Washington – Columbus 1:2 (kon.) | Toronto – NJ Devils 6:1 (kon.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (po pr.)
St. Louis – San Jose 4:0 (kon.) | Winnipeg – Colorado 5:2 (kon.) | Anaheim – Minnesota 1:5 (kon.)
Buffalo – Vancouver 4:3 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Chicago 4:0 (kon.) | Dallas – Nashville 4:5 (po pr.)
Winnipeg Jets
5:2 (2:0, 0:0, 3:2)
Colorado Avalanche
cz Sobota 10.11.2018, 02:05 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:41:48)

Utkání sledovalo 15 321 diváků.
    Blake Wheeler zaznamenal poprvé v kariéře pět bodů v jednom utkání!

Trestné minuty: 8:8

Je dobojováno a ve Winnipegu může propuknut radost z výhry a dvou bodů do tabulky. Třetí třetina byla na góly jasně nejbohatší a diváci viděli velkou přetahovanou. Jako první se trefil hostující Erik Johnson, jenže za další tři minuty vrátil domácím dvoubrankové vedení Nikolaj Ehlers. Colorado neúnavně bojovalo a bylo odměněno trefou Tysona Josta po rychlém přechodu do útoku. Snaha hostů o vyrovnání už ale nebyla úspěšná, naopak Winnipeg využil rychlostí blesku dnes už druhou přesilovku. Patrik Laine dal týmu svým gólem uklidnění a definitiva pak přišla v předposlední minutě, kdy Blake Wheeler završil své velké představení a po čtyřech asistencích zaznamenal střelou do prázdné branky gól na 5:2.

59:31
    Poslední vteřiny se hrají daleko od Hellebuycka, tohle si už domácí v klidu pohlídají.
    58:34 Blake WHEELER - 5:2

58:34
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Hosté sice podnikli útočný výpad, jenže nepřesné zakončení skončilo za brankou. Po pokusu dostat puk na brankoviště sklepl Scheifele na BLAKEA WHEELERA a ten střelou do opuštěné branky upravil na 5:2. Zaznamenál tak svůj vůbec první pětibodový zápas kariéry! Asistence: Mark Scheifele.

57:51
    Scheifele pouze vyhodil puk z pásma tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Colorado se po chviličce vrátilo do pásma.

57:01
    Varlamov je na střídačce, začala dlouhá power-play Colorada!

56:15
    Zakázané uvolnění Colorada, hra se vrací před Varlamova.

55:48
    Scheifele vybízel křížnou přihrávkou Wheelera, ten po zrychlení na levé straně nedokázal neposedný puk zpracovat.

54:50
    Barrie nahazoval z ostrého úhlu, Landeskog ale na brankovišti nesklepl puk tím správným směrem.

53:56
    A hosté už jsou v plném počtu.

53:45
    Tahle přesilovka není ze strany Winnipegu vydařená, hostům se daří celkem bez potíží bránit.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 11. Connor (Scheifele, Wheeler), 14. Scheifele (Wheeler, Morrissey), 46. Ehlers (Wheeler), 51. Laine (Wheeler, Byfuglien), 59. Wheeler (Scheifele) – 43. E. Johnson (Söderberg, Zadorov), 47. Jost (Kerfoot, Barrie)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Perreault, Little, Connor – Laine, Lowry, B. Tanev – Petan, Copp, Roslovic.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Barrie, Cole, Nemeth, Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Kerfoot, Dries – Calvert, Söderberg, G. Bourque – Jost, Kameněv, Daňo.

Rozhodca: StLaurent, Anderson – Sericolo, Gawryletz

Diváci: 15 321