Č. Budějovice – Třinec 2:5 (kon.) | Liberec – Plzeň 2:0 (kon.) | Vsetín – Sparta Praha 3:7 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Jihlava – Hradec Králové 1:3 (kon.) | Havířov – Přerov 3:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:3 (0:1, 1:2, 0:0 - N 0:1)
Mountfield HK
cz Piatok 07.12.2018, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 3. kolo

Konec zápasu. (20:08:50)

60:05
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak tohle bylo hodně rychlé, hned po buly se dostali hosté do útoku, Poppel vyzval ke skórování VOJTĚCHA SÍLU, který se jako vítr přiřítil k brance a rozhodlo i o kompletních čtyř bodech pro svůj tým. Asistence: Tadeáš Pinkas.

60:01

Ve třetí třetině jsme již branku neviděli a dá se říct, že hosté bez výraznějších problémů udrželi dvoubrankový náskok, který po dvou třetinách měli.

59:28
    Konec základní hrací doby.

59:13
    Jihlava vyráží do jednoho z posledních útoků, hosté ale mají dobře pokryté střední pásmo, přes které není lehké se dostat.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:25
    Petr Poppel napřáhl z pravého kruhu ke vskutku tvrdé ráně, ta ale mířila nad horní tyčku a Javůrek tak zasahovat nemusel.

56:05
    Na hrací plochu je povolán ledař, vidíme opět nějaké to krvavé zranění, jenž nebylo zapříčiněno faulem, ale asi klasickým soubojem o puk. Během chvíle budeme opět hrát.

54:55
    Chvátal dostával přihrávku do jízdy, ale opět se k němu rychle sjeli tři protihráči, takže naději na úspěch měl velice malou.

53:46
    A za zvuku jihlavského ohňostroje vidíme zakázané uvolnění i na druhé straně. Jsou to rány, až se trošku bojím o vetchou střechu jihlavského stadionu, který je i kvůli laxnímu přístupu politických stran v takovém stavu, v jakém je...

53:27
    Další zakázané uvolnění, které nemusí hostům vůbec vadit.

52:22
    Hradečtí hokejisté se blíží velkými kroky k vítězství. Nic na tom nezměnila ani akce Čermáka, který dával puk za sebe před branku, kde si jej nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal najít.

51:27
    Dukla dokázala zásluhou Judy zatáhnout puk do útočného pásma, ale když jej domácí útočník posunul na Chlubnu, tak se k němu ihned sjeli dva hráči soupeře a ten jej tak ztratil.

50:38
    Zakázané uvolnění hostí.

48:35
    Hosté hrají v plném počtu.

48:22
    Nyní už červenožlutí zahrozili, když puk po Rašínově střele vypadl Sajdlovi z výstroje, ale najíždějící jihlavští hráči ho za čáru proti soupeřům nedostrkali.

47:35
    Polovina přesilovky je pryč a ani tato početní výhoda se domácím vůbec nedaří.

46:35
    Tak možná ještě jedna šance pro Duklu, jak s výsledkem něco udělat. Dvě minuty za hákování dostává Samuel Hrabčák.

Na vyloučení: 4-3.
    Vyšší tresty: 2-2.

45:43

44:53
    Krajíček hezky našel mezi kruhy volného Chvátala, ale ten měl puk na druhou stranu zahnuté hokejky, než by potřeboval.

44:40
    A Jihlava musí opět začínat od vlastní poloviny.

44:14
    Stejně tak jako nyní.

43:59
    Hostům se podařilo vyhodit puk z vlastního obranného pásma.

43:43
    Už to vypadalo, že na trestou lavici půjdou dva hráči, každý z jedné strany, ale nakonec sudí usoudili, že v šarvátce před brankou hostí byl aktivní jen Petr Poppel, který tak dostává dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 4-2.

43:05
    A znovu Juda, jenž nebezpečně dorážel kotouč z předbrankového prostoru. Proti jeho radosti byl gólman hostí, který zasáhl betonem.

42:44
    Chlubna vybojoval puk u střídaček a obratem ho zavezl do pásma, kde ho předal pro Miroslava Judu. Ten byl v klinči dvou hráčů, přesto stačil v pádu zakončit, ale Sajdl puk vyráží.

