Boston – Washington 2:4 (kon.) | NJ Devils – Toronto 2:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (kon.)
Columbus – Nashville 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 2:1 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 3:1 (kon.)
St. Louis – Montreal 4:1 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:2 (kon.) | Edmonton – Florida 4:3 (2:0 po s.n.)
Vancouver – Arizona 3:4 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:3 (kon.) | LA Kings – Ottawa 1:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Dallas Stars
cz Piatok 11.01.2019, 01:08 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:49:51)

3. Travis Konecny (PHI) 1+0

Philadelphia to dokázala! Po osmi porážkách v řadě konečně vítězí a je to zásluze především jednoho muže. Carter Hart v utkání proti Dallasu chytil 37 z 38 střel soupeře a zasloužil se o první výhru Flyers od 23. prosince, kdy vyhráli na ledě Rangers.

Philadelphia se po vítězství nad Dallasem odpoutá od posledního místa celé ligy a posune se před Ottawu a Los Angeles.

59:52
    Heiskanen minul klec Harta.

59:37
    Hosté kombinují v útoku, nedaří se jim ale najít prostor pro dobrou střelu.

59:10
    Dallas hraje bez brankáře!

58:56
    Rozhodčí po shlédnutí videa uznali, že brankář Chudobin byl nedovoleně bráněn a gól neuznali!

58:56
    Trenér Dallasu si vzal challenge.
    58:56 Neuznaný gól Philadelphie

via Gfycat

58:56
    Brankář Chudobin se hodně zlobí a nemůže mu to být za zlé. Podle jeho názoru byl faulován a nebylo mu dovoleno chytat. JAKUB VORÁČEK se dostal s brankářem Dallasu do kontaktu a posléze se v brankovišti zmocnil puku, který zasunul do branky.

58:48
    Další vyhození domácích, navíc stylem, kdy nedošlo k zakázanému uvolnění.

58:36
    Vcelku se jim daří odvracet útoky soupeře.

58:10
    Flyers se teď snaží hlavně aktivně přistupovat k soupeři a držet puk mimo své pásmo.
    57:09 Jamie BENN - 2:1

via Gfycat

57:09
    Dallas právě vstřelil branku!
    A bude ho to možná i mrzet! Tři minuty před koncem se JAMIE BENN dostal mezi kruhy k puku a střelou pod lapačku Harta snižuje na 1:2! Asistence: Tyler Seguin, John Klingberg.

56:14
    Van Riemsdyk měl na hokejce rozhodující gól, který by znamenal definitivu vítězství pro Flyers. Jenže z bezprostřední blízkosti nedokázal vměstnat puk mezi tři tyče.

55:58
    Útok Dallasu přerušilo postavení mimo hru.

55:15
    Tlak do brankoviště Dallasu skončil vyraženou brankou ze svého postavení. Komerční přestávka.

54:29
    Domácím se daří držet puk dál od svého brankoviště, což v závěru utkání rozhodně potřebují. Dvougólový náskok jim rozhodně nedává ještě žádnou jistotu.

53:39
    Chudobin bez větších obtíží vyrazil nahozený puk Girouxe.

53:30
    Brankář Philadelphie přivádí střelce soupeře k šílenství. Další dva pokusy úspěšně vyráží a hatí každou naději na možný zvrat.

53:05
    Delší pasáž bez přerušení ukončil Hart, který si k sobě stáhl nahozený puk.

51:27
    Na druhé straně Ničuškinovu střelu kryje Hart. Komerční přestávka.

51:18
    Fantastický Chudobin! Philadelphia šla ve dvou jen na brankáře hostujícího týmu. Konecny před brankovištěm ale nedokázal zvednout puk nad beton Chudobina. Třetí zlikvidované přečíslení během tří minut!

50:44
    Horké chvilky pro Harta, který vyrazil střelu z mezikruží jen na hokejku rozjetého Honky. Jeho dorážka ale trefila Harta do ramene.

50:08
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:05
    Flyers vyhazují ze svého pásma.
    49:30

49:30
    Neskutečné! Philadelphia šla opět do přečíslení ve třech proti jednomu a opět Chudobin zachránil situaci! Tentokrát Giroux přihrával Couturierovi na levé křídlo, ale útočník domácích nedokázal zakončit a puk se mu odrazil od nohy do vykopnutého betonu brankáře Dallasu.

