Třinec – Chomutov 4:1 (kon.) | Litvínov – Plzeň 1:2 (1:2 po s.n.) | K. Vary – Pardubice 4:3 (kon.)
Liberec – Vítkovice 4:0 (kon.) | Hradec Králové – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Olomouc – Zlín 2:1 (kon.)
HC Olomouc
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Berani Zlín
cz Piatok 07.12.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga (ČR) • 25. kolo

59:58
    Domácí ale posílají puk až do středního pásma!

59:20
    Irgl se Strapáčem jeli dva proti jednomu, ale první jmenovaný zvolil přihrávku a Berani vybojovali puk zpět!

59:10
    Na druhé straně vznikla před Lukášem obrovská skrumáž, ale olomoucký brankář v ní dokázal najít puk a přerušit hru!

58:38
    Ostřížek z pravého kruhu nastřelil oblouk prázdné branky.

58:20
    Lukáš si rovnal puk, aby se pokusil o gól a málem toho využili Zlínští!

57:03
    Fořt mel na hokejce vyrovnání! Po střele z úhlu se puk odrazil právě před zlínskou dvanáctku, které stačilo jen přehodit Lukášův beton, ale Fořt v obrovské příležitosti minul!

56:42
    Zlínská branka zůstává prázdná!

54:13
    Nosek se protlačil přes obranu do útočného pásma, ale nevěřil si na brejk a zvolil střelu. Tu drží Lukáš pevně v náručí.

52:33
    Žižkova střela od modré čáry se zastavila přímo před Lukášem! Domácí ale našli puk jako první a odklidili ho z nebezpečné pozice.

48:50
    Okál nabídl chytrou přihrávkou puk Hermanovi, který z první mířil mezi betony, ale Lukáš je stihl sklapnout včas!

48:00
    Bruno Mráz (OLO) přesekl svou hokejku o soupeřovu a navíc si ještě odpyká dvouminutový trest. Zlín si zahraje přesilovou hru.

45:38
    Irgl našel puk u pravé tyčky a ihned se pokusil bekhendem přehodit Sedláčka. Nepřizvedl však puk dostatečně vysoko.
    42:05 Zdeněk OKÁL - 2:1

42:05
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a jsou opět na dosah vyrovnání! Jakub Herman si udělal na ose prostor ke střele, ale věděl o soupeři, který ho těsně bránil a tak puk vrátil ZDEŇKU OKÁLOVI, který z první zamířil pod horní tyč. Asistence: Jakub Herman.

40:47
    Zlín má šanci vstřelit kontaktní branku. Dvě minuty za sekání si musí odpykat Jan Knotek (OLO).

35:27
    Před Lašem, který čekal mezi kruhy se zničehonic zjevil kotouč, ale Sedláček před jeho střelou stihl srazit betony.

33:48
    Strapáč z velkého úhlu trochu překvapil Sedláčka, kterému propadl puk na druhou stranu k Burianovi. Ten byl hlídaný, ale i tak se dostal k dorážce, kterou Sedláček s vypětím sil zastavil.

32:52
    A tresty rozhodně nešetřili. Na obou stranách rozdali po šesti trestných minutách. Ondrušek (2+2 minuty) s Dujsíkem (2 minuty, oba OLO) šli na trestnou lavici za hrubost, stejně jako Fořt (2 minuty) a Kubiš (2 minuty, oba ZLN). Zlínská lavice obdržela navíc i dvě minuty za nesportovní chování.
    32:52 Jiří ONDRUŠEK - 2:0

32:52
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Ostřížkovu dělovku z křídla vyrazil Sedláček jen k Jerglovi, který měl před sebou prázdnou branku. Zlínský brankář se fantasticky přesunul a zastavil jeho ránu vyrážečkou, ale v následné změti před brankou dokázal puk najít JIŘÍ ONDRUŠEK, který svým druhým gólem v zápase navýšil vedení Hanáků. Vzápětí se před brankou strhla ještě větší mela, jak se do sebe oba týmy pustily. Po skončení bitky vše pokračovalo další potyčkou u olomoucké střídačky. Asistence: Aleš Jergl, David Ostřížek.

31:12
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za nesportovní chování si odpyká Zdeněk Okál (ZLN).

30:23
    Zlín si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za držení si odpyká Robin Staněk (OLO).
    26:18 Jiří ONDRUŠEK - 1:0

26:18
    Přichází ale rychlý protiútok Kohoutů, na jehož konci se puk odrazil k JIŘÍMU ONDRUŠKOVI, který se prokličkoval mezi kruhy a poslal puk ke vzdálenější tyči. Asistence: Miroslav Holec, Jakub Galvas.

22:55
    Puk se odrazil k Lašovi číhajícímu na pravém kruhu, ale olomoucký útočník pod tlakem nedokázal vystřelit!

15:57
    Noskovo tečované nahození proskákalo kolem překvapeného Lukáše, ale zamířilo mimo branku.

13:00
    Lakatoš vyslal z otočky fantastickou střelu, kterou ale Lukáš dokázal zastavit!

11:52
    Herman zůstal zcela sám před brankou a krásnou kličkou si vytáhl Lukáše! Trestuhodně však pohrdl prázdnou brankou!

11:22
    Kubišovu sraženou střelu zastavil Lukáš okrajem betonu!

10:31
    Domácí sklepli puk přímo na Okála, který se dostával do nebezpečné situace. Na poslední chvíli proti němu zakročil Jiří Ondrušek (OLO), který si ale odpyká dvě minuty za podrážení.

09:22
    Herman vybídl k brejku Okála, který hledal místo mezi Lukášovými betony, ale olomoucký brankář skvěle zakročil!

07:59
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za podrážení si odpyká Tomáš Žižka (ZLN).

04:40
    Holec číhal mezi kruhy, ale nezpracoval prudkou přihrávku!

03:07
    Irgl vybojoval puk mezi kruhy a prudkou střelou jen o vlas minul levou šibenici!

Martin Vavruša

Góly a asistencie: 27. Ondrušek (Holec, J. Galvas), 33. Ondrušek (Jergl, Ostřížek) – 43. Okál (Herman)

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Staněk, Jaroměřský, Dujsík – Burian, Strapáč, Irgl – Ostřížek, J. Knotek (A), Handl – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný (C), Mráz.
    Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Nosek (A), Valenta, Gazda, Žižka (C), Řezníček, Ferenc – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Okál – Lakatoš, Fryšara, E. Kulda – Poletín, P. Sedláček, Šlahař.

Rozhodca: Úlehla, Pražák – Frodl, Lučan