USA – Kolumbia 2:4 (kon.) | Mexiko – Kostarika 3:2 (kon.) | Japonsko – Panama 3:0 (kon.)
J. Kórea – Uruguaj 2:1 (kon.) | Katar – Ekvádor 4:3 (kon.) | Saudská Arábia – Brazília 0:2 (kon.)
Mexiko
3:2 (1:2)
Kostarika
cz Piatok 12.10.2018, 03:30 • San Nicolás de los Garza, Mexiko • Medzinárodný prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Na stadionu San Nicolás de los Garza v Mexiku se střetnou v přátelském utkání výběry Mexika a Kostariky. Utkání startuje ve 3:30 a jste k němu srdečně zváni.

Mexiko
    Žebříček FIFA – 15. místo (1550 bodů).

Mexiko se účastnilo letošního MS v Rusku a dokázalo po dvou výhrách postoupit ze své skupiny z druhého místa za vedoucím Švédskem. V osmifinále však Mexičané narazili na Brazilce a pakovali se domů po prohře 2:0.
    Po MS v Rusku odehráli Los Tricolores dva přípravné zápasy, nejprve s Uruguayi (1:4) a následně s USA (0:1.

Kostarika

Žebříček FIFA – 37. místo (1460 bodů).
    Kostarika se také účastnila MS v Rusku, ale dopadla o poznání hůře, když s jedním bodem za remízu se Švýcarskem 2:2 obsadila poslední místo ve své skupině.
    Los Ticos mají od té doby za sebou dva přípravné duely, s Jížní Koreou (0:2) a Japonskem (0:3).

Poslední dva vzájemné zápasy:
    Kvalifikace na MS v Rusku:

25.3.2017 Mexiko – Kostarika 2:0 (2:0), Branky: Chicharito, Araujo.

6.9.2017 Kostarika – Mexiko 1:1 (0:1). Branky: Urena – vl. Gamboa.
    Dějiště utkání, stadion San Nicolás de los Garza, Mexiko

Mexiko: Lajud – Aquirre, Alvarado, Álvarez, Angulo, Arteaga, Brizuela, Duenas, Guzman, van Rankin, Zaldivar.

Kostarika: Navas – Calvo, Campbell, Cruz, Duarte, Gamboa, Gonzalez,Guzman, Oviedo, Ruiz, Vanegas..

1

1
    Utkání za bouřlivé atmosféry domácí Mexičané.

1
    Hned v první minutě to zkoušel z poza vápna domácí van Rankin, ale branku Navase svou ranou minul. Domácí však na Kostariku vlétli.

3
    Ruiz si naběhl za obranu, ale byl nachytán v ofsajdovém postavení.

5
    Ruiz se nyní dopustil nedovoleného zákroku na středu hrací plochy.

6
    Oviedo dostal míč ve vápně od Campbella a prvně jmenovaný už hledal před prázdnou brankou Ruize, ale za minutu dvanáct zasáhla domácí obrana.

7
    Gamboa si vyšlápl na Aquirreho a domácí mají k dispozici volný přímý kop od levé lajny.

8
    Na centr si počkal Keylor Navas a míč schoval v rukavicích.

9
    Na druhé straně měli stejnou možnost Kostaričné. Centr Calva našel hlavu Campbella, ale ten sám před brankou nezkoordinoval své tělo a hlavičku neposlal vůbec směr branka.

10
    Málem jsme byli svědky bizarní branky. Aquirre zablokoval přihrávku hostů na svého brankáře, Lajudovi však míč prošel pod kopačkou, no a zastavil jej až těsně před brankovou čarou.

12
    Zákrok Gamboy (Kostarika) u pravé postranní lajny byl oceněn žlutou kartou.

13
    Hra se rychle přesunula a Kostaričané zahrávali rohový kop, ale ten byl z kopačky Vanegase přetažený a skončil za brankou Lajuda.

15
    Průnik Vanegase po levé postranní lajně zastaven čistým způsobem. Vhazování pro Kostariku, která je malinko aktivnější. Při pohledu na složení základních jedenáctek se však není vůbec čemu divit.

17
    Alvarado si vynutil nedovolený zákrok. Hrát budou Mexičané.

17
    Rychle Mexičané o míč přišli a do rychlého kontru se vydal Ruiz, který hledal centrem na zadní tyči Campbella, ale míč byl přeci jen o něco delší než by útočník italského Frosione potřeboval.

18
    Opět v akci Campbell, jenž se skvěle uvolnil ve středu hřiště, ale míč na Vanegase do brejku nedokázal prostrčit.

20
    Alvarado rozehrával volný přímý kop z levé strany, ale Navas mohl zůstat v klidu, obrana si s míčem poradila.

21
    Kostaričané budou vhazovat na své vlastní polovině.

22
    Keylor Navas vytáhl nádherný zákrok na lajně proti hlavičce z bezprostřední blízkosti ke které se dostal po centru Duenase útočník Guadelajary Zaldivar Caviedes!
    22. Hlavička Caviedese

24
    Čím jiným by se mohli fanoušci na stadionu San Nicolás de los Garza bavit než mexickými vlnami, které nyní obíhají celý stadion.