48:55
    Klingberg přinutil Harta přerušit hru.

48:23
    Domácí vyrazili do přečíslení ve třech proti jednomu! Hrubé propadnutí obrany hostů však nebylo potrestáno a po přihrávce na pravou stranu, odkud pálil Couturier, se Chudobin dokázal roztáhnout v brankoviště a kotouč vytěsnit na zadní mantinel!

48:08
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Wayne Simmonds – 2 min., podrážení).

47:43
    Seguin si sjel před kruhy pro vhazování a po získání puku okamžitě střílel na Harta. Ten puk chytá a přerušuje hru. Už třicátý zákrok domácího brankáře.

46:55
    Hra je přerušena v obranném pásmu domácích, kde se zatím hraje většina třetí třetiny. Komerční přestávka.

46:09
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

45:45
    Flyers se na chvilku osvobodili, Stars se však opět ženou před Harta.

45:10
    Hosté kombinují v útočném pásmu, nedaří se jim ale najít dobrou pozici pro střelu.

44:30
    Stále se hraje. Hosté zkouší další útočnou akci s rychlou přihrávkou na útočnou modrou.

43:40
    Jenže i útoky Dallasu jsou nyní odráženy velmi rychle a ani nepřináší střelbu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

43:00
    Hraje se dlouho bez přerušení. Útok domácích byl poměrně rychle odražen a aktivita zůstává především na straně Stars.

41:48
    A další zákrok Harta, který vyráží i střelu Benna z mezikruží.

41:24
    Od mantinelu to zkusil i Radulov. Také narazil na zatím neprůstřelného domácího gólmana.

40:48
    Až před brankoviště si sjel Tyler Seguin, ke kterému se také dostala přihrávka. Hostující hvězdný útočník ale na dvacetiletého Harta rovněž recept nenašel.

40:16
    Couturier zkusil štěstí od modré čáry, jeho střela ale skončila jen u brankáře Chudobina, jenž přerušil hru.

40:01

Philadelphia se po osmi porážkách v řadě přiblížila tolik kýženému vítězství. Ve druhé třetině zápasu s Dallasem dokázala dvěma góly vybojovat vedení 2:0, které se navíc pokusí hned na začátku třetí třetiny navýšit. Stále totiž bude mít 40 vteřin trvající přesilovou hru.

40:00

39:45
    Voráčkova přihrávka na střed byla až příliš prudká a prolétla kolem zakončujícího spoluhráče.

39:23
    Tlak na Chudobinovu klec. Couturier ani Simmonds ale nepropasírovali puk za záda hostujícího brankáře. Nakonec se kotouč odrazil do rohu.

39:03
    Hosté dostali puk ze svého pásma. Philadelphia se ale rychle vrací.

38:52
    Simmonds se před brankovištěm snažil tečovat letící střelu, puk ale skončil jen na hrudi Chudobina. Ten přerušil hru.

38:40
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Taylor Fedun – 2 min., držení).

38:26
    Bude se vylučovat na straně Dallasu. Domácí mají výhodu.

38:03

37:40
    Giroux vyrazil s Rafflem do přečíslení, ale kapitán Philadelphie místo přihrávky do strany sám sjel na střed a jeho zakončení šlo jen na zadní mantinel.

37:11
    Gudasovi se podařilo narušit kombinaci soupeře a vytěsnit puk do neutrální zóny.

36:37
    Flyers se daří po bloku Radka Gudase vyvézt kotouč ze svého pásma.

36:11
    Rychlá střela hostujícího týmu. Hart si s ránou z kruhu pro vhazování ale porazil a připsal si už svůj dvacátý zákrok v utkání.

36:03
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (James van Riemsdyk – 2 min., podrážení).

35:30
    Po krátké přestávce se aktivity opět ujali domácí. A to až takové, že se v útočném pásmu dopustili faulu. Dallas má výhodu.

34:38
    Teď už Hart zachytil puk, který mířil jeho směrem, a přerušil hru. Komerční přestávka.