41:57
    Jihlavští hokejisté jsou v této fázi zápasu aktivnější, ale nedokáží se zatím dostat na rozdíl jedné branky.

40:33
    Do střely Martina Pěnčíka dal hokejku Miroslav Juda a srazil tak puk do ochranné sítě.

40:28

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:33

Ve druhé třetině nejprve dokázala Dukla snížit, když v pětadvacáté minutě skóroval Patrik Rašín při signalizovaném vyloučení soupeře. Jenže to bylo ze strany Dukly všechno. Následně domácí totiž inkasovali při vlastním oslabení z hole Vojtěcha Síly a na konci třetiny nejenže nevyužili dlouhou pětiminutovou přesilovku (zbývá z ní 27 sekund), ale ještě při něm inkasovali. Na 1:3 po dvou třetinách upravil Jakub Naar.

40:00

39:31
    Druhý gól Dukly při vlastním oslabení. Domácí se nejprve snažili o vyrovnání, když od modré vypálil Piskač, ale jeho pokus vyrazil Sajdl a s dorážkou promáchl jeden z hráčů Dukly. Následoval rychlý protiútok, ve kterém Šedivý našel najetého JAKUBA NAARA a ten pohotovou střelou překonal Javůrka. Asistence: Daniel Šedivý.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny a Hradec v oslabení nebezpečně zaútočil. Jandova rána šla k levé tyči, kde byl připravený Javůrek s lapačkou.

38:58
    Rašín přenechal puk Moravcovi, jehož střela z levého kruhu končí v lapačce hostujícího gólmana.

38:38
    Větší část přesilovky je pryč a Dukla pomalu neohrozila Sajdlovu svatyni.

38:09
    Dvakrát měli domácí možnost střílet od modré, dvakrát ale trefili prvního hráče před sebou. Napodruhé se již hosté osvobodili.

37:25
    Jihlavě se ale přesilová hra vůbec nedaří. Domácí se pomalu nedostali ke střele a hosté už dvakrát vyhodili puk.

35:28
    Tak tohle nebylo vůbec pěkné, ba naopak bych volil nějaký hrubší argument. Jihlavští se hrnuli do protiútoku dva na jednoho, když přesně na polovině hřiště u střídaček trefil Tomáš Janoušek kolenem přímo koleno Tomáše Chlubny a ten zůstal chvíli ležet na ledě. Naštěstí to nebude nic vážného, domácí forvard už je na nohou, ale tohle vždycky zavání něčím horším... Samozřejmě pět minut a do konce zápasu pro beka hostí.

Na vyloučení: 4-1.

35:01
    Vítězslav Brož dostal během jednoho okamžiku dvě desítky, obě za nesportovní chování, takže pro něj dnešní zápas končí a trenér Karel Nekvasil asi z tohoto nebude zcela nadšený.

Vyšší tresty: 2-0.

34:11
    Tohle byla dobrá střela od modré, kterou se prezentoval Jakub Naar. Javůrek dokázal vyrazit puk a když se před brankou zjevil na chvilku nehlídaný Lukáš Pajer, dokázal domácí gólman vyrazit puk i proti jeho dorážce.

33:57
    A další přerušení hry následuje po ofsajdu hostí.

33:51
    Hra je přerušena kvůli královehradecké přihrávce rukou.

32:53
    Jihlava již hraje v plném počtu.

32:29
    Z vrcholu levého kruhu napřáhl Martin Pěnčík, leč Javůrek byl na místě.

31:33
    Rána Kukly vypadla z Javůrka a odrazila se k jeho pravé tyči. Tam byl ale domácí gólman dříve a odpálil kotouč do bezpečí.

30:53
    Jihlavský útočník, který je věkem ještě dorostenec, jde ve na dvě minuty za sekání.

30:53
    Jihlava pokračovala v kombinaci. Kotouč vyplaval od brankáře znovu před branku, kde byl pohotový Jiří Doležal a také on vystřelil, ale opět gólmana nedokázal překonat. A ihned poté se v branovišti provinil faulem Matouš Menšík.

30:44
    Menšík si hledal odražený puk, který také našel, ale s dorážkou zblízka neuspěl.

