Rusko – Fínsko 3:0 (kon.) | Česko – Švédsko 2:3 (kon.)
cz Štvrtok 08.11.2018, 17:30 • Hartwall Aréna • Euro Hockey Tour

Díky za pozornost, z mé strany je to už z Hartwall Arény všechno. Hezký zbytek večera. (19:42:55)

Rusko: Ilja Sorokin
    Finsko: Teemu Eronen

Nejlepší hráč zápasu:
    Michail Grigorenko (Rusko)

Zápas skončil, Finsko v prvním zápase na domácím Karjala Cupu podlehlo ruské reprezentaci 0:3. Rusko položilo základ svému vítězství už v první třetině, kterou vyhrálo 2:0. Nejprve se z úniku prosadil Michail Grigorenko a pak se trefil v přesilovce od modré čáry obránce Nikita Nestěrov. Ve druhé třetině pak hosté přidali ještě jednu branku, tentokrát se od modré čáry prosadil jiný obránce Andrej Pedan. V poslední třetině už si Rusko zkušeně hlídalo svůj náskok, a když už se Finové dostlali do šance, vždy Rusy podržel bezchybný brankář Ilja Sorokin.

59:53
    V posledních sekundách měl Sorokin i štěstí, kotouč poskakoval před prázdnou branku a on ležel na ledě.

59:44
    Tentokrát už Sorokin zasahovat musel. Chytil nepříjemnou střelu Hartikainena z levého kruhu, která mu mířila mezi ruku a tělo.

59:07
    Pálil Ville Pokka, ale ani on čisté konto Sorokinovi nepřekazil, protože netrefil branku.

58:49
    Až nyní se jim to konečně povedlo.

58:31
    Finův se nedaří usadit se v útočném pásmu.

58:08
    Ale Rusům se záhy povedlo vyhodit puk. Nyní hrají v oslabení, takže můžou v klidu zkoušet trefovat přes celé hřiště prázdnou branku.

57:57
    Finsko vyhrálo důležité vhazování.

57:49
    Juha Metsola samozřejmě zůstává na střídačce a Finové hrají v šesti proti čtyřem.

57:49
    Finové to ještě zkouší. Vzali si oddechový čas před nacházející přesilovou hrou.

57:49
    Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Tělegin – 2 min., sekání).

57:31
    Hosté se pokusili přes celé kluziště trefit prázdnou branku, ale těsně minuli. Takže zakázané uvolnění.

57:26
    Finové ještě riskují a zkouší to v šesti hráčích bez brankáře.

57:26
    Poslední úprava ledu v dnešním zápase. Pokud Finové zázračně nevyrovnají.

57:14
    Kirill Kaprizov našel krásnou přihrávkou za obranou Finů Alexandra Jelesina. Ten se pokusil obelstít Metsolu blafákem, ale to se mu nepovedlo. Rusové stále vedou o tři branky.

56:30
    Znovu Sorokin připraven a vytrčil pravý beton proti střele od modré čáry a vyrazil puk.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 4. Grigorenko (Loktionov), 12. Nesterov (Grigorenko, Kaprizov), 35. Pedan (Telegin, Ketov)

Rusko: Sorokin (Šestorkin) – Blažijevskij, Nesterov (A), Alexej Vasilevskij, Chafizullin, Jelesin, Barancev, Zub, Pedan – Grigorenko, Loktionov (A), Kaprizov – Barabanov, Byvaľcev, Kuzmenko – Šalunov, Zernov, Golyšev – Ketov (C), Kadejkin, Telegin – Dergačov.
    Fínsko: Metsola (Vehviläinen) – Koivisto, Eronen, Kivihalme (C), Hakanpää, Ohtamaa, Pokka, Lehtonen, Lindbohm – Manninen, M. Aaltonen, Hartikainen – Pesonen, Ruohomaa, Puustinen – Rajala (A), Palve, Pakarinen – Jo. Nättinen (A), Niemi, Anttila – Ruotsalainen.

Rozhodca: Holm, Nord – Neva, Sormunen