Toronto – Detroit 4:5 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 6:2 (kon.)
Florida – Colorado 2:5 (kon.) | Ottawa – Montreal 2:5 (kon.) | Tampa Bay – Boston 3:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 2:0 (kon.) | Arizona – Washington 2:4 (kon.) | Vancouver – Nashville 5:3 (kon.)
Vegas – Chicago 4:3 (kon.) | LA Kings – NJ Devils 3:6 (kon.)

3. Bo Horvat (VAN) 1+1 (06:35:17)

Statistiky: Střely na bránu: 30-29; Zablokované střely: 22-12; Vhazování: 50%-50%; Hity: 21-36; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

Vancouver proti Nashvillu dokázal ukončit sérii čtyř porážek v řadě. Na výhře Canucks se podíleli dvěma kanadskými body Elias Pettersson, Bo Horvat a Jake Virtanen, kteří shodně zaznamenali gól a asistenci. Zkušený Pekka Rinne inkasoval čtyři góly z pětadvaceti střel a do třetí části místo něj nastoupil v bráně hostí náhradník Juuse Saros. Konečný výsledek zápasu. Vancouver Canucks 5 Nashville Predators 3.

59:02
    Canucks vyhodili puk na zakázané uvolnění a Predators si vyžádali v závěru oddechový čas.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:55
    Juuse Saros vyrazil na střídačku a Nashville to ještě zkouší při hře bez brankáře! Bude drama?
    58:37 Matt IRWIN - 5:3

58:37
    Nashville právě vstřelil branku!
    MATT IRWIN na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk mířil vedle bližšího levého horního rohu brány, jenže Jacob Markström si ho vyrážečkou srazil do vlastní sítě – je to 5:3! Asistence: Yannick Weber a Colton Sissons.

57:56
    Vancouver má v závěru zápasu více ze hry a Predators se marně snaží s dnešním zápasem něco udělat.

56:18
    Dnešní utkání sleduje 16894 diváků.

55:38
    Adam Gaudette zamíchal s pukem na vnějším oblouku pravého kruhu pro vhazování a od hrazení napřáhl k prudké střele zápěstím, která minula bližší horní roh brány.

55:07
    Ryan Johansen ani Kevin Fiala se u pravé tyče neprosadili a Jacob Markström předvedl skvělý zákrok.

54:40
    Predators se zřejmě ocitli v postavení mimo a odbudeme si poslední reklamní přestávku.

54:04
    Canucks se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.

53:57
    Calle Järnkrok se v pravém kruhu dobře otočil s pukem a střelou zápěstím mířil po ledě směrem k přední tyči, kde puk zablokoval Antoine Roussel.

52:56
    Josh Leivo se u pravé tyče otočil s pukem a po jeho přihrávce mohl v levém kruhu z blízkosti skórovat Brock Boeser, jenže Juuse Saros na přední tyči sevřel betony a vkleče puk vyrazil!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:21
    Jacob Markström si přidal snadný zákrok a následující akci Predators opět zastavilo postavení mimo hru.

51:02
    Predators se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru, která byla vykázána do středního pásma.

50:16
    Calle Järnkrok poněkolikáté v dnešním zápase vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže opět našel pouze náruč Jacoba Markströma. Komerční přestávka.

48:36
    Nick Bonino mohl u levé tyče skórovat do téměř odkryté brány, jenže Jacob Markström předvedl úžasný přesun, po kterém puk vyrazil mimo!

48:17
    Antoine Roussel mohl po krásné výměně puku se spoluhráčem a rychlém přečíslení dva na jednoho skórovat u levé tyče, jenže ji minul!

48:07
    Predators na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Jacob Markström bez potíží kotouč podržel.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

47:50
    Roman Josi vypálil od modré čáry a puk minul vedle vyrážečkou Jacoba Markströma levou tyč brány.

46:24
    Po krátké reklamní přestávce jsme zpět a konstatujeme, že Vancouver vede nad Nashvillem 5:2.
    45:17 Colton SISSONS - 5:2

45:17
    COLTON SISSONS si najel na pravém křídle na parádní přihrávku Romana Josiho přes šířku útočného pásma a z ostrého úhlu poslal puk do odkryté sítě poté, co v závěru druhé třetiny nevyužil samostatný únik! Predators snížili na 5:2. Asistence: Roman Josi a Miika Salomäki.

