Litvínov – Hradec Králové 1:2 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.)
Liberec – Olomouc 5:1 (kon.) | Pardubice – Chomutov 2:3 (1:3 po s.n.) | Sparta Praha – Zlín 3:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
cz Piatok 11.01.2019, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 34. kolo

To je ode mě pro dnešek z plzeňské Home Monitoring Arény vše, s přáním hezkého zbytku pátečního dne se s Vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (20:02:11)

Mladá Boleslav si tak ze západočeské metropole odváží dva body, nutno uznat že velice šťastné. První jejich branka padla nejspíš dle opakovaných záběru z ofsajdu a zbylé dvě jim domácí doslova darovali. Ale hokej se hraje na góly a ty hosté dali, ať už byli jakékoliv. Plzeň své selhání může napravit již v neděli na ledě Olomouce.

63:40 David ŠŤASTNÝ - 2:3

63:40
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Chyba Dominika Frodla znamená vítězství Mladé Boleslavi. Domácí brankář neodhadl vzdálenost na puk, u něho byl dříve DAVID ŠŤASTNÝ, na kterého už zívala jen prázdná brána. Bez asistence.

62:30
    Ihned poté ujel všem Michal Vondrka, ale svůj bekhendový blafák nedotáhl do zdárného konce.

62:11
    Čerešňák v situaci dvou na jednoho našel na druhé vlně Gulaše, ale ani on utkání nerozhodl.

61:57
    Musil udržel na zády Kováře a poté se dosáhl svého a měl místo ke střele provětral Frodla, ten opět drží domácí nad vodou.

61:41
    Střelu Šťastného z mezikruží kryje pohotový Frodl.

61:16
    Ovšem na druhé straně fantastický Frodl proti přečíslení Boleslavi.

61:02
    Petr Straka byl první kdo se v prodloužení odhodlal ke střele, ta ovšem neměla gólové parametry.

60:34
    Puk drží hosté, ale jsou sním ve středním pásmu, kde domácím takové nebezpečí nehrozí.

60:01

Šedesát hry za námi a my stále neznáme vítěze. Hostům se podařilo v závěrečné třetině vyrovnat, když velice šťastnou brankou se o to postaral Martin Pláněk. Po krátké přestávce nás tedy čeká prodloužení, kde se už můžeme dočkat vítěze, ale také nemusíme.

60:00

59:26
    I Boleslav si nakonec mohla odvést tři body, Martin Pláněk se vřítil do třetiny a donutil Frodla pořádně se protáhnout.

59:08

58:16
    Opět puk ve středním pásmu.

57:38
    Allen se cpal do zakončení, ale nepochodil. Hosté chvilku na to dokázali kotouč vyhodit ze své třetiny.

57:17
    Domácí drží pásmo.

Domácím se otvírá velká možnost k rozhodnutí. Domácí lavička si tak bere oddechový čas.

57:08
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Michal Vondrka – 2 min., držení).

56:46
    Kovář se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen připravený Krošeljův beton.

56:02
    Plzeňská třetí formace prožila dobré střídání. Dobrou hrou opět hostům motaly hlavy, ale všemu chyběla kvalitnější střelba.

55:18
    Milan Gulaš hledal před brankou Petra Straku, ten ovšem puk nedokázal přesně trefit.

53:42
    I Mladá Boleslav si dokáže vytvořit příležitosti ke vstřelení rozhodující branky, ovšem hráči opět zkroskotali na své špatném předání puku.

Dnešní utkání sleduje 5757 diváků.

52:48
    Gulaš přenechal puk Kovářovi, jenž vystřelil prudce zápěstím, Krošelj vyrazil reflexně ramenem do ochranné sítě.

52:23
    Střela Bernada z rohu útočného pásma končí hodně mimo.

51:11
    Velká šance domácího týmu získat zpět ztracené vedení. Lukáš Kaňák měl mezi kruhy spoustu času i prostoru na střelu, rozhodl se ovšem pro přihrávku na pravou stranu, kde stál nehlídaný Jan Eberle, domácí sedmnáctka ovšem poloodkrytou branku netrefila.

50:47
    Další útočnou akci hostů zatavuje čárový rozhodčí – ofsajd.

