Novosibirsk – Čerepovec 4:5 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Dinamo Minsk 4:3 (kon.) | Ufa – Soči 5:4 (po pr.)
Novgorod – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Kazaň – D. Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 6:0 (kon.)
HC Slovan – Viťaz sk 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
HC Dinamo Minsk
cz Piatok 11.01.2019, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (17:22:20)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Michal Bulíř (MET) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 13:08

Je dobojováno! Dramatické utkání, v němž se vedení přelévalo ze strany na stranu, nakonec vyznělo vítězně pro favorizovaný Magnitogorsk. Svěřenci Josefa Jandače sice ztratili vedení 2:1 a po druhé třetině prohrávali 2:3, necelých dvanáct minut před koncem ale vyrovnal Michal Bulíř a v samotném závěru Metallurgu vystřelil výhru Pakarinen.

59:26
    Karnauchov upaluje na střídačku, hosté to zkouší v šesti!

58:59
    Ellison se prokousal až na levý kruh, odkud to zkusil bekhendem, Michail Karnauchov ale ještě udržel Dinamo ve hře o body.
    58:15 Iiro PAKARINEN - 4:3

58:15
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tribuny bouří, necelé dvě minuty před koncem se domácí dostávají do vedení! Dennis Rasmussen nabil na vrchol kruhu Antipinovi, jehož nahození šikovně tečoval IIRO PAKARINEN a Karnauchov už nestihl zareagovat! Asistence: Viktor Antipin a Dennis Rasmussen.

57:59
    Howdenovo nahození od modré vyrazil Zagidulin jen před sebe, dotírající David Booth už se ale k dorážce nedostal.

57:16
    Nepovedená rozehrávka Metallurgu skončila na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude po levé ruce Arťoma Zagidulina.

56:33
    Tentokrát dostal Mozjakin nabito na levý kruh, z první ale ruský reprezentant přestřelil.

55:56
    Hokejisté Magnitogorsku postupně zvyšují obrátky a čím dál častěji dostávají Dinamo pod tlak, domácí nyní v poklidu zakládají další akcu z hloubi vlastní třetiny.

55:01
    Sergej Mozjakin se prokousal až do mezikruží, jeho následná střela ale postrádala přesnost.

54:06
    Dinamo se vydalo do rychlého protiútoku, kotouč se ale nakonec k úplně volnému Gotovcovi nedostal. Arťom Zagidulin tak mohl zůstat v klidu.

53:19
    Gólman Minsku si teď připsal dosti nejistý zákrok po střele Čibisova z ostrého úhlu, nakonec to ale stačilo a Dinamo je v plném počtu.

52:25
    Mozjakin nabil na modrou Antipinovi, jehož dělovka z první ale zamířila přímo do míst, kde stál připravený Michail Karnauchov.

51:39
    Nikolaj Kuljomin se po závaru v předbrankovém prostoru dostal k odraženému kotouči, ten ale netrefil podle představ a Volkov ho dokázal přizvednout do ochranné sítě.

51:06
    Hostující kapitán Alexej Těreščenko (MIN) podrazil Mozjakina, Jandačova parta si tak zahraje přesilovou hru.

50:30
    Na konci nebezpečného přečíslení Magnitogorsku stál Roman Ljubimov, na kterého zívala odkrytá minská svatyně, domácí forvard ale napálil puk jen do vracejícího se Daniila Bokuna!

49:57
    Dnes velmi aktivní David Booth to opět zkoušel z vrcholu kruhů, Arťom Zagidulin ale tentokrát zasahovat nemusel, jelikož Američanova střela byla nepřesná.

49:14
    O rychlou odpověď se pokoušel Andrej Kosticyn, jemuž ale střela z mezikruží nesedla a Arťom Zagidulin si snadno poradil.

48:40
    Hra byla vzápětí znovu přerušena a následovat bude komerční přestávku.
    48:26 Michal BULÍŘ - 3:3

48:26
    Domácí se dočkali vyrovnání, utkání tak opět dostává úplně jiný náboj! Andrej Čibisov nabil na vrchol kruhů volnému Romanu Ljubimovovi, jemuž sice střela nesedla, clonící MICHAL BULÍŘ ale dokázal protečovat kotouč mezi Karnauchovovy betony! Asistence: Roman Ljubimov a Andrej Čibisov.