44:59
    Ryan Johansen na vrcholu mezikruží po krátké přihrávce z pravé strany napřáhl k jedovaté střele bez přípravy, která se od Ba Horvata odrazila do ochranné sítě.

44:10
    Ryan Johansen byl zřejmě hráčem, který od modré čáry napřáhl k táhlé střele s příklepem, každopádně ale zamířila pouze doprostřed brány a náruče Jacoba Markströma.

42:16
    Calle Järnkrok vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Jacob Markström kotouč podržel v náručí.
    41:21 Loui ERIKSSON - 5:1

41:21
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Juuse Saros sice dobře zasáhl proti táhlé střele Christophera Taneva levým betonem, v pravém kruhu pro vhazování si ale LOUI ERIKSSON rychle hodil puk z bekhendu na forhend a nad pravým ramenem brankáře Predators zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Gól padl jen sekundu po skončení přesilové hry a návratu Ekholma. Asistence: Christopher Tanev.

41:15
    Nikolaj Goldobin vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a Juuse Saros puk podržel ve svém náručí.

40:38
    Elias Petersson se pokusil orámovat druhou přestávku druhým gólem, jenže jeho rána od modré čáry minula pravou tyč brány Juuseho Sarose.

40:01
    Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází Pekka Rinne, přichází Juuse Saros.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-16; Zablokované střely: 11-7; Vhazování: 56%-44%; Hity: 13-30; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné min.: 2-6.

Druhá třetina začne přibližně v 5:54.

Ryan Hartman sice dokázal dostat Nashville zpět do zápasu, jenže také pro přestávce Predators inkasovali dva góly, když na branku hostů nejprve odpověděl po necelých dvou minutách Jake Virtanen a poté proměnil trestné střílení Elias Pettersson. Po druhé třetině. Vancouver Canucks 4 Nashville Predators 1.

40:00

39:20
    Matthias Ekholm byl vyloučen za podržení a Canucks dohrají druhou třetinu v početní převaze.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    38:49 Elias PETTERSSON - 4:1

38:49
    ELIAS PETTERSSON vyřešil trestné střílení parádně, když nejprve naznačil bekhendový blafák a poté u levé tyče z forhendu zasunul puk po ledě do sítě! Vancouver vede 4:1.

38:49
    Mattias Ekholm fauloval v samostatném úniku Eliase Petterssona a následovat bude trestné střílení!

37:42
    Rocco Grimaldi se ocitl před bránou úplně sám, ani nadvakrát ale brankáře Canucks nepřekonal!

36:51
    Colton Sissons se řítil na ose ledové plochy do samostatného úniku, jenže puk se mu vrtěl a ztroskotal na pravém betonu brankáře Jacoba Markströma! Obrovská příležitost Predators.

36:06
    Josh Leivo přihrávkou zpoza brány oslovil Brocka Boesera, který puk ve velké příležitosti promáchl.

35:43
    Josh Leivo si najel před bránu na přihrávku zpoza klece Pekky Rinneho, zamířit mezi tři tyče ale nedokázal.

34:31
    Miika Salomäki vystřelil z bodu levého kruhu na přední tyči, kde Jacob Markström zastavil puk hrudí a poté ho zmrazil pod lapačkou. Komerční přestávka.

33:45
    Markus Granlund na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus z úhlu na přední tyči Pekka Rinne vyrazil vyrážečkou do ochranného skla.

33:30
    Nick Bonino nedokázal rozehrát podél střídaček a jeho nepřesný pas skončil na zakázaném uvolnění.

32:59
    Dan Hamhuis napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krásné střele zápěstím, která nad ledem těsně minula vzdálenější pravou tyč brány Vancouveru.

32:32
    Kevin Fiala se na opačné straně také málem protáhl až před bránu, jenže Jacob Markström holí puk odpálil.

31:22
    Antoine Roussel se málem řítil sám na bránu, jenže byl pod tlakem a nakonec ztratil kontrolu nad pukem.

31:13
    Craig Smith na pravém křídle vystřelil z vrcholu kruhu a připravený Jacob Markström puk zachytil.

