfa ovšem nepřekonali. Několikrát vystřelil z levé strany Nedvídek. Hořké minuty pro slávistickou obranu.

25:22
    Forman jen tak tak zabránil rozvíjejícímu se slávistickému útoku, když na poslední chvíli zastavil rozjetého Vrdlovce.

25:53
    Ryzák se společně s Doležalem vydal do přečíslení 2 na 1 a prověřil třebíčského brankáře!

25:55

26:16
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíčskou přesilovku slávisté ubránili, přesto o necelou půlminutu později dostávají vyrovnávací gól. Král uvolnil na levém křídle ONDŘEJE MALCE, který přesným projektilem na bližší tyč srovnává skóre duelu. Asistence: Tadeáš Král.
    26:16 Ondřej MALEC - 1:1

27:01
    Šmerha byl v ofsajdu, poté ho ale naprosto zbytečně srazil na slávistickou střídačku Čejka. Rozhodčí budou vylučovat, mezitím hru přeruší komerční přestávka.

27:01
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Čejka – 2 min., pozdní dohrání).

27:36
    Šmerhovu střelu odrazil Vodný do ochranné sítě. Vhazování po pravici Jekela.

27:58
    Třebíč vyhodila a slávisté budou znovu rozehrávat od vlastní branky.

28:24
    Když to nevyjde napoprvé, zkus to znovu a ono to půjde. Tahle věta teď v případě Slavie platila dvojnásob, protože MAREK RYZÁK zůstal na brankovišti a poté, co jeho první dorážku Krejčíkovy střely Jekel zlikvidoval, s tou druhou si už neporadil. Asistence: Zdeněk Kubica a Lukáš Krejčík.
    28:24 Marek RYZÁK - 2:1

29:17
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Ondřej Malec – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

29:59
    Vodný výborně zblokoval Barákovu tvrdou střelu od modré, další Krejčíkův pokus pak odrazil do ochranné sítě.

30:11
    Süss vystihl Novákovu nahrávku a připravil prostor pro Krále. Jeho pokus z křídla ale Šorf v pohodě chytil.

31:19

31:59
    Vodný se v souboji s Kubicou rozhodně ničeho nebál, ovšem tohle rozhodčí trestat nebudou.

32:19
    Tenhle puk Ondráček zblokoval na slávistickou střídačku, následuje komerční přestávka.

33:33
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Matěj Novák – 2 min., držení).

33:56
    Ryzákovi se otevřel prostor na levém křídle, Jekel musel být pozorný. Slávistický obránce se však spíš snažil nahrávat.

34:03
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Lukáš Forman – 2 min., zlomená hůl / hraní).

34:21
    Slávisté velice rychle využívají přesilovku 5 na 3 a jdou do dvoubrankového vedení! Novákova tvrdá střela seshora mířila mimo, ale TOMÁŠ ŠMERHA si puk našel a od Jekelových zad ho odrazil do brány. Asistence: Jan Novák a Daniel Vrdlovec.
    34:21 Tomáš ŠMERHA - 3:1

35:21
    A znovu Šmerha, tentokrát dostal puk po výborné kombinaci Vrdlovce s Kverkou. Jekel tentokrát ve střehu!

36:04

36:11
    Ondráček s Ryzákem opět aktivní před Jekelem, který si v nepřehledné situaci poradil a oba dva slávisty vychytal.

36:21
    Tentokrát našel agilní Šmerha najíždějícího si Kohúta, Jekel připraven!

37:23
    Süss s Havránkem připravili dobrou střeleckou pozici pro Nedbala, který ale trefil jen připraveného Šorfa.

37:45
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tadeáš Král – 2 min., sekání).

38:05
    Nejdřív brejk Kusky s Nedvídkem na jednu stranu a střela prvního jmenovaného mimo, pak skvělá kombinace Vrdlovce s Kverkou, který měl před sebou odkrytou bránu, ale míjí!

39:30
    Slávisté jsou natlačení v útočném pásmu, stihnou ještě něco vymyslet?

39:56
    Sešívaní byli aktivnější i v závěru druhé třetiny, Ondráček se ještě snažil dorazit Ryzákovu střelu, ale Jekela nepřekonal.

40:00

První třetina skončila bez branek, ta druhá jich nabídla hned čtyři! Tempo utkání určují především přesilové hry. Na první branku sešívaných z 24. minuty z hole Davida Šteinera ještě Třebíč o tři minuty později zareagovala – trefil se Ondřej Malec –, ale pak domácí dvakrát využili přesilovku (v druhém případě dvojnásobnou) a dostali se do vedení 3:1. Náskok určili Marek Ryzák a Tomáš Šmerha.

40:01

40:05
    Třebíč tentokrát úspěšnější a Nedvídek se hned snaží dostat puk do útočného pásma.

40:47
    Zajímavou nahrávku na Ondráčka vymýšlel z pravé strany Vrdlovec, narazil však na připravenou hostující obranu.

40:59
    A na puk si už šáhl také Šorf, následuje vhazování po jeho pravici.

41:26
    Ondráčkovu střelu z ostrého úhlu ještě Jekel vyrazil, Krejčík však přenechal puk volnému JOSEFU SAŇOVI, který nechytatelnou dělovkou k levé tyči dává čtvrtý gól sešívaných! Asistence: Martin Ondráček a Tadeáš Hejda.
    41:26 Josef SAŇA - 4:1

41:58
    Krásná stahovačka Baráka a Šmerhova střela z dálky znamenají další zákrok pro Jekela. Slavii gól nabudil.