28:32
    Hosté hrají v plném počtu a jejich oslabení jim přineslo vedoucí branku zápasu.

28:21
    Mountfield HK se při vlastním oslabení dostal do přečíslení dva na jednoho. VOJTĚCH SÍLA vzal odpovědnost na sebe a kolem Javůrkovy lapačky trefil levou šibenici. Bez asistence.

27:40
    Domácí hrají v plném počtu.

27:36
    Chlubna projel po levé straně do útočného pásma a zadovkou hledal svého spoluhráče, puk ale projel brankou a středem kluziště až k hradeckým hokejkám.

26:32
    Samuel Hrabčák sekl soupeře a síly na ledě se tak vyrovnají.

Na vyloučení: 3-1.

26:30
    Střelu Pinkase si našel před brankou Síla, jenž se snažil z otočky doklepnout puk za Javůrkova záda, ale proti byl beton domácího gólmana.

26:05
    Hosté trošku kostrbatě, ale přece jen dokázali zavést puk do útočného pásma a hlavně ho udržet.

25:40
    Ale Dukla to trošku přehnala s agresivitou a Daniel Piskač jde ven na dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 3-0.

25:27
    Domácí samozřejmě vstřelená branka povzbudila a ženou se dopředu.

24:48
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla v signalizovaném trestu vyrovnává hru! Barák zavezl puk do útočného pásma a našel Rašína, který z osy hřiště vypálil a JAKUB KRAJÍČEK tečoval střelu za Sajdla. Začínáme tak od znova. Asistence: Patrik Rašín, Martin Barák.

24:20
    Tentokrát si zahraje přesilovku Jihlava a gólman Javůrek již míří na střídačku.

23:42

23:12
    Domácí se tlačí do útoku, ale zatím naráží na pozornou obranu hostí. Když už nějaká střela projde k Sajdlovi, tak gólman Mountfieldu bez problémů chytá.

21:27
    Kardoš se snažil protáhnout podél levé lajny, ale byl poslán na mantinel. Čistě, nevylučuje se a domácí forvard se těžko zvedá z ledu.

20:36
    Hned zkraje druhé třetiny tu máme zakázané uvolnění Mountfieldu HK.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:43.

Úvodní třetina je u konce. Ze začátku měla více šancí Dukla, ale nedokázala je přetavit v branku. Když už se zdálo, že stav po první třetině bude nerozhodný, uspěl hezkou střelou pod horní tyč útočník hostí Petr Poppel – 0:1.

20:00

19:45
    Dukla se dvakrát po sobě osvobozuje.

19:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

18:57
    Naar si střelou od modré na Javůrka nepřišel Poté pálil z vrcholu pravého kruhu Kašpar, ale jeho pokus zblokoval Juda.

18:30
    I druhá přesilová hra první třetiny jde za hosty. David Moravec dostává dvě minuty za podrážení.

Na vyloučení: 2-0.

16:27
    Zákonitě tak platí, že když nedáš, tak dostaneš. Poppel poslal puk na TADEÁŠE PINKASE, který si vybruslil na levý kruh a střelou z otočky se trefil pod horní tyčku. Asistence: Petr Poppel.

16:00
    Obrovský závar jsme nyní viděli před královehradeckou brankou. Nejblíže ke gólu byl Miroslav Juda, který už už dorážel kotouč do malé části klece, kde bylo volno, ale hosté dokázali puk zastavit včas.

15:28
    Po delším čase zahrozili také hosté. K ráně z kruhů se dostal Dominik Šedivý, ale Jan Javůrek stihl situaci přečíst, vyjel si více z branky a schoval kotouč do výstroje.

13:41
    Gólman Tomáš Sajdl si vyjel de facto až k levému kruhu, aby byl první u puku, což se mu také povedlo. Následně černou gumu poslal daleko od své klece.

13:16
    Nyní vidíme trošku kouskovanou hru z obou stran. Jako nyní, kdy je pískán královehradecký ofsajd.

11:26
    Kardoš mohl jet sám na branku, ale špatným kontaktem s pukem mu kus černé gumy uskočil od hole. Zkusil proto zakončení z velkého úhlu bekhendem a přesto pár starostí Sajdlovi nadělal.