26
    Mexičané dlouho drží míč na kopačkách, opravdu velmi dlouhá rozehrávka.

27
    Joel Campbell se dostal za obranu obešel i brankáře, ale v poslední chvíli se mu pod kopačky vrhl Álvarez a krkolomně míč dostal na rohový kop.

29
    Kostarika právě vstřelila branku!
    Útočník Frosione se však dočkal o moment později a JOEL CAMPBELL posílá Kostariku do vedení! To vše po milimetrovém centru Bryana Ovieda na zadní tyč, kde míč Campbell doklepával hlavou de facto do odkryté branky – 0:1! Asistence: Bryan Oviedo
    29. Campbell (OVIEDO) - 0:1

31
    Tentokrát byl Campbell nachytán v ofsajdu. Hraje Mexiko.

33
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    Nádherná branka nám stav zápasu srovnává již po čtyřech minutách! Arteaga krásným, nadýchaným centrem našel ve vápně VICTORA GUZMÁNA, a ten z první poslal míč o horní tyč do sítě – 1:1! Asistence: Gerardo Arteaga.
    33. Guzmán (ARTEAGA) - 1:1

35
    Ruiz byl faulován nějakých 30 metrů od branky. Chystá se volný přímý kop Kostariky.

36
    Vanegas však svým centrem našel pouze domácí hlavičkáře.

38
    Nepovedená střela Ruize z dálky. Odkopávat od branky bude Lajud.

39
    Gamboa se dopustil útočného faulu.

41
    Přízemní centr Dueňase poslali hosté rychlým odkopem ze svého vápna.

43
    Po ruce van Rankina ve vápně, který zabránil centru Ovieda budou zahrávat Kostaričané pokutový kop!
    43. Ruka van Rankina ve vápně

44
    Žlutou kartu dostává van Rankin (Mexiko).

44
    Bryan Ruiz si bere míč...

44
    BRYAN RUIZ poslal pokutový kop přesně k druhé tyči, než na kterou se vrhl brankář Lajud – 1:2!
    44. RUIZ - 1:2

45+1
    První poločas bude nastaven o 1 minutu. Kostaričané budou zahrávat rohový kop.

45+1
    Mexičané jej ubránili odhlavičkováním na autové vhazování.

45+1

V Mexiku sledujeme nadstandardní přátelské utkání. V prvním poločase jsme viděli celkem tři branky a atraktivní fotbal. Kostarika šla do vedení po brance Joela Campbella. O čtyři minuty však srovnal krásnou brankou Victor Guzmán. Poslední slovo v prvním poločase měla Kostarika, když Bryan Ruiz proměnil pokutový kop.

Druhý poločas začne přibližně v 04:35 .

46

46
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Lajud, přichází Gudiňo.

46
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází van Rankin, přichází Damm.

46
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Zaldivar, přichází Martín.

47
    Álvarez nechal míč doputovat za lajnu. Poprvé se s míčem při odkopu seznámí brankář Gudiňo.

48
    Nový muž na trávníku Henry Martín napřáhl za šestnáctkou a jeho pokus moc nechybělo!

50
    Brizuela se krkolomně dostal s míčem do vápna, ale konstruktivní přihrávku před branku nedostal.

51
    Keylor Navas si počkal na centr Damma z pravé strany.

52
    Guzmán si počkal na útočný faul Martína. Kostarika má tak chvilku klidu, kterého dle obrazu hry ve druhém poločasu moc mít nebude.

54
    Damm fauloval ve hlavičkovém souboji Calva. Míč pro Kostariku.

54
    Dueňas odvracel před Vanegasem na rohový kop.

55
    S centrem Guzmána od rohového praporku si domácí poradili.

56
    Je srovnáno! Spolupráce dvou střídajících hráčů přináší ovoce! Jürgen Damm jemným obloučkem našel hlavu HENRY MARTÍNA, který hlavičkou o zem nedal Navasovi šanci – 2:2! Asistence: Jürgen Damm.
    56. Martín (DAMM) - 2:2

58
    Mexičané jsou hnáni svým skvělými fanoušky za další brankou a domácí také drží a zatím příliš prostoru Kostarice ve druhém poločase nedávají.

61
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Brizuela, přichází Jiménez.

62
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Alvarado, přichází Corona.

62
    Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Ruiz, přichází Leal.

64
    Dam je velmi aktivní, nyní se však pustil do nerovného souboje a mezi třemi protihráči opravdu projít nemohl.

65
    Po delší odmlce se dostali s míčem na svou útočnou polovinu i Kostaričané, ale Joel Campbell více než autové vhazování nevybojoval.