42:23
    Tahle Dudova nahrávka už byla příliš dlouhá. Rozhodčí pískají zakázané uvolnění Pražanů.

42:52
    Už to vypadalo, že domácí kapitán Novák půjde na dvě minuty na trestnou za podrážení, ale hostující Kusko rozhodčím řekl, že o faul nešlo. Skvělé gesto fair play!

43:43
    Další icing domácích. Hra se teď kouskuje, sešívaným to ale zřejmě tolik nevadí.

44:20
    Ondráčkovi jeho klička na obránce Mikysku nevyšla, třebíčský zadák se totiž oklamat nenechal.

45:08
    Šorf zůstává bez helmy ležet na ledě, srazil ho jeden z třebíčských útočníků. Slávistický gólman se ale po chvíli zvedl a už je znovu připraven na akci!

45:49
    Puk se od slávistických hokejek odrazil přímo na střed k Havlátovi, i jeho střela však končí po teči mimo.

46:26
    Unavená slávistická čtyřka vyhodila na zakázané uvolnění a trenér Miloš Říha si chtěl vzít timeout. Rozhodčí však rozhodli, že tak učinil příliš pozdě a nedovolili mu to. Následuje vhazování před Šorfem.

47:14
    Sešívaní v posledních minutách brání, vymyslí teď něco Šteiner s Doležalem?

47:57
    Nevymysleli, lépe si však nevedli ani hosté.

49:00
    Dobrá střela Saňi a neméně dobrý zákrok Jekela. Jedna z mála ofenzivních akcií sešívaných v posledních minutách.

49:23
    Komerční přestávka nechá domácí trochu odpočinout. Hosté se potřebují dostat na dostřel.

49:42
    Krejčík dojel puk a vší silou se do něho opřel. Jekel připraven. Důležitý zákrok.

50:51
    Jako by se Slavie zase trochu ofenzivně vracela do utkání. Nejdřív Šmerha, pak Šteiner dvakrát nepříjemně prověřili Jekela.

51:38
    Dnešní utkání sleduje 520 diváků.

52:35
    Klíčové střídání v podáni domácího Kubici. Několikrát vybojoval puk a vrátil se dobře defenzivně.

53:51
    Vodný se z ničeho nic ocitl sám před Šorfem, který si na jeho střelu počkal a fantasticky ji chytil!

53:59
    Hostující Král i samotný Vodný, který o hranu střídačky rozsekal hokejku, si půjdou sednout na trestnou lavici. Uvidíme, o jaké tresty se přesně bude jednat.

53:59
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tadeáš Král – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Michal Vodný – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

54:15
    Sešívaným se dnes v přesilovkách daří! Vrdlovec shodil puk na modrou na Šmerhu, jehož střelu z první ještě usměrnil mimo dosah Jekela JIŘÍ DOLEŽAL! Asistence: Tomáš Šmerha a Daniel Vrdlovec.
    54:15 Jiří DOLEŽAL - 5:1

54:48
    A pozor, Šmerha ujel třebíčské obraně, byl podražen a pojede trestné střílení!

54:48
    Šmerha neproměňuje, forhendovým blafáčkem na Jekela nevyzrál.

55:08
    Nedvídek uklouzl při přechodu útočného pásma a vystavil tak své spoluhráče do ofsajdu.

55:37
    Zakázané uvolnění sešívaných. Slavia si zároveň bere oddechový čas.

56:39
    Slavie už brání. Teď to však byli hosté, kteří vyhodili na zakázané uvolnění.

56:49
    Barák hned po vhazování nabízel dobrou teč pro Vrdlovce. Hostující obrana si s tím ale poradila.

57:21
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Matěj Novák – 2 min., sevření puku rukou).

58:03
    Šmerha se snažil kombinaci s Kohútem ještě vyšperkovat k dokonalosti, hostující obrana však na jeho zpětnou nahrávku byla připravena.

59:22

59:23
    Slavia přidává šestou branku! Krejčík si vyjel na modrou a napřáhl ke tvrdé střele, která končí v síti. Puk ještě na cestě do branky tečoval MAREK RYZÁK, pro něhož je to druhá branka utkání. Asistence: Lukáš Krejčík a Zdeněk Kubica.
    59:23 Marek RYZÁK - 6:1

59:40
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Šteiner – 2 min., podrážení).

59:40
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tadeáš Hejda – 2 min., držení).

59:40
    Třebíč bude mít k dispozici krátkou přesilovku 5 na 3.

Sešívaní už ale závěrečný úsek hry ubránili a vítězí nad Třebíči vysoko 6:1. Dvěma góly se prezentoval obránce Marek Ryzák, trefili se také David Šteiner, Tomáš Šmerha, Josef Saňa a Jiří Doležal. Jediný gól hostí vstřelil Ondřej Malec.

Já vám děkuji za pozornost a budu se zase těšit někdy u hokeje na počtenou! (20:26:38)

Šimon Rogner

Góly a asistencie: 24. Šteiner (Tejral, D. Hradil), 29. Ryzák (Kubica, L. Krejčík), 35. Šmerha (J. Novák, Vrdlovec), 42. Saňa (M. Ondráček, Hejda), 55. J. Doležal (Šmerha, Vrdlovec), 60. Ryzák (L. Krejčík, Kubica) – 27. Malec (Tadeáš Král)

Rozhodca: Luczków, Souček – Janíček, Štofa