Carolina – Buffalo 4:3 (kon.) | Winnipeg – Detroit 4:2 (kon.) | Calgary – Florida 4:3 (kon.)
Anaheim – Pittsburgh 4:7 (kon.) | NJ Devils – Philadelphia 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 1:2 (kon.)
Anaheim Ducks
4:7 (3:0, 1:3, 0:4)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 12.01.2019, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Československá stopa v utkání:

Ondřej Kaše (ANA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:05
    Dominik Simon (PIT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:23 (06:39:06)

Tři hvězdy utkání:

1. Jake Guentzel (PIT) 3+0
    2. Brandon Montour (ANA) 0+0
    3. Phil Kessel (PIT) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 25-36; Zablokované střely: 16-12; Vhazování: 55%-45%; Hity: 25-26; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.

Pittsburgh dokonal na ledě Anaheimu ve třetí třetině fantastický obrat a sérii pěti venkovních zápasů zahájil v Honda Center vítězstvím, na kterém se hattrickem podílel Jake Guentzel. Tři body zaznamenali také Jevgenij Malkin a Phil Kessel, jenž vstřelil vítězný gól. Ducks po první části vedli 3:0, po přestávce ale o tříbrankové manko přišli a nepomohl jim ani gól v oslabení, který vstřelili v závěru druhé třetiny. Ondřej Kaše a Dominik Simon zaznamenali shodně bod za asistenci. Konečný výsledek fantastického zápasu v Anaheimu. Anaheim Ducks 4 Pittsburgh Penguins 7.

59:02 Jake GUENTZEL - 4:7

59:02
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JAKE GUENTZEL od obranné modré čáry poslal puk střelou zápěstím do prázdné brány a v Honda Center je definitivně rozhodnuto! Penguins vedou 7:4. Asistence: Sidney Crosby.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

56:49
    Ducks se ocitli v postavení mimo hru a za vedení Penguins 6:4 si odbudeme poslední reklamní přestávku.
    56:35 Tanner PEARSON - 4:6

56:35
    Jevgenij Malkin si na vrcholu mezikruží nádherně prohodil puk mezi bruslemi jednoho z protihráčů do prostoru a poté napřáhl ke střele zápěstím, po které sice John Gibson hrábl lapačkou, jenže puk se odrazil za jeho záda a TANNER PEARSON ho pohodlně dorazil do prázdné sítě – 6:4! Asistence: Jevgenij Malkin a Marcus Pettersson.

56:22
    Tanner Pearson na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu zápěstím a jeho pokus minul bližší horní roh brány.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:13
    Riley Sheahan mohl rozhodnout, jeho prudká střela zápěstím z bodu levého kruhu pro vhazování skončila na výstroji Johna Gibsona, který puk vyrazil.

53:55
    Jamie Oleksiak je zpět na ledě a Ducks nevyužili důležitou přesilovou hru, během které Penguins neinkasovali, a hosté v závěru zápasu drží těsné vedení.

52:57
    Ondřej Kaše je hodně aktivní a nyní na pravém křídle vypálil z úhlu, jeho pokus byl ale přizvednut jedním z hráčů Penguins do ochranné sítě.

51:55
    Jamie Oleksiak byl vyloučen na dvě minuty za krosček a domácí hráči Ducks mají šanci vyrovnat během přesilové hry, která přišla na řadu po reklamní přestávce.

51:55
    Andrew Cogliano se ocitl na vzdálenější levé tyči v obrovské šanci a mohl skórovat do prázdné brány, jenže našel pouze náruč Matthewa Murrayho! Po přerušení je komerční přestávka.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 2. N. Ritchie (O. Kaše, Henrique), 8. Getzlaf (Cogliano), 13. Sprong (Rakell, Getzlaf), 35. Silfverberg (Henrique) – 21. Malkin (Kessel, Letang), 25. Guentzel (Dumoulin), 32. Guentzel (Kessel, Malkin), 50. Pearson (Malkin, Simon), 51. Kessel, 57. Pearson (Malkin, M. Pettersson), 60. Guentzel (Crosby)

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Fowler, Manson (A), Ja. Larsson, Dotchin – Rakell, Getzlaf (C), Sprong – N. Ritchie, Henrique (A), O. Kaše – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Gibbons, Rowney, Sherwood.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Oleksiak, M. Pettersson, J. Johnson – Guentzel, Crosby (C), Rust – Pearson, Malkin (A), Simon – Sheahan, Brassard, Kessel – D. Grant, Cullen, G. Wilson.

Rozhodca: Justin StPierre, Marc Joannette. Čároví: Jesse Marquis, Devin Berg

Diváci: 17473