34:19
    Tlak Dallasu pokračuje i po vhazování. Hart si pohybem kontroloval prudkou přihrávku soupeře, která mířila kolem jeho brankoviště.

33:42
    Klingberg se dostal k nebezpečné střele z prostoru mezi kruhy, ale jeho pokus dokázal Hart chytit do lapačky a přerušit hru.

32:27

32:10
    Hosté si připsali na své konto dva úspěšné bloky střel soupeře. Následně vyhazují puk ze svého pásma.

30:55
    Flyers na modré čáře udrželi útočné pásmo a dál kombinují v útoku. Gostisbehere minul branku Chudobina.

30:27
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., vysoká hůl).

30:18
    Shore se z pravého kruhu neprosadil. Hart puk chytá a přerušuje hru. Komerční přestávka.
    28:51 James van Riemsdyk - 2:0

via Gfycat

28:51
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tomu se říká velká smůla! JAMES VAN RIEMSDYK protečoval střílenou přihrávku Girouxe na Chudobina, od jehož betonu se puk odrazil do nohy bránícího Lindella. A od něj za záda hostujícího brankáře. Asistence: Claude Giroux, Sean Couturier.

28:38
    Flyers pronikli do útočného pásma, stále se hraje.

28:30
    Oba týmy jsou v plném počtu.

28:17

26:56
    Honkovu střelu vytěsnil Hart ramenem mimo tři tyče. Hra je následně přerušena.

26:30
    Komerční přestávka. Po ní se bude hrát ve čtyřech. Na trestnou lavici odchází na straně domácích Couturier za podražení a na straně hostů Janmark za hru vysokou holí.

26:29
    Honka se už dostal z dobrého střeleckého úhlu a Harta neměl šanci překvapit. Jeho střelu Hart zlikvidoval.

25:24
    Polák střelou od pravého mantinelu vyzval Harta jen k přerušení hry.

24:08
    Zakázané uvolnění Philadelphie.

22:47
    Gudasova dělovka od modré tvrdě narazila na zadní mantinel.

21:56
    Honka, ani Hintz z dorážky, nedokázali na Harta z bezprostřední blízkosti najít recept. Zatím další z velmi povedených výkonů mladého brankáře.
    21:23 Travis KONECNY - 1:0

via Gfycat

21:23
    Domácí se ujímají vedení! Chudobin vyrazil puk jen na hokejku van Riemsdyka, který zpětnou přihrávkou mezi kruhy našel TRAVISE KONECNYHO. Tomu se podařilo klepnout do puku a umístit ho k levé tyči Chudobinovy klece. Asistence: Jan van Riemsdyk, Radko Gudas.

20:50
    Flyers se snaží prosadit do útočného pásma, ale zatím je hosté odráží.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:04.

Úvodní dvacetiminutovka branku nepřinesla. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit herní převahu a vyrovnaný byl i počet střel, který je za první část 7-6 ve prospěch Dallasu.

20:00

19:27
    Zakázané uvolnění Dallasu a ještě jedno vhazování.

19:02
    Dallas se dostal do postavení mimo hru. Závěr první třetiny je hodně kouskovaný.

18:40
    Kotouč byl vystřelen mezi střídačky.

18:27
    Patrick střelou zápěstím z levého kruhu snažil trefil prostor na bližší tyči, ale Chudobin byl připravený a jeho pokus likviduje.

17:38
    Flyers pronikli do útoku. Van Riemsdyk přinutil Chudobina k přerušení hry.

17:05
    Folin a Raffl zdárně zablokovali střely soupeřů a pomáhají svému brankáři s tlakem soupeře.

16:33
    Hra se přesunula zpět před mladého Harta, který vyrazil střelu Pitlicka zpoza pravého kruhu. Hosté ale zůstávají u puku.

15:48
    Voráček s Couturierem zavezli puk do útočného pásma a druhý jmenovaný se snažil před brankou najít volného Provorova. Přihrávka až k adresátovi ale nedoputovala.

14:27
    Postavení mimo hru Dallasu.

Komerční přestávka.

14:04
    A další přerušení hry, tentokrát byl puk vystřelen až mezi diváky. Není to teď nikterak pohledný hokej ani z jedné strany.

