Astana – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Omsk 3:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Novgorod 3:6 (kon.)
Petrohrad – Kazaň 5:1 (kon.) | Viťaz – Nižnekamsk 3:1 (kon.)
koniec
HC Barys Astana
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Traktor Čeljabinsk
cz Štvrtok 06.12.2018, 14:30 • Kazachstan Arena • KHL
Predzápasové kurzy: 1.73 4.2 4.04
   
  Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:45:34)
   
  Československá stopa v utkání

  Dominik Hrachovina (Astana) – do hry se nedostal
   
  Je dobojováno! Úvodní třetina přinesla dvě branky, ta druhá pak žádnou. Před třetí částí platilo vyrovnané skóre a vypadalo to, že kdo se trefí, ten zvítězí. To se nakonec skutečně stalo, kazašský celek dokázal využít další přesilovku a po zásluze se dostal do vedení. V úplném závěru pak Astana své vítězství potvrdila střelou do prázdné branky!
   
  Konec zápasu.
   
  59:30
  Do konce zbývá třicet vteřin, hosté se sice usadili v útočném pásmu, ovšem na nějaký zvrat to zatím rozhodně nevypadá.
   
  59:13
  Na zemi zůstal ležet Kravcov, který se dožadoval odpískání faulu. Rozhodčí přerušili hru, hostující útočník se pomalu zvedá.
  58:51 Pavel AKOLZIN - 3:1
   
  58:51
  Astana právě vstřelila branku!
  Řekl bych, že je rozhodnuto! Kotouč se v obranné třetině domácích odrazil do rohu kluziště, kde se k němu dostal PAVEL AKOLZIN. Ten ho poté bekhendem poslal přes celé hřiště do prázdné branky!
   
  58:30
  Už ne! Traktor se s pukem dostal do útočné třetiny, Děmčenko míří na střídačku, Čeljabinsk to zkouší v šesti!
   
  58:01
  Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny, puk mají na svých holích domácí hráči, Děmčenko tak zůstává stále v bráně.
   
  57:23
  Astana vyhazuje přes všechny čáry, zakázané uvolnění se však nepíská, hostům už mnoho času nezbývá.
   
  56:51
  Úplně sám se před domácí bránou ocitl Kokujov, který se pokoušel zakončovat z první. Hostující hráč s tím vůbec nepočítal, střela mu vůbec nevyšla!
   
  56:14
  Skvělou práci odvedl Petuchov. Ten se s pukem dostal do útočné třetiny, poté střílel do horní části branky. Brankář Děmčenko byl pozorný.
   
  55:33
  Hosté toho využít nedokázali, na modré čáře je znovu zastavil čárový rozhodčí, který pískal ofsajd.
   
  55:14
  Frattin zavezl do útočné třetiny a čekal, až jeho spoluhráči vystřídají. Následně přišel o puk a musí se rychle vracet.
   
  54:31
  Astana hraje chytře, drží puk v útočné třetině a kombinuje, hosté se téměř k ničemu nedostávají a musí se především bránit.
   
  53:41
  Plné ruce práce měl Karlsson, nikdo totiž nevěděl, kde je puk. Domácí zadáci se dostali ke kotouči, následně odehráli do bezpečí.
   
  53:22
  Glinkin dělal na modré čáře ještě kličku, s čímž nepočítali hned dva jeho spoluhráči, čárový teď píská postavení mimo hru.

  Štěpán Slovák

  Góly a asistencie: 14. Orechov (Dietz, Frattin), 52. Orechov (Valk, Frattin), 59. Akolzin – 8. Rybakov (Glinkin, Isajev)


  HC Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Orechov, Dietz (A), Vi Svedberg, Dallman (C), Blacker, Makljukov, Šalapov, Polochov – Ševčenko, Valk, Frattin – Boyd (A), Cormier, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Panjukov – Petuchov, Gurkov, Jevdokimov.
  Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Sudnicin) – Nikitin, Bailen (A), Borodkin, Isajev, Želdakov, Alexejev, Karpuchin – Szczechura, Thomas, Enlund – Kravcov (A), Stoa, Glinkin – Kokujov, Rybakov, Gubarev – , Dugin, Jerofejev – Šolochov.