47:58
    Oba týmy mohou v klidu vystřídat, hráči Metallurgu teď zakládají další akci z hloubi vlastní třetiny.

47:21
    Po Boothově akci se ke střele z mezikruží dostal Patrik Wiercioch, bývalý hráč Ottawy či Colorada ale neměl seřízená mířidla.

46:32
    Už se dlouho hraje bez přerušení a kotouč se neustále přelévá ze strany na stranu, další akci Dinama teď po pravém křídle táhne Booth.

45:43
    Na opačnou stranu se poté vydal Mozjakin, který sice hledal Kuljomina marně, hosté ale poté vyhodili černou pryž na další zakázané uvolnění.

44:57
    Jevgenij Kovyršin obkroužil domácí svatyni a poté přenechal touš Gavrusovi, ten ale o něj o pár sekund později přišel.

44:15
    Howdenova střela nebyla pro Zagidulina nebezpečná a svěřenci Josefa Jandače už zakládají další protiútok.

43:24
    Viktor Antipin nabral rychlost ve středním pásmu a prokousal se až přes útočnou modrou, jeho následný projektil ale doletěl přímo do Karnauchovovy náruče.

42:39
    Sergej Kosticyn si na individuální průnik netroufl a vrátil kotouč Lisovcovi, následná rozehrávka Dinama ale doletěla na zakázané uvolnění.

41:48
    Napadající Dennis Rasmussen dostal zadáky Minsku do potíží, Kirill Gotovec si ale nakonec poradil a vyhodil touš do bezpečí.

40:51
    Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se minští hokejisté usadili v útočném pásmu, žádná střela z toho ale zatím nepramenila.

40:01
    Košečkin po dvou inkasovaných gólech v závěru druhé třetiny střídá, mezi tři tyče se tak vrátí Arťom Zagidulin!

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:47.

Na začátku druhé třetiny se Metallurg dostal do vedení díky druhému gólu Nikolaje Kuljomina a i nadále byli domácí aktivnějším týmem, své další šance ale proměnit nedokázali. Minutu a půl před sirénou zničehonic vyrovnal Andrej Kosticyn a pouhých devět sekund před koncem druhé části překonal Košečkina ještě David Booth, Dinamo tak drží překvapivý náskok.

40:00
    39:51 David BOOTH - 2:3

39:51
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    To jsou věci, devět sekund před koncem druhé třetiny se Dinamo dokonce dostává do vedení! Teemu Pulkkinen našel přesným pasem od pravého hrazení v prostoru mezi kruhy volného DAVIDA BOOTHA, který dokázal propálit Košečkina, a vsítil tak svůj první gól v dresu běloruského celku. Asistence: Teemu Pulkkinen.

39:05
    Jandačova parta teď působí dosti zaskočeně, Gavrus se ale po zblokované Lisovcově střele už do zakončení nedostal.
    38:32 Andrej KOSTICYN - 2:2

38:32
    Hosté zničehonic vyrovnávají, tohle je pořádná sprcha pro Metallurg! Střela ANDREJE KOSTICYNA z levého kruhu sice byla zblokována, zkušený útočník Dinama se ale vzápětí dostal k odraženému kotouči a prokousal se až před Košečkina, kterého bekhendem překonal. Asistence: Andrej Stěpanov.

38:01
    Po přetrvávajícím tlaku Metallurgu to od modré zkusil Alexej Běreglazov, i tentokrát si ale Karnauchov poradil.

37:35
    Dnes dvougólový Nikolaj Kuljomin se dostal ke střele po Mozjakinově přihrávce, Michail Karnauchov měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

36:51
    Minští hokejisté se dokázali osvobodit a následnou akci Metallurgu zastavil ofsajd, vhazovat se tak bude jen ve středním pásmu.