31:05
    Puk byl sražen mezi střídačky a v Rogers Areně probíhá krátká reklamní přestávka. Canucks vedou 3:1.

29:20
    Predators se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
    28:57 Jake VIRTANEN - 3:1

28:57
    Bo Horvat dlouho diagonální přihrávkou vysunul Antoinea Roussela, který na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a přečíslení dva na jednoho vyřešil bekhendovou přihrávkou, po které na vzdálenější levé tyči skóroval z úhlu bez přípravy JAKE VIRTANEN! Canucks odpověděli rychle. Asistence: Antoine Roussel a Bo Horvat.
    27:21 Ryan HARTMAN - 2:1

27:21
    Rozhodčí gól na ledě uznali a po přezkoumání videa branku Nashvillu potvrdili poté, co RYAN HARTMAN sklepl puk do sítě u pravé tyče po nahození Yannicka Webera na úrovni horní tyče! Asistence: Yannick Weber a Ryan Johansen.

27:21
    Yannick Weber na pravém křídle od hrazení nahodil puk před bránu, kde ho po možném těsném postavení mimo hru vysokou holí sklepl do sítě Ryan Hartman! Rozhodčí zkoumají video.

26:55
    Roman Josi byl v útočném pásmu příliš rychle a po postavení mimo hru na straně Nashvillu dostává v Rogers Areně prostor krátká reklamní přestávka.

25:39
    Eeli Tolvanen tečoval nahození od modré čáry a puk těsně minul pravou tyč brány Vancouveru.

24:53
    Josh Leivo schytal nepříjemnou ránu jednoho ze svých spoluhráčů během předchozí části hry a odkulhal na ošetřovnu. Snad bude v pořádku.

24:46
    Kevin Fiala chtěl vystřelit z vrcholu pravého kruhu, jenže jeho pokus byl zablokován.

23:57
    Vyloučený Calle Järnkrok se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Nashville hraje v plném počtu.

23:14
    Brock Boeser na vrcholu levého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Pekka Rinne ji ale vyrážečkou vyrazil mimo!

22:50
    Elias Pettersson míchal s pukem v pravém kruhu pro vhazování příliš dlouho a jeho střela byla zablokována.

21:57
    Pekka Rinne podržel další táhlou střelu Canucks v náručí, jenže Calle Järnkrok dostal dvě minuty za vysokou hůl. Druhá přesilová hra pro domácí.

21:16
    Erik Gudbranson na pravém křídle napřáhl k jedovaté střele od modré čáry, která těsně nad ledem mířila k přední tyči, Pekka Rinne ji ale levým betonem vykopl a podržel svůj tým!

20:46
    Pekka Rinne se vydal za svou bránu, aby po nepřesné přihrávce Canucks zastavil puk pro spoluhráče.

20:27
    Canucks se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.

20:01
    Vancouver je na dobré cestě ukončit sérii čtyř porážek v řadě, když po první části vede nad hosty 2:0.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-9; Zablokované střely: 5-5; Vhazování: 64%-36%; Hity: 5-12; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

Druhá třetina začne přibližně v 4:58.

Vancouver vstoupil do utkání pořádně zostra a ze své velké převahy dokázal vytěžit dva góly, když se doma navzdory několika skvělým zákrokům Pekky Rinneho prosadili Alexander Edler a Bo Horvat. Skóre po první části Vancouver Canucks 2 Nashville Predators 0.

20:00
    19:33 Bo HORVAT - 2:0

19:33
    Jake Virtanen v levém kruhu zpomalil a krásnou přihrávkou mezi dvěma protihráči přenesl hru na vzdálenější pravou tyč, kde z úhlu zamířil pod horní tyč BO HORVAT! Vancouver vede 2:0. Asistence: Jake Virtanen a Antoine Roussel.

19:15
    Ryan Ellis na pravém křídle vystřelil od hrazení a Jacob Markström na přední tyči ukryl puk v lapačce. Po zákroku brankáře Canucks následuje komerční přestávka.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

17:19
    Bo Horvat se po přečíslení Canucks tři na dva a parádní diagonální přihrávce z levého křídla ocitl na vzdálenější pravé tyči v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát Pekku Rinneho nepřekonal! Brankář Nashvillu nejprve puk vyrazil a po následné dorážce ho zachránil na brankové čáře jeden ze spoluhráčů. Vancouver mohl vést 2:0.