50:08
    Další únik boleslavských dvou na jednoho, o tuto velmi dobrou příležitost se opět sami připravili špatnou přihrávkou. Frodl tentokrát bez práce.

49:24
    Pomalu se nám blíží polovina závěrečné třetiny, utkání je nerozhodné a tak se jistě máme ještě nač těšit.

48:28
    Výborným obranným zákrokem se prezentoval Roman Vráblík, na zemi ležící spící nepropustil na brankáře žádný puk.

47:48
    Plzeň sehrála početní výhodu velmi dobře, k vidění bylo plno střel, které měly gólové parametry, ovšem Krošelj dnes chytá velmi dobře.

47:28

47:12
    Petr Kodýtek ranou z pravní z pravého kruhu trefil jen hruď brankáře.

46:30
    Kodýtek od modré spíše jen nahazoval kotouč na teč, ale nikdo z domácích pu nezasáhl.

45:56
    Plzeň zamkla obránce Boleslavi před brankou, ovšem rána Gulaše, ani dorážka Kováře v brance neskončili.

45:28
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (František Hrdinka – 2 min., podrážení).

45:14
    Plzeň inkasovaná branka nepoložila a už opět motají hlavy bruslařů.
    44:29 Martin PLÁNĚK - 2:2

44:29
    Hosté vyrovnávají a nutno říci, že brankou z kategorie šťastných. MARTIN PLÁNĚK za brankovou čárou jen tak plácl do puku a k překvapení všech černá guma skončila v bráně. Bez asistence.

44:00
    Hosté jeli dva na jednoho, ale Jakub Klepiš z první vůbec netrefil kotouč.

43:05
    Vyhození Kaňaka skončilo mezi třemi tyčemi, tudíž se icing nepíská a domácí mohou v poklidu vystřídat.

42:15
    Jan Kovář našel na kruhu Čerešňáka, po jehož ráně to v hledišti jen zahučelo.

41:38
    Vojtěch Němec našel zpoza branky na modré čáře Denise Kindla, jehož rána se odrazila od zadního mantinelu zpět na domácí hokejky.

40:52
    Domácí už v plném počtu brání další atak Bruslařů, jejich střely zatím létají mimo bránu.

40:17
    Hosté dohrávají v úvodu třetiny početní výhodu, Michal Vondrka hledal na druhé tyčce Pavola Skalického, který puk jen tečnul, naštěstí pro domácí vedle brány.

40:01

Prostřední dějství je minulostí. Viděli jsme dvě branky a obě padli do hostující klece. Skóre nejprve srovnat úspěšnou dorážkou Jan Eberle a následně obrátil stav na domácí stranu Conor Allen. Závěrečná část tak slibuje kvalitní podívanou.

Ta začne přibližně v 19:15.

40:00

39:32
    Hosté se stále nemohodou dostat k puku a domácí se v poklidu brání.

39:06
    Neskutečný Roman Vráblík. Z vlastního pásma vyvezl puk až za branku Krošelje, kde o něj svádí krutý boj a na body dokonce plzeňský obránce vede.

38:46
    Jakub Klepiš trefuje z levého kruhu tyč!

38:30
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Nick Jones – 2 min., posunutí hole).

37:57

37:34
    Michal Vondrka zavezl kotouč do útočeého pásma. Po jeho přihávce střílel David Bernad, ale vedle brány.

37:15
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Kvasnička – 2 min., podrážení).

36:49
    Straka hledal žabičkou před brankou Čerešňáka, domácí obránce puk zasáhl jen špičkou hokejky a puk skončil vedle brány.

36:36
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Kaňák – 2 min., držení).

36:09
    Přesilová hra Plzně, ovšem branka mohla padnout na druhé straně. Rychlé přečíslení hostů zakončil střelou David Němeček, ale Frodl bezchybný.

35:57
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ondřej Dlapa – 2 min., držení).

35:15
    Denis Kindl mohl přidal další branku, tlak domácích stoupá, ale gólman Boleslavi se vyznamenal zákrokem ramenem.
    34:36 Conor ALLEN - 2:1

34:36
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Domácí otáčejí skóre dnešního utkání. Jan Kovář našel před brankou volného CONORA ALLENA, který střelou po ledě překonal hostujícího brankáře. Asistence: Jan Kovář, Miroslav Indrák.

