Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:2 (kon.) | B. Bystrica – Detva 5:2 (kon.) | Poprad – Miškovec 4:5 (po pr.)
Trenčín – Zvolen 2:1 (kon.) | Budapešť – Košice 3:5 (kon.) | Nitra – Žilina 9:3 (kon.)
HK Nitra
9:3 (2:1, 4:2, 3:0)
MsHK Žilina
Piatok 07.12.2018, 18:00 • Nitra aréna, Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 30. kolo

57:58
    Záverečné dve minúty sa odohrajú vo formáte štyroch proti štyrom. Hlavní rozhodcovia po vzájomnej potyčke posielajú na trestnú lavicu Róberta Lantošiho a tiež Lukáša Dubeňa. Obaja dostávajú trest za hrubosť.

48:40
    Domáci hokejisti budú hrať v početnom oslabení. Po faule na obrancu Nikolaja Žilina dostáva menší trest za sekanie kanadský legionár Lane Scheidl.

33:46
    Domácim fanúšikom sa to síce nepáči, no ich miláčikovia pôjdu do štyroch. Dve minúty za krosček dostáva autor piateho nitrianskeho gólu a obranca druhej formácie Kenney Morrison.

26:42
    Po reklamnej prestávke budú mať hostia šancu na strelenie tretieho gólu. Na lavicu hanby totiž odišiel Dalibor Bortňák, ktorý si u hlavných rozhodcov vykoledoval menší trest za podrazenie.

17:58
    Žilina sa v závere prvej tretiny môže dostať do vedenia. Menší trest za podrazenie dostáva center elitnej domácej formácie Marek Slovák.

14:07
    Nitra dostáva výhodu presilovej hry. Pôvodne smeroval na trestnú lavicu Jakub Ručkay, ale napokon je potrestaným hráčom jeho spoluhráč Petr Beránek. Ten dúfa, že si odpyká celé dve minúty za podrazenie.

08:23
    V Nitra Aréne nasleduje reklamná prestávka. Po nej sa zrejme bude hra odvíjať v obrannom pásme domáceho tímu, keďže menší trest za nedovolené bránenie dostáva strelec gólu Juraj Šiška.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 6. J. Šiška (Hrušík), 19. Rapáč, 21. Blackwater (M. Slovák, Lantoši), 24. Blackwater (M. Slovák, Lantoši), 24. Morrison (Scheidl, Kerbashian), 31. Lantoši (Blackwater), 50. S. Buček (Mezei), 55. Kerbashian, 60. J. Šiška (Korím) – 11. Jenčík (Rud. Huna), 21. Húževka (Piegl), 29. Hvila (Kučný)

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Versteeg, M. Pupák, Korím – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, J. Šiška, Čaládi – Pätoprstý.
    MsHK Žilina: Mikoláš (24. Fučík) – Dubeň, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Bagin, Piegl, D. Rehák, Žilin – Balej, Podešva, Hvila – Rud. Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, J. Ručkay, Barta – J. Milý, Surovka, Síkela.

Rozhodca: Róbert Müllner, Gábor Juhász – Peter Šefčík, Botond Pálkövi – Ivan Beneš