Japonsko – Macedónsko 29:38 (kon.) | Angola – Katar 24:23 (kon.) | Srbsko – Rusko 30:30 (kon.)
Island – Chorvátsko 27:31 (kon.) | Saudská Arábia – Rakousko 22:29 (kon.) | Argentína – Maďarsko 25:25 (kon.)
Brazília – Francúzsko 22:24 (kon.) | Bahrajn – Španielsko 23:33 (kon.) | Tunisko – Nórsko 24:34 (kon.)
Egypt – Švédsko 24:27 (kon.)
Egypt
24:27 (11:13)
Švédsko
cz Piatok 11.01.2019, 20:30 • Royal Arena, Kodaň • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina D

Egypt – Švédsko 24:27 (11:13)
    Nejvíce branek: Šabíb 5, Al-Áhmar 5/3, Al-Dirá 4, Umar 4/1 – L. Nilsson 5, Gottfridsson 5, Lagergren 4. Rozhodčí: Načevski, Nikolov (MKD). Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1. Vyloučení: 1:4. (22:22:42)

Byly to nervy, Švédové, kteří si celý zápas udržovali náskok, přišli pár minut před koncem o pětigólové vedení, ale zásluhou čistého hattricku Gottfridssona v samotném závěru přece jen urvali vítězství nad houževnatým Egyptem. Afričané byli silovější, ale příliš často chybovali v rozehrávce a Švédové zápas v podstatě rozhodli z rychlých brejků.
    Vítězové se dostali na první místo v tabulce kodaňské skupiny D.
    Děkuji za pozornost, hezký večer.

Konec zápasu. (24:27)
    60
    V čase 59:54 si obloukem naběhl z levé strany na střed Gottfridsson a koníčkem o zem prostřelil egyptského gólmana. Tomuto hráči patřil závěr zápasu, v němž nasázel tři góly za sebou! (24:27)

60
    Andreas Miroslav Palička znovu podržel Švédy v bráně, ti jsou u míče půl minuty před koncem s dvougólovým náskokem v zádech. (24:26)
    59
    A znovu Gottfridsson přesnou střelou přiblížil vítězství favorita. (24:26)
    58
    Jim Gottfridsson vzápětí po rychlém útoku po pravé straně vrací Švédsku nejtěsnější náskok. (24:25)
    57
    Al-Dirá dostal přihrávku mezi protihráči na spojce, obtočil se s míčem a pohotově prostřelil Paličku. (24:24)
    56
    Muhammad Šabíb dorovnává Al-Áhmara s Nilssonem na čele tabulky střelců pátým zásahem. (23:24)
    55
    Ekhdal du Rietz se prosazuje podruhé v krátkém sledu. (22:24)
    54
    Kim Ekhdal du Rietz vrací evropským vicemistrům vedení ranou přesně do šibenice. (22:23)
    53
    Šabíb vzápětí vyrovnává, za sedm minut zlikvidoval Egypt pětigólové manko! (22:22)
    52
    Je tu drama! Al-Dirá vzápětí dává kontaktní gól, ještě před pár minutami přitom Švédové vedli o pět branek. (21:22)
    52
    Sedmičku proměnil Jahíja Umar. (20:22)
    51
    Lukas Nilsson po rozehrávce z devítimetrové čáry trestá předchozí faul na svou osobu. (19:22)

50
    Do švédské branky se postavil Andreas Miroslav Palička a hned se blýskl úspěšným rozštěpem tváří v tvář, načež potomek českých emigrantů burcuje spoluhráče k náporu. Ti jsou opět v plném počtu. (19:21)

Dnešní utkání sleduje 6448 diváků. (0:0)
    49
    Přesilovka Afričanům svědčí, Šabíb propálil brankáře stejně jako před chvilkou jeho spoluhráč z levého křídla. (19:21)