13:22
    Hned po vhazování se domácí dopouští zakázaného uvolnění.

13:14
    Po ráně Heiskanena od modré přerušil Hart hru. Komerční přestávka.

12:30
    Janmark se prosadil zpoza kruhů ke střele, jeho rána ale přeletěla branku domácích.

11:09
    Flyers se dopustili zakázaného uvolnění.

10:23
    Pitlickova střela byla sražena mimo kluziště. Komerční přestávka.

10:01
    Pokus domácích o prudkou přihrávku před brankoviště nevyšel. Kotouč skončil na zadním mantinelu.

09:13
    Další zakázané uvolnění Dallasu po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.

08:40
    Spezza si najel i s pukem na levou stranu brankoviště domácích. Jeho zakončení se mu nepodařilo propasírovat přes beton Harta.

08:15
    Polák se snažil zklidnit trochu tempo, ale z jeho následující rozehrávky je jen zakázané uvolnění.

07:25
    Hra má vysoké tempo a přelévá se ze strany na stranu. Ani jeden z brankářů není v bezprostředním ohrožení střely.

06:46
    A jejich útočný výpad skončil jen ztrátou puku.

06:22
    Hráči Dallasu mají puk ve vlastním pásmu, nikam ale s rozehrávkou nepospíchají.

05:27
    Domácí se ale při kombinaci v útoku dostali už do středního pásma a zastavilo je postavení mimo hru.

04:52
    Raffl mezi kruhy jen promáchl a z jeho šance sešlo. Spezza poté nedokázal vyvézt puk z obranného pásma a u puku zůstávají hráči Philadelphie.

03:34
    První větší šance utkání. Gostisbehere ve vlastním pásmu přišel o hokejku a nedokázal zastavit za brankou rozjetého Pitlicka, jenž si vybruslil až do prostoru mezi kruhy a skrz nohy jednoho z obránců přinutil Harta k těžkému zákroku.

03:00
    Chudobin zachytil letící puk od levého mantinelu do lapačky a přerušil hru. Ta se na začátku utkání docela kouskuje.

02:13

01:12
    Rychlý kontr domácích a nečekaná rána z první Girouxe, který si sjel až k hranici brankoviště, ale trefil jen beton Chudobina.

01:05
    Pokus Spezzy o nahození zpoza branky před brankoviště se s úspěchem nesetkalo.

00:08
    Hosté vyhráli úvodní vhazování, po jejich přechodu do útočného pásma byla hra přerušena a vhazovat se bude před Hartem.

00:01

Philadelphia Flyers: Hart (McKenna) – Sanheim, Provorov, Gudas, Gostisbehere, Folin, Hägg – Konecny, Giroux, J. van Riemsdyk – Voráček, Couturier, Lindblom – Simmonds, Patrick, Laughton – Weise, Varone, M. Raffl.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg, Lindell, R. Polák, Heiskanen, Fedun, Honka – Radulov, Seguin, Ja. Benn – Condra, Spezza, D. Shore – Pitlick, Faksa, Ničuškin – Comeau, Hintz, Janmark..

Dallas naopak může být, alespoň prozatím, v relativním klidu. Šestý celek Západní konference má pětibodový náskok na devátou Minnesotu a výkony Stars pomalu rostou. Proti Philadelphii navíc mají ideální příležitost, jak si svou letošní bilanci ještě vylepšit.

Flyers prohráli osm zápasů v řadě a kvůli velmi špatné formě dokonce propadli až na chvost celé ligy. Z něho by se sice v případě výhry opět odpoutali, ale již nyní je jisté, že tato sezona jim úspěch nepřinese. Byl by totiž hotový zázrak, kdyby se jim podařilo nějaké zmrtvýchvstání a útok na pozice, které mohou tým posunout například do play off.

Hokejisté Philadelphie a Dallasu se spolu utkají v noci ze čtvrtka na pátek a domácí se budou snažit ukončit svou černou sérii porážek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 22. Konecny (J. van Riemsdyk, Gudas), 29. J. van Riemsdyk (Giroux, Couturier) – 58. Ja. Benn (Seguin, J. Klingberg)

Rozhodca: Meier, Rank – Brisebois, Gibbons

Diváci: 19448