16:40
    Matt Irwin na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho prudký pokus byl na přední tyči zablokován.
    15:46 Pekka Rinne ukradl gól domácímu Brockovi Boeserovi!

15:46
    Domácí Brock Boeser si najel v levém kruhu na diagonální přihrávku z pravého křídla a bez přípravy mířil těsně nad ledem k přední tyči, jenže Pekka Rinne předvedl spektakulární zákrok, když špičkou pravého betonu puk vyrazil a zabránil zdánlivě jistému gólu Vancouveru!

14:50
    Další šanci měl Bo Horvat, který v pravém kruhu vystřelil zápěstím, Pekka Rinne si ale také s jeho střelou z blízkosti dokázal poradit a hrudí ji vyrazil mimo.

14:36
    Jake Virtanen na levém křídle nabral obrovskou rychlost a z úhlu napřáhl ke střele, kterou Pekka Rinne dokázal vyrazit mimo tři tyče své brány.

13:50
    Útočník Ryan Johansen napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která z vrcholu mezikruží zamířila do lapačky Jacoba Markströma, který předvedl další skvělý zákrok! Následuje komerční přestávka.

12:32
    Canucks odehráli skvělé střídání a dostali se k nebezpečné střele od modré čáry, kterou zřejmě Pekka Rinne vyrazil pravým betonem. Dorážka nepřišla.

11:22
    Vyloučený Alexander Edler je zpět na ledě a hokejisté Vancouveru stále drží těsné vedení 1:0.

11:08
    Mattias Ekholm napřáhl na vrcholu pravého kruhu bez přípravy ke krásné střele s příklepem, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Jacob Markström ji ale skvěle vyrazil svým pravým betonem a Kevin Fiala se k dorážce nedostal!

10:42
    Predators se během přesilové hry vůbec nedaří, zatímco Canucks ano, když potřetí puk úspěšně vyhodili.

09:22
    Calle Järnkrok byl faulován těsně před bránou a Alexander Edler dostal dvě minuty za sekání.
    07:48 Alexander EDLER - 1:0

07:48
    ALEXANDER EDLER na ose útočného pásma napřáhl po přihrávce Nikolaje Goldobina bez přípravy ke tvrdé ráně s příklepem, která od modré čáry zamířila nad lapačkou Pekky Rinneho ke vzdálenější pravé tyči! Domácí Canucks využili přesilovou hru a vedou nad hosty rychle 1:0. Asistence: Nikolaj Goldobin a Elias Pettersson.

07:29
    Austin Watson byl vyloučen na dvě minuty za držení a Vancouver si zahraje první přesilovou hru.

07:13
    Derrick Pouliot napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou Pekka Rinne nadvakrát dokázal zastavit. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

06:25
    Ryan Hartman se ocitl před bránou ve slibné šanci, Jacob Markström ale jeho pokus vyrazil mimo.

06:05
    Ryan Ellis podržel puk za svou bránou a počkal, až jeho spoluhráči v klidu dostřídají. Hra byla zpomalena.

05:43
    Pekka Rinne se po nahození Canucks vydal za svou bránu a pod tlakem rychle rozehrál podél hrazení.

04:58
    Matt Irwin na levé straně obranného pásma bojoval o puk u hrazení proti dvěma protihráčům a rychle se mu vydal na pomoc útočník Craig Smith.

04:11
    Brock Boeser si najel před bránu na nebezpečné nahození z levého křídla a ostrého úhlu, puk ale prolétl napříč brankovištěm, aniž by ho tečoval.

03:24
    Ryan Hartman nahodil puk o hrazení do útočného pásma a Jacob Markström ho holí odpálil do bezpečí.

02:55
    Nick Bonino si najížděl před bránu na nahození z levého křídla, Jacob Markström byl ale pozorný a vleže puk dokázal zmrazit pod svou lapačkou.

02:20
    Matt Irwin se dostal do zakončení v levém kruhu pro vhazování a Jacob Markström jeho střelu zápěstím na přední tyči vyrazil za bránu. První a úspěšný zákrok.