66
    Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Oviedo, přichází Matarrita.

68
    Corona se uvolnil u pravé lajny, ale jeho centr odvrátil Gamboa. Mexiko bude rozehrávat od rohového praporku.

69
    Centr Guzmána na přední tyč však nebezpečný nebyl.

70
    Corona však vybojoval faul u druhé lajny a tak budou Mexičané mít k dispozici volný přímý kop.

70
    Penalta pro Mexiko! David Guzmán zahrál nešťastně rukou ve vápně a penaltu si kopne tedy v dnešním utkání i Mexiko.
    70. Guzmán zahrál rukou = penalta pro Mexiko

70
    Žlutou kartu dostává Guzmán (Kostarika).

71
    Mexiko otáčí z pokutového kopu vývoj dnešního utkání! RAÚL JIMÉNEZ si vzal exekuci penalty na starost a bezpečně do druhého koutu branky než skákal Navas proměnil – 2:2!
    71. JIMÉNEZ - 3:2

via Gfycat

74
    Faulován byl Vanegas, ale centr který poté přilétl do vápna Mexika nebezpečný nebyl.

76
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Campbell, přichází Segura.

76
    Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Cruz, přichází Marín.

78
    Marín se uvedl po svém příchodu na hrací plochu nedovoleným zákrokem.

79
    Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Guzmán, přichází Hadden.

81
    Kostaričané drží míč na svých kopačkách, ale velmi daleko od branky, kterou hájí ve druhém poločase Gudiňo, a ten čeká vůbec na zákrok. Kostaričané jej šetří ve druhém poločase.

82
    Mataritta přijel ke Coronovi těsně za hranicí vápna jak na sáňkách, ale nakonec obral domácího „špílmachra“ o míč čistým způsobem.

84
    Segura napálil míč do Damma, vhazovat budou Kostaričané.

85
    Álvarez srazil centr na rohový kop pro Kostariku.

85
    Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Gamboa, přichází Smith.

86
    Duarte (Kostarika) nevybíravě přistrčil v souboji Martína a vidí žlutou kartu.

87
    Dvojitá tutovka Mexika! Nejprve Jiménez orazítkoval hlavou pravou tyč a odražený míč měl na hlavě ještě Martín, ale ten svou hlavičkou z tutové pozice vůbec branku netrefil!
    87. Dvojitá šance Mexika

89
    Álvarez se provinil faulem. Rozehrávat bude Kostarika volný přímý kop z nějakých třiceti metrů. No na střelu to je, uvidíme.

90
    Rána z kopačky Vanegase šla do středu branky a tam si poradil Gudiňo.

90+1
    Hlavni sudí nastavuje utkání o 4 minuty.

90+2
    Mexičané vybojovali míč ve středu hrací plochy. Corona si pohrál s rozhozenou obranou Kostariky, ale Keylora Navase svou ranou nepřekonal!

90+3
    Ještě jeden volný přímý kop pro hosty po faulu na Seguru.

90+4
    Segura si vzal také exekuci na starost, ale jeho centr odvrátil Álvarez.

90+4

Středoamerický souboj Mexika a Kostariky nám nabídl krásnou podívanou! Pět branek, dvě penalty a nakonec otočení skóre zásluhou domácího Mexika ve druhém poločase. Mexiko porazilo Kostariku v dnešním přátelském zápase 3:2! na všechny důležité situace se můžete podívat v našem onaljnu.

Fauly: 17:15.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (05:30:49)

Tomáš Suchánek

Góly: 33. Guzmán (Arteaga), 56. Martín (Damm), 71. Jiménez (pen.) – 29. Campbell (Oviedo), 44. Ruiz (pen.)

Karty:   44. van Rankin (MEX) – 12. Gamboda (CRC), 70. Guzmán (CRC), 86. Duarte (CRC)

Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:15.
    Mexiko: Lajud (46. Gudiňo) – Aquirre, Alvarado (62. Corona), Álvarez, Angulo, Arteaga, Brizuela (61. Jiménez), Duenas, Guzman, van Rankin (46. Damm), Zaldivar (46. Martín).
    Náhradníci: Araújo, González, Gutiérrez, Martín, Lozano, Corona, Rodriguéz, Gudiňo, Jiménez, Reyes, Fabián, Damm. Trenér: Ferretti

Kostarika: Navas – Calvo, Campbell (76. Segura), Cruz (76. Marín), Duarte, Gamboa (85. Smith), Gonzalez,Guzmán (79. Hadden), Oviedo (66. Matarrita), Ruiz (62. Leal), Vanegas.
    Náhradníci: Sequeira, Waston, Alvarado, Leal, Hadden, Matarrita, Moreira, Smith, Ramirez, Segura, Marín. Trenér. González