34:24
    Po vítězném buly Kováře pálil z první Gulaš. Lapačka Krošelje vyletěla rychle a puk stačila zachytit.

33:39
    Druhý plzeňský útok je zatím nejlepší na hřišti. Po přihrávce Eberleho měl velkou šanci Straka, ale domácí třiadvacítka z pravého kruhu těsně minula.

33:02

33:00
    Hosté se konečně osvobozují.

32:22
    Miroslav Indrák měl před sebou dálnici. Takového prostoru mezi kruhy by jistě ocenila i D1, mladý plzeńský útočník ale branku přestřelil.

31:46
    Ovšem hře chybí střelba. Milan Gulaš zkoušel nabízet kotouč Kovářovi před branku, ten ho ovšem netrefil.

31:19
    Domácí mají puk pod kontrolou a už mají rozestavěný svůj přesilovkový čtverec.

31:02
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Němeček – 2 min., hákování).

29:17
    Souhra Straky, Kodýtka a Eberleho diváky baví. Straka zavezl puk do třetiny, zadovkou ho přenechal Janu Eberlemu, který se dostal zcela sám až před Krošelje, ale na něj si nepřišel a svou druhou branku v zápase nepřidal.

28:40
    Milan Gulaš přtukl puk Indrákovi, který to zkusil z většího úhlu, ale hostující gólman si pohlídal bližší tyčku.

27:57
    O další střelu se postaral Lukáš Kańák, který před pár dny prodloužil smlouvu v Plzni, jeho pokus byl přizvednutý a puk se zatřepal jen v ochranné síti.

26:59
    Přesto se Škodovka dokázala do pásma rychle vrátit, přímo proti hokejce Vráblíka se odrazil puk, ale domácí obránce málem jen zlomil nohu obránce.

26:25
    Indiáni přicházejí po špatné vlastní přihrávce o útočnou třetinu.

25:30
    Domácí opět podnikli rychlý výpad do otevřené Boleslavské obrany, puk táhl na pravé straně Petr Straka, který dokázal přebruslit i obránce, ale Krošelj jeho následnou střelu kryje.

24:55
    David Bernad dostal ideálně nabito na modré, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla, přesto hosté zůstávají u puku.

24:17
    Miroslav Preisinger projel celý kluzištěm až před brankáře, ale na poslední chvíle mu do střely šáhl jeden z obránců a tak gólman mohl pro tentokrát zůstat v klidu.

23:42
    Prudkou střelu Kantnera vyrazil Krošelj jen před sebe, kde u puku byli dříve hráči s indiánem na prsou, ale dopravit do brány už se jim nepodařilo.

23:02
    Jan Eberle povzbuzený vstřelenou brankou se řítil do další šance, ale bekhendem mezi kruhy netrefil bránu.

22:16
    Škodovka je při chuti. Kracík s Němcem bojují v útočném pásmu o kotouč.
    21:06 Jan EBERLE - 1:1

21:06
    Parádní vstup domácích do druhé části hry. Po přihrávce Eberleho střílel z předbrankového prostoru Petr Kodýtek, mladý hráč se ovšem neuspěl ani s dorážkou a tak puk za záda Krošelje musel dopravit JAN EBERLE. Asistence: Petr Kodýtek.

20:27
    Conor Allen napřáhl až ke stropu halay, ale jeho pumelice byla sražená do rohu kluziště.

20:22
    První akce hostů ve druhé třetině se nepovedla a pískáno je zakázané uvolnění.

20:01

Je za námi první perioda. Hosté díky brance tři vteřiny před koncem vedou 1:0. Škodovka byla po celou třetinu lepším mužstvem, ale hraje se na branky a indiáni žádný z pokusu do sítě nedostali. Po krátké přestávce jsme zpět. Buďte u toho s námi.

Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

20:00
    19:57 Lukáš ŽEJDL - 0:1

19:57
    Velké nevole panují na plzeňském stadionu. Domácím se nelíbil přechod přes modrou čáru, vehementně protestují, ale ofsajd se nepískl a tudíž branka platí. Frodl dokázal střelu Vondrky vyrazit jen k LUKÁŠI ŽEJDLOVI, který puk dopravil v pohodě do prázdné brány. Asistence: Michal Vondrka.

18:45
    Dominik Frodl se pořádně zapotil. Bruslaři na domácího brankář vyslali několik střel, ale domácí muž si jak s pokuskem Knotka, tak Štastného poradil.

18:12
    Kracíkovi podjely brusle a hosté se dostávají ke kotouči.

17:40

17:13
    Nic, nic... Boleslav se nemůže dostat do pásma. Každý jejich pokus končí velmi brzy.

16:37
    Ani další pokus o přejetí modré čáry nebyl úspěšný. Škodovka opět vyhazuje.

16:11
    Inidánil zatím hrají oslabení velice dobře, stále nepustili Bruslaře z jejich vlastní třetiny.

15:43
    Domácí vyhráli buly a Roman Vráblík okamžitě posílá kotouč až za branku Krošelja.

15:40
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Pulpán – 2 min., sekání).

14:36
    Martin Pláněk vypálil po buly od modré čáry, jeho rána doletěla až před branku, kde se sní dobře popral Frodl.

14:05
    Střelu Zejdla ztečoval Nick Jones vedle Frodlovy brány. Domácí brankář nadále čeká na svůj první těžký zákrok.

13:42
    Elitní útok domácích opět pořádně přikládá pod kotlem. Hokejisté Boleslavi dostali zdarma jízdenku na kolotoč, ze které se jim div nezatočila hlava. Jejich trápení ukončil střelou Jan Kovář, jehož rána byla ale sražená do ochranné sítě.

12:15
    A rázem ze zblokované střely byl rychlý protiútok, který táhl podél pravého mantinelu Vojtěch Němec, domácí hráč se dostal až před brankáře, toho ovšem bekhendovou kličkou nepřekonal.

11:50
    David Němeček se dostal z ničeho nic k puku na modré, jeho střela ovšem byla zastavena Jakubem Pourem, který puk nepustil za svá záda.

11:29
    Zakázané uvolnění indiánů. Jak se říká, než udělat zbytečnou chytu, raději to vyhoď.

10:05
    Akce pokračovala, vzápětí dostal mnoho prostoru na pravém kruhu Roman Vráblík, ale i proti němu zasáhl pohodovým zákrokem Krošelj. Ten zatím chytá velice spolehlivě.

09:51
    Na konci desáté minuty našel Jan Kovář před brankou volného Milana Gulaše, ten ale svou další branku v sezóně nepřidal.

08:49
    Po buly v obranném pásmu se domácí rychle dostali ke kotouči, rychlý přechod znamenal přečíslení tří proti dvoum, celá akce byla zakončena střelou po ledě od Denise Kindla.

08:41
    Domácí hráč byl zřejmě nedovolený podražen v okolí středového kruhu, ale píská se jen zakázané uvolnění Plzně.

07:45
    Jan Kovář nahrál na modrou čáru, kde byl připravený auto hattricku ze Švédska proti Frolundě Conor Allen, jeho střela zápěstím větší problémy Krošeljovi nenadělala.

07:06
    Peter Čerešňák vyslal jedovatou ránu od modré čáry, černý nesmysl Krošeljovi vypadl z výstroje, ale k jeho štěstí nebyl v blízkosti nikdo z domácích kdo by puk dorazil do sítě.

06:49
    Pavel Kousal si nabruslil do útočného pásma a na nic nečekal a puk poslal rovnou na Frodla, ten jeho střelu viděl a puk ukryl do své výstroje. Po zákroku plzeňského gólmana přichází na řadu první komerční přestávka.

06:37
    Hosté vyhazují touš ze své třetiny jen tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

05:36
    Na ledě opět první formace indiánů a na ledě to je i hned znát. Jan Kovář roztáhl hru na Allena, který z první našel přes celou šíři třetiny na pravém kruhu Milana Gulaše, ten ranou z voleje ale minul bránu.