35:58
    Dennis Rasmussen dostal nabito na pravý kruh, jeho následná dělovka ale orazítkovala jen zadní hrazení.

35:13
    Metallurg si zahraje přesilovku, Artur Gavrus (MIN) půjde pykat na dvě minuty za sekání.

34:17
    Magnitogorští hokejisté jsou v posledních minutách jasně aktivnější, nedaří se jim ale vytvářet si gólové příležitosti.

33:20
    Na opačnou stranu se následně vydala zkušená dvojice Alexej Těreščenko – Andrej Kosticyn, ani jeden z nich se ale ke střele nakonec nedostal.

32:53
    Andrej Čibisov hledal v předbrankovém prostoru Romana Ljubimova, ten si ale prudký pas nedokázal zpracovat.

32:21
    Hráči běloruského celku vyhodili puk až na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Karnauchova.

31:49
    Svěřenci Josefa Jandače pokračují v kombinaci v útočném pásmu, zatím ale drží kotouč pouze u mantinelů.

31:05
    Matt Ellison to zkusil z otočky, přesouvající se Karnauchov ale stihl být u své pravé tyče včas!

30:42
    Po další chybě v rozehrávce Metallurgu se ke střele z předbrankového prostoru dostal Sergej Kosticyn, který si ale na Košečkina nepřišel!

30:08
    Před gólmanem Magnitogorsku teď vznikl další závar, dotírající Andrej Stěpanov se ale nakonec k dorážce neprokousal.

29:27
    Kirill Gotovec zavezl kotouč do útočné třetiny a poté ho přenechal volnému Teemu Pulkkinenovi, ten si ale střelou z voleje na Košečkina nepřišel.

28:32
    Nahození Dennise Rasmussena z vrcholu levého kruhu si Michail Karnauchov pohlídal a vyrazil kotouč do ochranné sítě, před námi je komerční přestávka.

27:51
    Boothovi bekhendová střela nevyšla podle představ a na opačnou stranu už se po levém křídle vydává Nikolaj Kuljomin.

27:05
    Sergej Kosticyn následně vyhodil touš přes všechny čáry, Dinamu tak bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

26:40
    Sergej Mozjakin se dral k dorážce v předbrankovém prostoru, zkušený kapitán Metallurgu byl ale těsně bráněn Lisovcem.

25:52
    Michail Karnauchov po nenápadném nahození od levého hrazení radši přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Magnitogorsku.

25:31
    Blumova rozehrávka zamýšleného adresáta Stěpanova nenašla, domácí už zakládají další rychlý protiútok.

24:56
    Jevgenij Birjukov vypálil z vrcholu levého kruhu, jeho ránu ale zblokoval Kitarov a o pár sekund později byla hra poprvé po téměř čtyřech minutách přerušena.

24:17
    Alexej Běreglazov se na útočné modré napřahoval ke střele, obětavě mu ale padl pod nohy Artur Gavrus, načež se hosté osvobodili.

23:36
    Viktor Antipin nepustil Pulkkinena ke střele, načež svěřenci Josefa Jandače založili rychlý protiútok, Ellison ani Rylov ale na Karnauchova nevyzráli!

22:50
    Archip Několenko na útočné modré zachytil nepovedenou rozehrávku Davida Bootha, vzápětí ale o kotouč zase přišel.

21:58
    Vedoucí gól vlil domácím hokejistům čerstvou krev do žil, nyní je Metallurgu doslova plný led a hosté jsou u každého kotouče o krok později.
    21:12 Nikolaj KULJOMIN - 2:1

21:12
    Nyní už se NIKOLAJ KULJOMIN k puku dostal a je z toho přesilovkový gól! Bývalý hráč Toronta či New Yorku Islanders se po Ellisonově nahození z ostrého úhlu zmocnil černé pryže v mezikruží a nadvakrát překonal Karnauchova. Bez asistence.

20:38
    Nikolaj Kuljomin byl na levém kruhu zcela volný, přihrávka adresovaná zkušenému forvardovi ale nebyla přesná.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:55.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a k vítězství po ní mají oba týmy stejně blízko i daleko. Dinamo se po chybě brankáře Košečkina překvapivě ujalo vedení už ve třetí minutě, Metallurg ale ani ne o minutu později vyrovnal.

