Novosibirsk – Jekaterinburg 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Jaroslavľ 1:3 (kon.)
Riga – D. Moskva 4:2 (kon.) | HC Slovan – Čerepovec sk 2:1 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Severstaľ Čerepovec
Utorok 11.09.2018, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Slovan dnes potešil svojich fans, keď základ víťazstva položil v druhej tretine. Hostia v tej tretej znížili pri hre štyroch proti trom, naviac sa však nezmohli. Čiliak dnes vychytal dva body, raz mu pomohla žrď, aj keď treba pochváliť celý tím v belasých dresoch. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: Zach Boychuk a Marek Čiliak. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 4:12, celkom 20:29. Hostia odišli do šatne za potlesku tribún a diváci si teraz užijú tradičnú ďakovačku so svojim tímom. Dobrú noc z Bratislavy želá Vladimír Korduliak. (20:55:54)

59:59
    Vhadzujeme v strednom pásme, je po zápase.

59:42
    Ashton sa z pravej strany natlačil s pukom až na Čiliaka, zoči-voči brankárovi belasých neuspel, Čiliak ho vychytal!

59:39
    Furch opäť na striedačke.

59:23
    Slovan poslal puk do stredného pásma, hostia späť pod tlakom a vyrobili ofsajd. Furch sa vrátil medzi žrde.

58:59
    Furch na striedačke, Severstaľ hrá power-play bez gólmana.

58:59
    Oddychový čas hostí, ktorí sa snažia čo to vymyslieť na záver tretej tretiny.

58:36
    Slovan drží hostí na dištanc od Čiliaka, Severstaľ sa nevie dostať von z obranného pásma.

57:35
    Karlin zahral s pukom pri signalizovanom ofsajde a čiarový to správne posúdil ako úmyselné hranie, vhadzujeme po pravej ruke Furcha.

57:09
    Slovan poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa vráti pred Čiliaka.

56:53
    Emócie na tribúnach, puk už bol v strednom pásme, ofsajd hostí, ktorí sa snažia dostať belasých pod tlak.

56:08
    Kulda nahadzoval puk pred bránku, Stránsky bol tiesnený a puk skončil v rohu klziska.

55:16
    Klok poslal puk na tribúnu, vylučovať nebudeme, hlavný tam videl teč hráča v bielom drese.

54:48
    Švarný s prehľadom, najskôr založil akciu belasých, ktorú nepresnou prihrávkou pokazil Virta, potom Ivan na ľavom kruhu pred Čiliakom zobral puk Vovčenkovi.

53:10
    Gélinas vystrelil od modrej, Furch puk zrazil dole na ľad pred seba, pritiahol si ho hokejkou a schoval pod svoju rukavicu.

52:04
    Zacharčuk sa natlačil z pravej strany s pukom až do bránkoviska a vystrelil, Čiliak poslal puk späť do hry a defenzíva domácich poslala Zacharčuka na ľad.

50:52
    Vovčenko od modrej a následne z ťažkého uhla z ľavej strany Geraskin, ktorý trafil pravú žrď Čiliakovej bránky!

50:47
    Teraz už hostia mierili medzi tri žrde, Čiliak v pokľaku pri ľavej žrdi puk kryje vo svojom náručí.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 26. Sukel' (Virta), 40. Liška (Lunter, Grman) – 41. Boychuk (Stránský, Ashton)

HC SLOVAN Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Sukeľ – Buc, Šimun, Hrnka
    Severstaľ Čerepovec: Furch (Artamkin) – Kulda, Kuľaš (A), Veriovkin, Kornejev, Kudako, Malevič, Syčuškin – Stránsky, Boychuk, Ashton – Geraskin, Trubačov (A), Vovčenko – Bumagin, Jašin, Rybin (C) – Zacharčuk, Karlin, Monachov – Lapin

Rozhodca: Hofman, Bondar – Sadovnikov, Sazonov

Diváci: 5.162