04:22
    Zatím je k vidění boj o každý kousek ledu, hra se často zastavuje u mantinelu, kde se několik hráčů nemůže dohodnout, kdo si puk vezme pod svá křídla.

03:46
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní opět byli na řadě Bruslaři, domácí brankář puk raději přikryl do své lapačky.

02:33
    Po velké skrumáži před střídačkou Mladé Boleslavi se dostal k puku navrátilec z mistrovství světa dvacetiletých Jakub Pour, těsně před modrou čárou ho ale špatně přihrál do míst, kde viděl najíždějícího Allena.

01:26
    První střelecký pokus hostů má na svědomí Martin Látal, který se do pásma proháčkoval podél pravého mantinelu, jeho střelu z kruhu kryje Dominik Frodl pravým betonem.

00:46
    Kodýtek se Strakou kombinovali za brankou Krošelje, vše nakonec vyústilo střelou od modré čáře, terou kryje hostující muž s maskou.

00:20
    Hosté se pokusili o rychlý výpad do plzeňské třetiny, ale jejich snažení bylo přerušeno špatnou přihávkou. Následná akce domácích je zastavena ofsajdem.

00:01
    Úvodní buly dnešního utkání vyhrál Jakub Klepiš.

00:01

Plzeňští hokejisté za velkého potlesku nastupují na ledovou plochu, hosté jsou jako již tradičně přivítání pískotem.

Napětí v Home Monitoring Aréně stoupá, do zápasů zbývá posledních deset minut a stadion se začíná pomalu plnit.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák, Kvasnička – Indrák (A), Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – D. Kindl, Kracík, Pour – Kantner, Preisinger, V. Němec.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Kantor) – Němeček, Bernad, Hrdinka, Pláněk, Dlapa, Kurka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Flynn, P. Musil, Látal – Grim, T. Knotek, P. Kousal.

Rozhodčí: Obadal, Pešina – Kajínek, Zavřel.
    Dominik Frodl má úspěšnost zákroků přes 93 %.

Krásné páteční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanoušky a fanynky, kteří se rozhodli si na páteční podvečer dopřát trochu extraligového hokeje. Od půl šesté se totiž v plzeňské Home Monitoring Aréně hraje 34. kolo Tipsport extraligy, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě hokejisty Mladé Boleslavi.

Domácí Škodovka chytila příchodem Jana Kováře druhý dech a na plzeňské hokejky se vrátila velká pohoda. S Kovářem v útoku vyhrála Plzeň sedm z devíti duelů. V posledním domácím utkání indiáni rozebrali tým z Pardubic, kterému nasázeli potupných jedenáct branek. O dva dny pozdeji jela Plzeň bojovat o body do dalekého Zlína. Zápas pro modrobílé nezačal dobře, ale díky hattricku Milana Gulaše si Plzeň odvezla zlaté dva body. Mezi extraligovými utkáními si Škodovka zaletěla do Švédska, kde měla na programu první semifinále CHL. V něm český zástupce prohrál 3:6 a o týden později budou v domácím prostředí dohánět tříbrankové manko.

Bruslaři z Mladé Boleslavi se díky solidním výkonům v průběhu prosince posunula z chvostu tabulky do jejího středu, drží se na osmém místě se ziskem 46 bodů, čtyři body za jejich dnešním soupeřem. Poslední utkání hostům nevyšly ale úplně dle jejich představ. Nejprve v závěrečném utkání loňského roku Boleslav prohrála 0:1 v O2 areně se Spartou a v v prvním utkání v novém roce v derby nestačili v oslabené sestavě ani na Liberec, na jehož ledě prohráli 1:4. V posledním utkání přivítali na svém ledě Pardubice, které o dva dny dříve dostali jedenáct branek právě v Plzni. Domácí se dlouho nemohli prosadit, ale nakonec díky brance Žejdla ubojovali cenné tři body za výhru 1:0.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím Vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Štěrba

Góly a asistencie: 22. Eberle (Kodýtek), 35. Allen (Jan Kovář, Indrák) – 20. Žejdl (Vondrka), 45. Pláněk, 64. Šťastný

Rozhodca: Obadal, Pešina – Kajínek, Zavřel