10:36
    Miroslav Juda během krátkého časového okamžiku rozvěsil na mantinel dva hráče, puk přesto v útočném pásmu nevybojoval.

09:49
    Chlubna na útočné modré našel zpětnou přihrávkou Rašína, který naopak puk nepřihrál spoluhráči a hned z toho mohla být nebezpečná akce hostí tři na dva. Ale domácí hráči se stihli vrátit.

09:27
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje znovu před Javůrka.

08:17
    Jihlava hraje v plném počtu.

08:12
    Opět Pinkas! Střelu útočníka Mountfieldu dokázal Javůrek dobře vytěsnit. Odražený puk si našel na levém kruhu kapitán Miroslav Kukla, který se nevídaným způsobem opřel do kotouče, ale chyběla mu přesnost. Pět metrů nad.

07:38
    Nyní naopak na jihlavskou branku zle dotírají hosté. Od modré pálil Tadeáš Pinkas, ale mezi tři tyče puk neposlal.

06:17
    První vyloučení zápasu na jihlavské straně, obránce Valentýn Smolko se provinil vysokou holí.

Na vyloučení: 1-0.

05:32
    Další tlak domácích hokejistů. Po hezké kombinaci a přihrávce od Chlubny se zjevil sám na levém kruhu Sajdla. Nakonec našel mezírku mezi betony gólmana, ale hosté včas stačili odpálit puk mimo branku.

04:14
    Krásná Čermákova práce. Vypadalo to, že jihlavský forvard bude po buly vyjíždět za klecí Sajdla, ale udělal rychlou kličku a namířil si to před branku, leč puk k pravé tyči neprotlačil.

03:47
    Dukla nyní dobře napadá rozehrávku hostí, z čehož pramení i její pokusy. Od modré pálil nyní tvrdě Smolko, ale Sajdl skryl puk ve výstroji.

01:44
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před branku Dukly.

01:14
    Jihlavští hokejisté podnikli rychlý výpad po pravé straně, ale behkendová střela Baráka nemohla Sajdla ohrozit.

00:01

Nadstavbová skupina začala lépe pro Hradec Králové, který ze dvou venkovních zápasů vytěžil pět bodů. Nejprve totiž porazil Zlín na jeho ledě 3:1 a následně vyhrál i nadstavbu. V dalším utkání v Přerově skončil zápas vítězstvím 3:2 v prodloužení pro Zubry.

Jihlavští hokejisté naopak z venkovního tripu nebrali ani bod. V Chomutově totiž prohráli 2:4 a poté i na nájezdy. O dva dny později ve značně oslabené sestavě pak Dukla padla v Karlových Varech 0:7 a Energie pak vyhrála i nastavení – v prodloužení.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u třetího kola nadstavbové skupiny DHL extraligy juniorů, ve které se hraje o postup do skupin o play-off. Z dvanáctičlenné skupiny postoupí první čtyři týmy a dva z nich, jenž o postup aspirují, nastoupí proti sobě dnes na Horáckém zimním stadionu. Devátá HC Dukla Jihlava, která ztrácí na čtvrté místo devět bodů, nastoupí proti pátému Mountfieldu HK. Královehradečtí hokejisté jsou na tom o něco lépe, na čtvrté Karlovy Vary ztrácí totiž čtyři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 25. Rašín (Barák) – 17. Pinkas (Poppel), 29. Síla, 40. Naar (Šedivý), 61. Poppel (Pinkas)

HC Dukla Jihlava: Javůrek (Chaloupek) – Moravec, Rašín, Chvátal, Piskač, Smolko, Trávník, Zvěřina – Barák, Juda, Brož – Chlubna, Krajíček, Menšík – Doležal, Čermák, Kardoš. Trenér: Karel Nekvasil
    Mountfield HK: Sajdl (Vacek) – Janoušek, Kukla, Naar, Voňka, Perička, Pěnčík – Pajer, Pinkas, Síla – Poppel, Kašpar, Janda – Jušta, Dominik Šedivý, Hrabčák – Daniel Šedivý. Trenér: Jiří Janoušek.

Rozhodca: Král – Komínek, Brzobohatý