Toronto – Detroit 4:5 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 6:2 (kon.)
Florida – Colorado 2:5 (kon.) | Ottawa – Montreal 2:5 (kon.) | Tampa Bay – Boston 3:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 2:0 (kon.) | Arizona – Washington 2:4 (kon.) | Vancouver – Nashville 5:3 (kon.)
Vegas – Chicago 4:3 (kon.) | LA Kings – NJ Devils 3:6 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
New York Islanders
cz Piatok 07.12.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

57:42
    Tom Kühnhackl a Bryan Rust byli v závěru utkání souběžně vyloučeni na dvě minuty. Oba dva za hrubost.

30:30
    Cal Clutterbuck za bránou Penguins fauloval rozehrávajícího Jacka Johnsona a dostal dvě minuty za držení. Třetí přesilová hra pro domácí Pittsburgh.

23:07
    Marcus Pettersson dostal dvě minuty za držení poté, co za vlastní bránou fauloval Mathewa Barzala.

15:49
    Mathew Barzal byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Pens si po reklamní přestávce zahrají druhou přesilovou hru. První využít ke gólu nedokázali.

12:57
    Leo Komarov dostal dvě minuty za hákování poté, co fauloval pronikajícího Jevgenije Malkina. Penguins si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru.

09:53
    Derek Grant napadal za bránou hostů a dopustil faulu, za který dostal dvě minuty za sekání. Islanders si po komerční přestávce zahrají první přesilovou hru.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 9. Letang (Brassard, Kessel), 20. Letang (Rust, Dumoulin), 28. Sheahan (Malkin, Oleksiak), 33. Kessel (Crosby, Guentzel), 38. Kessel (Crosby, Guentzel), 53. Crosby (Kessel, Guentzel) – 18. B. Nelson (Kühnhackl, Mayfield), 45. Lee (Pulock)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Oleksiak, M. Pettersson, J. Johnson – Guentzel, Crosby (C), Rust – Pearson, Malkin (A), Hörnqvist – Aston-Reese, Brassard, Kessel – Sheahan, D. Grant, G. Wilson.
    New York Islanders: Greiss (41. Gibson) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pulock, Pelech, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Kühnhackl, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodca: Steve Kozari, Francis Charron. Čároví: Lonnie Cameron, Kiel Murchison

Diváci: 18440