20:00

19:30
    Tentokrát si v početní převaze zahraje Metallurg, Teemu Pulkkinen (MIN) vyfasoval dvě minuty za krosček.

19:25
    Denis Platonov už je zpět na ledové ploše a kotouč je nyní v rohu kluziště po Košečkinově levici.

18:33
    Archip Několenko nyní nasbíral další cenné vteřinky, Dinamu ani tato přesilovka ani trochu nevychází.

17:58
    David Booth přišel o puk krátce za červenou čarou, načež domácí odpálili kotouč až ke Karnauchovovi.

17:23
    Právě Denis Platonov (MET) nyní naprosto zbytečně podrazil bez puku hrajícího Howdena, Dinamo si tak zahraje v další početní převaze.

16:15
    Denis Platonov si na útočné modré puk poslal příliš daleko před sebe a už na něj nedosáhl, na opačnou stranu teď může zamířit Teemu Pulkkinen.

15:23
    David Booth se vydal na útočný výlet, proti přesile tří hráčů v modro-červeném dresu se ale neprosadil a u zadního hrazení o kotouč přišel.

14:36
    Vasilij Košečkin pro jistotu podržel nahození Kirilla Gotovce od modré ve své výstroji a přerušil hru.

14:28
    Zagidulinova mise končí, brusle Vasilije Košečkina už je v nejlepším pořádku a zkušený čahoun se vrací na led.

13:49
    Další útok Metallurgu přerušil ofsajd, sudí tak nařídili další buly v útočném pásmu.

12:57
    Hra je v poslední době velmi rozkouskovaná, po dalším přerušení bude následovat komerční přestávka.

12:18
    Alexej Běreglazov byl u vyhozeného kotouče jako první, Dinamu tak bylo odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude v útočném pásmu Magnitky.

11:30
    Po Pakarinenově nahození vznikl před Karnauchovem další závar, dotírající Andrej Čibisov se ale k dorážce nakonec nedostal.

10:38
    Košečkinova brusle stále není v pořádku, mezi tři tyče se tak minimálně dočasně postaví náhradník Arťom Zagidulin.

10:32
    Kuriózní situace. Košečkin nemohl hrát, poněvadž mu z brusle vypadl nůž, čehož si sudí všimli až teď a přerušili hru.

09:40
    Ležící Košečkin teď vůbec nevěděl, která bije, nikomu v bílém dresu se ale nepodařilo dorazit kotouč za jeho záda!

08:49
    Už v plném počtu hrající Metallurg opět zaútočil, Iiro Pakarinen ale v klíčový moment o kotouč přišel.

08:06
    Těsně před vypršením Ellisonova trestu se hosté konečně usadili v útočném pásmu, Blumova střela od modré ale postrádala přesnost a Arťom Volkov už se k dorážce nedostal.

07:46
    Ivan Vereščagin ve středním pásmu vystihl rozehrávku Dinama a znovu dostal touš do bezpečí.

07:10
    Puk opět letí až k Michailu Karnauchovovi, tato přesilovka zatím hostům ani trochu nevychází.

06:34
    Magnitogorští se osvobozují, Jevgenij Lisovec se musí vrátit pro puk až do vlastního pásma.

06:07
    Po komerční přestávce si hosté zahrají přesilovku, Matt Ellison (MET) vyfasoval dvě minuty za sekání.

05:02
    Tak jsem to asi zakřikl. Matt Ellison měl na hokejce gól na 2:1, nikým nehlídaný forvard Metallurgu ale tváří v tvář Karnauchovovi přestřelil!

