Lipt. Mikuláš – Žilina 6:2 (kon.) | Poprad – Nové Zámky 2:1 (kon.) | Košice – Nitra 6:1 (kon.)
Trenčín – Detva 2:4 (kon.) | B. Bystrica – Miškovec 3:1 (kon.) | Budapešť – Zvolen 2:3 (po pr.)
HK Poprad
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
Nedeľa 04.11.2018, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

V tretej tretine ešte v 49. minúte Bajtek strelil kontaktný gól počas presilovky. V závere sme videli veľký tlak od hostí. Celkovo sme sledovali zaujímavé stretnutie. Tri body napokon berú Popradčania, ktorí sa teda v tabuľke posúvajú práve pred Nové Zámky.

Ďakujeme za pozornosť. (18:22:53)

59:33
    Tlak Nových Zámkov je enormný, no zatiaľ sme videli len jednu strelu.

59:02
    Vhadzuje sa pred Vošvrdom, Košarišťan už je von z brány!

59:02
    Oddychový čas pre Nové Zámky!

58:54
    Odrazený puk po Fabianovej prihrávke skončil na hokejke Juraja Juríka, ktorý bol v stopercentnej šanci pred bránkou, no napokon strieľal vedľa!

58:03
    Kundrik šikovnou prihrávkou našiel z druhej vlny Mlynaroviča, no jeho delovka spomedzi kruhov napokon smerovala vedľa.

57:38
    Filip Bajtek si spracoval prihrávku na ľavom krídle a podarilo sa mu vystreliť z kruhu. Jeho pokus Vošvrda zneškodnil.

57:11
    Po buly v útočnom pásme mal príležitosť aj Patrik Svitana, no jeho strela švihom skončila v Košarišťanovej výstroji, ktorý teraz vyklepáva puk z rukáva.

56:40
    Bondra sa snažil o mantinel naštartovať do úniku Zagrapana, ale zodpovedne sa zachoval novozámocký obranca, ktorý ihneď trielil dozadu.

56:03
    Štrauch šikovne individuálne vykľučkoval z rohu klziska, dostal sa už takmer pred bránku, no napokon o puk prišiel a nezakončoval.

55:30
    Novým Zámkom sa teraz podarilo úspešne vyhodiť, Poprad teda musí znovu začínať od vlastnej brány.

54:53
    Takáč nahadzoval od modrej na Heizera, ktorý operoval pred bránkou. Puk síce zasiahol, ale nasmeroval ho na mantinel.

54:06
    Tak toto je chybička od kapitána. Adam Zbořil dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

53:52
    Štrauch v situácii dvaja proti dvom šikovne našiel prihrávkou medzi kruhy Adama Zbořila, no jeho strela spomedzi obrancov smerovala vedľa.

53:32
    Bajtekovi nevyšiel prienik z obranného pásma, zastavil ho Petran a Poprad môže znovu rozohrať.

52:25
    Takáč si spracoval prihrávku medzi kruhmi a zakončoval. Jeho švihovka skončila priamo na brankárovi Košarišťanovi.

51:39
    Do samostatného úniku sa dostal Adam Zbořil, skúšal to blafákom na bekhend, no napokon puk nasmeroval vedľa brány! Mohlo byť vyrovnané.

50:40
    V ideálnej pozícii bol aj Patrik Svitana, ktorý strieľal spomedzi kruhov, no priestor bránky netrafil.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 22. Heizer (Takáč, Svitana), 35. Svitana (Zagrapan, Vošvrda) – 49. Bajtek (Urban, Štrauch)

HK Poprad: Vošvrda (Pavličko) – Petran, Brejčák (A), Salija, Ťavoda, Fabian (C), Kozák – Takáč, Mlynarovič, Václav – Kundrik, Zagrapan, Koyš – Svitana (A), Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček
    HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Juraško, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Štrauch, Urban, Bajtek – J. Jurík, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Rogoň, Jakúbek, Sloboda – Slávik, Fábry (A), Ondrušek

Rozhodca: Štefik, Juhász – Kollár, Vincze