Lipt. Mikuláš – Žilina 4:0 (kon.) | Nitra – Košice 3:4 (kon.) | Trenčín – Detva 5:4 (kon.)
B. Bystrica – Miškovec 2:3 (1:2 po s.n.) | Poprad – Nové Zámky 2:5 (kon.) | Budapešť – Zvolen 2:3 (po pr.)
HK Poprad
2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
HC MIKRON Nové Zámky
Nedeľa 13.01.2019, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Nové Zámky zaslúžene získavajú tri body, keď svojho súpera porazili vo všetkom možnom. Domáci boli dnes miestami až bezzubí, čo malo za následok len strelenie dvoch gólov. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (19:34:02)

58:41
    Domáci sú síce natlačení v pásme súpera, no výraznejšiu šancu si nedokázali vypracovať.

57:12
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Jurík – 2 min., podrazenie).
    56:01 SVITANA - 2:5

56:01
    Poprad dal gól!
    Gól strelil PATRIK SVITANA, ktorý si nakorčuľoval na prihrávku a z bezprostrednej blízkosti koriguje stav zápasu. Asistencie: Dávid Bondra, Samuel Mlynarovič.

55:00
    Dnešné stretnutie sleduje 1362 divákov.

53:52
    Popradčania sú v záverečnej tretine maximálne bezzubí.
    52:19 JAKÚBEK - 1:5

52:19
    HC Nové Zámky dali gól!
    Gól strelil MARTIN JAKÚBEK. Ten využil fakt, že brankár Nechvatal predošlú strelu len vyrazil, a tak ju mohol poľahky poslať do siete. Asistencia: Tomáš Pospíšil.

51:38
    Nechvatal s výborným zákrokom, keď sa z ničoho nič na neho rútil Jurík.

50:12
    Poprad sa nepresadil ani v tejto situácií. Dnes sa mu moc nedarí. Hostia sú jednoznačne lepší.

49:00
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Radim Hruška – 2 min., sekanie).

49:00
    Poprad si vzal oddychový čas.
    48:04 Henrich RUČKAY - 1:4

48:04
    Poprad doplatil na svoju nedisciplinovanosť. Z presilovej hry sa dokázal pohotovo presadiť HENRICH RUČKAY. Asistencie: Tomáš Pospíšil, Miroslav Zaťko.

47:49
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Arturs Salija – 2 min., nedovolené bránenie).

47:28
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Branislav Fábry – 2 min., držanie).

47:15
    Poprad sa týmto obral o dve minúty. Druhá tretina sa blíži ku svojej polovici a domáci celok prehráva o dva góly.

46:46
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Marcel Petran – 2 min., hákovanie).

44:10
    Hostia sa opäť poľahky oslobodili a Poprad musí začať až od vlastnej bránky. Oba celky striedajú.

43:30
    Poprad hrá už druhú presilovku v krátkom časovom horizonte, avšak zatiaľ to na kontaktný gól nevyzerá. Hostia sa oslobodili.

42:59
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Patrik Rogoň – 2 min., podrazenie).

41:35
    Nové Zámky sa musia brániť a môžu inkasovať kontaktný gól. Poprad už je v útočnom pásme.

41:00
    Vylúčenie v tíme Nové Zámky (Juraj Jurík – 2 min., držanie).

40:01

V druhej tretine dokázali hostia svoj náskok navýšiť, no rozdiel je len dvojgólový, a teda v hokeji nie nedobehnuteľný. Záverečná tretina bude jednoznačne ešte napínavá, a preto nikam neodchádzajte.

40:00

39:08
    Poprad je už v plnom počte, no výhodu o jedného muža bude mať len pár sekúnd.

38:24
    Aktuálne sa hrá 4 na 4, a preto je hra o niečo rýchlejšia.

37:25
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Kudla – 2 min., nedovolené bránenie).

37:01
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Petran – 2 min., nedovolené bránenie).

36:19
    Popradčania sú natlačení v pásme súpera, kde sa jednoznačne budú snažiť do konca tretine streliť ešte kontaktný gól.

33:43
    Košarišťaň v bránke pozorný. Ďalšiu zmenu stavu zatiaľ nedopustil.
    32:03 SVITANA - 1:3

32:03
    Gól strelil PATRIK SVITANA. Ten napriahol z väčšej vzdialenosti, no presne triafa nechytateľne k tyčke. Asistencie: Samuel Mlynarovič, Daniel Brejčák.

31:24
    Dopredu sa ženú aj domáci, ktorí sa snažia o strelenie kontaktného gólu.

30:01
    Hostia sa dokázali ubrániť početnej nevýhode, a tak sa opäť môžu vydať smerom dopredu.

28:42
    Zagrapanova strela bola len zblokovaná, a tak si hostia môžu na malý moment vydýchnuť.