04:05
    Domácí jen vyhodili puk do útočného pásma a odjeli vystřídat, po dvou slepených gólech se tempo hry trochu uklidnilo.
    03:14 Nikolaj KULJOMIN - 1:1

03:14
    Vedení ale hostům dlouho nevydrželo. Po Mozjakinově nahození do předbrankového prostoru vznikl před Karnauchovem nepřehledný závar. Matt Ellison ještě na gólmana Dinama nevyzrál, dorážka NIKOLAJE KULJOMINA už ale skončila v síti. Asistence: Matt Ellison a Sergej Mozjakin.
    02:24 Jevgenij LISOVEC - 0:1

02:24
    Tak tento gól si Vasilij Košečkin za rámeček nedá! Obránce JEVGENIJ LISOVEC od modré čáry nenápadně nahodil kotouč na branku Magnitogorsku a puk mu propadl až do sítě. Asistence: Andrej Stěpanov.

02:03
    Dinamo je v úvodu nebezpečnější. Po chybě Matuškina ve vlastním pásmu se ke střele z mezikruží dostal Alexandr Kitarov, obr Košečkin ale jistě zakročil.

01:06
    Michail Karnauchov musel poprvé zasahovat, s projektilem Dennise Rasmussena z pravé strany si ale poradil. Sudí následně přerušili hru, o dorážku se pokoušející Pakarinen totiž posunul minskou svatyni.

00:41
    Aktivně napadající Andrej Kosticyn se dostal ke kotouči po nepovedené rozehrávce Metallurgu, do zakončení se už ale nedostal.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, Vereščagin, Rylov, Běreglazov, J. Birjukov, Matuškin, Zajcev – Mozjakin, N. Kuljomin, Ellison – Rasmussen, Pakarinen, Bulíř – N. Shore, Ljubimov, Čibisov – Několenko, Timkin, D. Platonov – J. Platonov.

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Lisovec, Chenkel, Gotovec, Blum, Wiercioch, Jevenko, Bokun – A. Těreščenko, A. Kosticyn, An. Stěpanov – Pulkkinen, Booth, Q. Howden – S. Kosticyn, Kovyršin, Gavrus – Litvinov, Drozdov, Kitarov – A. Volkov.

Rozhodčí: Bukin, Ovčinikov – Zacharov, Otmachov.

Česká stopa

Josef Jandač (Magnitogorsk, trenér)
    Michal Bulíř (Magnitogorsk, útočník) – 12 bodů (5+7)

Poslední vzájemný duel

14. listopad 2018
    Minsk – Magnitogorsk 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
    Branky a nahrávky:
    44. Kuljomin (Matuškin), 60. Rasmussen (Pakarinen).

Favorit utkání je jasný. Ve formě hrající Magnitogorsk ovládl šest soutěžních zápasů v řadě a právě díky této úspěšné sérii může bojovat o to, aby začal play-off v domácím prostředí. Dinamo Minsk je naopak jedním ze tří odpadlíků Západní konference a má minimální šanci na postup do vyřazovací fáze.

Příjemné páteční odpoledne všem hokejovým fanynkám a fanouškům! Dovolte mi vás srdečně přivítat u textové on-line reportáže z utkání KHL mezi Metallurgem Magnitogorsk a Dinamem Minsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 4. N. Kuljomin (Ellison, Mozjakin), 22. N. Kuljomin, 49. Bulíř (Ľubimov, Čibisov), 59. Pakarinen (Antipin, Rasmussen) – 3. Lisovec (Stepanov), 39. A. Kosticyn (Stepanov), 40. Booth (Pulkkinen)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (41. Zagidulin) – Antipin, Vereščagin, Rylov, Bereglazov, J. Birjukov, Matuškin, Zajcev – Mozjakin, N. Kuljomin, Ellison – Rasmussen, Pakarinen, Bulíř – N. Shore, Ľubimov, Čibisov – Několenko, Timkin, D. Platonov – J. Platonov.
    HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Lisovec, Chenkeľ, Gotovec, Blum, Wiercioch, Jevenko, Bokun – A. Těreščenko, A. Kosticyn, Stepanov – Pulkkinen, Booth, Q. Howden – S. Kosticyn, Kovyršin, Gavrus – Litvinov, Drozdov, Kitarov – A. Volkov.

Rozhodca: Bukin, Ovčinikov – Zacharov, Otmachov