West Ham – Tottenham 1:3 (kon.) | Chelsea – Derby 3:2 (kon.) | Arsenal – Blackpool 2:1 (kon.)
Middlesbrough – Crystal Palace 1:0 (kon.)
Chelsea FC
3:2 (3:2)
Derby County
cz Streda 31.10.2018, 20:45 • Stamford Bridge, Londýn • Anglický Ligový pohár • Osemfinále

Frank Lampard po závěrečném hvizdu obchází stadión a tleská stále zaplněným tribunám, odkud zní jemu určené chorály. (22:40:07)

Je za námi skvělý zápas, který ještě možná zastínil tolik očekávaný návrat Franka Lamparda na Stamford Bridge, fotbal to byl ale oboustranně skvělý.

Hosté během první půlhodiny vstřelili čtyři branky, leč dvě do vlastní sítě a utkání nakonec rozhodl ještě před přestávkou Cesc Fábregas. Ve druhém poločase se hrál oboustranně útočný fotbal s řadou šancí před oběma brankami, žádná další šance už se ale neujala.

V posledních pěti minutách pak Derby mělo obrovský tlak, brankář Caballero si ale připsal důležité zákroky a nakonec mu pomohla tyč při šanci Nugenta.

90+3

90+2
    Kanté po zisku míče přenesl hru na polovinu Derby, kde byl faulován Keoghem a domácí mohou v poklidu rozehrávat. Hostující stoper za svůj zákrok ještě vidí žlutou kartu.

90+1
    Carsonův výkop Nugent prodloužil jen k Davidu Luizovi, ten hlavou ještě přistrčil míč k Willymu Caballerovi.

90+1
    Rozhodčí Moss oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

90
    Willian vybojoval faul na útočné polovině, Chelsea může uklidnit hru.
    89. Obrovská smůla pro Derby, Nugent trefil jen tyč.

89
    Neuvěřitelný nápor Derby! Nugent se protáhl do pokutového území a byť už prostřelil Caballera, tak trefil jen tyč a míč se odrazil do náruče argentinského brankáře!

88
    Bogle přihrávkou po pravé straně hřiště vysunul do pokutového území Marriotta, jeho střelu z úhlu likviduje Willy Caballero.

87
    Derby zakládá další útočnou akci od brankáře Carsona.

85
    O pár sekund později nebezpečně střílel Mount, jeho přízemní ránu ale lapil Caballero!
    85. Keogh zblízka nepřekonal Caballera.

85
    Po Bogleho nákopu se za domácí obranou zapomněl Keogh a dostal se do stoprocentní šance, Caballera ale nepřekonal!

84
    Bogle byl u rohového praporku podražen Emersonem, ten se stává prvním žlutě napomenutým hráčem.

83
    Bennett na pravém křídle nedokázal obejít pozorného Davida Luize.

82
    Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Wilson, přichází Nugent.
    Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Malone, přichází Forsyth.
    81. Álvaro Morata prudkou hlavičkou nepřekonal Carsona.

Tomáš Kohlmann

Góly: 5. Tomori (vla.), 21. Keogh (vla.), 41. Fábregas – 10. Marriott, 27. Waghorn

Karty:   84. Emerson (CHE) – 90+2. Keogh (DER)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:1.
    Chelsea FC: Caballero – Zappacosta (78. Azpilicueta), Cahill, Christensen (66. David Luiz), Emerson – Kanté, Fabregas, Kovačić – Willian, Morata, Loftus-Cheek (69. Pedro)
    Náhradníci: Bulka – Azpilicueta, Barkley, Drinkwater, Hudson-Odoi, David Luiz, Pedro

Derby County: Carson – Bogle, Keogh, Tomori, Malone (82. Forsyth) – Mount, Huddlestone, Wilson (82. Nugent) – Waghorn (62. Bennett), Marriott, Lawrence
    Náhradníci: Roos – Bennett, Davies, Forsyth, Holmes, Johnson, Nugent

Rozhodca: Moss – Smart, Halliday