27:42
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Zbořil – 2 min., držanie hokejky).
    25:21 BAJTEK - 0:3

25:21
    Gól strelil FILIP BAJTEK, ktorý dokázal šikovne tečovať strelu jeho spoluhráča. Asistencie: Tomáš Pospíšil, Janis Andersons.

24:14
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Abdul – 2 min., sekanie).
    22:06 POSPÍŠIL - 0:2

22:06
    Gól strelil TOMÁŠ POSPÍŠIL, ktorý síce na dvakrát, ale predsa zvyšuje náskok svojho tímu. Asistencie: Martin Jakúbek, Radim Hruška.

20:06
    Okamžite po buly sa dostal do zakončenia Ručkay, no súperovho brankára neprekvapil.

20:01

Po prvej tretine vyhrávajú prekvapujúco hostia. Poprad bol lepší v úvodnej tretine, ale nedokázal streliť gól. Mal na to viacero šancí, ktoré sa skončili nezdarom. Druhá tretina môže byť veľmi zaujímavá.

20:00
    18:42 Eduard ŠIMUN - 0:1

18:42
    Hostia sa nečakane dostávajú do vedenia. Pekná prihrávka do druhej vlny, kde bol EDUARD ŠIMUN, znamenala gól. Hráč hostí sa do strely pekne položil a trafil presne pod brvno. Asistencia: Patrick Kudla.

17:57
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Filip Bajtek – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Daniel Brejčák – 2 min., držanie).

16:27
    Domáci sa dostali do útočného pásma, kde bolo trochu viac priestoru, ale zakončenie z druhej vlny nebolo gólové.

15:31
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Joona Erving – 2 min., hrubosť).

15:31

14:22
    Teraz to vyzerá, akoby domáci hrali presilovú hru. Hostia sa nevedia dostať z vlastného obranného pásma.

13:05
    Poprad začína hrať čoraz lepšie a zdá sa, že je otázkou času, kedy padne úvodný gól.

12:25
    Opäť sa bude vhadzovať pred brankárom Košarišťanom. Ten zachytil puk do svojej lapačky.

11:16
    Poprad mal dve dobré príležitosti, ale všetko bolo z horších pozícií. Hostia následne vyhodili puk a píska sa zakázané uvolnenie.

10:38
    Domáci brankár si pripísal zákrok po ľahkej strele. Vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke. Nasleduje reklamná prestávka.

09:38
    Hostia chceli pustiť puk na zakázané uvolnenie, to sa však nepískalo, a tak musia hrať.

08:31
    Poprad sa snažil niečo vymyslieť v útočnom pásme, avšak s pukom bol len pri mantineli.

07:14
    Jakúbek mal čistú šancu na strelenie úvodného gólu! Domáci brankár ostal stáť na mieste a mal šťastie, že puk smeroval tesne vedľa.

06:35
    Ani táto presilová hra sa hráčom Nových Zámkov moc nedarí. Domáci celok sa musel brániť len jednej nebezpečnej strele.

05:10
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Arturs Salija – 2 min., podrazenie).

03:38
    Zápas pokračuje v pomalšom tempe. Nové Zámky sa dostali do útočného pásma, ale puk bol následne poslaný do toho stredného.

02:59
    Poprad hrá aktívny hokej bez väčších chýb. Dnes je favoritom zápasu a podľa toho sa aj k tomu stavá.

01:35
    Poprad sa zatiaľ dokázal ubrániť v oslabení, avšak presilová hra súpera bude ešte nejaký čas pokračovať.

00:55
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Samuel Mlynarovič – 2 min., podrazenie).

00:20
    Domáci získali puk po úvodnom buly a už môžu vymýšľať nejakú nebezpečnú akciu.

00:01

HK Poprad: Nechvatal (Rychlík) – Petran, Brejčák, Salija, Erving, Karalahti, Kundrik, Brincko – Takáč, Zagrapan, Abdul – Olejník, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Heizer, Lichanec – Belluš, Paukovček, Macík

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Andersons, Hatala, Slávik – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Rogoň, Šimun, Bajtek – Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Ondrušek, Fábry, Henderson

Rozhodca: Martin Korba, Dániel Rencz – Martin Smrek, Dániel Vincze – Vladimír Martinko.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Matúš Macháč

Patrik Žažo

Góly a asistencie: 33. Svitana (Mlynarovič, Brejčák), 57. Svitana (Bondra, Mlynarovič) – 19. Šimun (Kudla), 23. Pospíšil (Jakúbek, Hruška), 26. Bajtek (Pospíšil, Andersons), 49. Ručkay (Pospíšil, Zaťko), 53. Jakúbek (Pospíšil)

HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Andersons, Hatala, Slávik – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Rogoň, Šimun, Bajtek – Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Ondrušek, Fábry, Henderson