02:03
    Vancouver vstoupil do utkání proti Nashvillu velice dobře, zatím se mu ovšem skórovat nepodařilo.

01:31
    Erik Gudbranson tentokrát od modré čáry zamířil mezi tři tyče, Pekka Rinne byl ale připraven a puk ukryl v lapačce.

01:12
    Erik Gudbranson na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk se přes bránu Pekky Rinneho přenesl do vzdálenějšího levého rohu ledové plochy.

00:31
    Brock Boeser ihned po vhazování vypálil od modré čáry a puk skončil ve výstroji Joshe Leiva. Rozhodčí ztratili puk z dohledu, a tak okamžitě přerušili hru.

00:26
    Jake Virtanen stál na konci rychlého protiútoku Vancouveru a rychlou střelou z kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne ale puk našel v lapačce.

00:04
    Ryan Johansen vyhrál úvodní vhazování zápasu a Predators od střídaček nahodili puk za bránu domácích Canucks.

00:01

Hokejisté Vancouveru právě vyběhli na ledovou plochu a po zaznění americké a kanadské národní hymny bude vše připraveno k úvodnímu vhazování zápasu.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler (A), Ch. Tanev (A), B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Goldobin, Horvat (A), Virtanen – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, Gaudette, Eriksson – M. Granlund, Beagle, Motte. Hlavní trenér: Travis Green.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Hamhuis, Ekholm (A), Irwin, Y. Weber – Fiala, Johansen, Hartman – Tolvanen, Järnkrok, C. Smith – Salomäki, Sissons, Watson – F. Gaudreau, Bonino, Grimaldi. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tim Peel. Čároví: Ryan Gibbons, David Brisebois.

Předpokládané úvodní sestavy:

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Goldobin, Horvat, Virtanen – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, Gaudette, Eriksson – M. Granlund, Beagle, Motte.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Hamhuis, Ekholm, Irwin, Y. Weber – Fiala, Johansen, Hartman – Tolvanen, Järnkrok, C. Smith – Salomäki, Sissons, Watson – F. Gaudreau, Bonino, Grimaldi..

NASHVILLE PREDATORS

Nashville bude na ledě Vancouveru usilovat o třetí vítězství v řadě a do brány by se měl od začátku postavit pošesté za sebou Pekka Rinne, který celkově zasáhne do jedenáctého utkání v řadě. Predators se budou muset obejít bez Kylea Turrise, Filipa Forsberga a Viktora Arvidssona. Mimo hru je také P.K. Subban.

VANCOUVER CANUCKS

Vancouver prohrál 12 z posledních 13 zápasů NHL a nyní ho čeká Nashville, proti kterému bude spoléhat na Bo Horvata. Bo Horvat během posledních osmi zápasů zaznamenal sedm bodů a celkovým počtem 25 bodů je v letošní sezóně nejproduktivnějším hráčem týmu. V bráně by měl proti Nashvillu začít po čtyřech porážkách v řadě švédský brankář Jacob Markström.

Nashville se po sérii pěti domácích zápasů vydává do Kanady, kde vyzve Vancouver. Canucks se představí v domácí Rogers Areně popáté za sebou a ani jedno z předchozích čtyř utkání NHL nedokázali před svými fanoušky vyhrát, když doma prohráli čtyřikrát v řadě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 8. Edler (Goldobin, Pettersson), 20. Horvat (Virtanen, Roussel), 29. Virtanen (Roussel, Horvat), 39. Pettersson (t.s.), 42. Eriksson (Ch. Tanev) – 28. Hartman (Y. Weber, Johansen), 46. Sissons (Josi, Salomäki), 59. Irwin (Y. Weber, Sissons)

Nashville Predators: Rinne (41. Saros) – Josi (C), Ellis (A), Hamhuis, Ekholm (A), Irwin, Y. Weber – Fiala, Johansen, Hartman – Tolvanen, Järnkrok, C. Smith – Salomäki, Sissons, Watson – F. Gaudreau, Bonino, Grimaldi.

Rozhodca: Trevor Hanson, Tim Peel. Čároví: Ryan Gibbons, David Brisebois

Diváci: 16894