Brugge – Anderlecht 2:1 (kon.) | Gent – Lokeren 2:1 (kon.) | Genk – Waasland-Beveren 3:2 (kon.)
Club Brugge KV
2:1 (2:1)
R.S.C. Anderlecht
cz Nedeľa 26.08.2018, 14:30 • Jan Breydelstadion, Bruggy • Belgická Jupiler Pro League • 5. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (16:26:23)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 2:9. Rohy: 7:2.

Je dobojováno! Šlágr kole mezi dvěma největšími favority na zisk titulu končí vítězstvím domácích Brugg, které porazily Anderlecht 2:1. Vše podstatné se událo už v první půli, kdy Musona odpověděl na Dennisův gól z třetí minuty, ale chvíli před přestávkou o tříbodovém zisku pro Bruggy rozhodl Vanaken. Anderlecht tak poprvé v sezóně ztratil body a propadl se v tabulce na druhé místo, neboť na čelo se posunul právě jeho dnešní soupeř.

90+5

90+5
    V páté nastavené minutě se domácí chystají k rozehrávce rohového kopu. Spokojené tribuny mezitím začínají slavit nesmírně cenné vítězství.

90+4
    Openda přišel na hřiště a hned vyrazil za balónem mezi dvojici stoperů. Zákrok na něj nebyl posouzen jako faul, ale Bruggy přesto drží míč hodně daleko od své branky.

90+3
    Santini sklepl letící nákop pod sebe do noh Denswila. Anderlecht dostal k dispozici další roh, ale ani z něj nijak nezahrozil.

90+2
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Kaveh Rezaei, přichází Loïs Openda.

90+1
    Trochu času na vyrovnání Fialky ještě mají. Nad rámec druhé půle je totiž přidáno hned pět minut.

90
    Emmanuel Dennis se stáhl před vlastní branku a nic neriskoval při hlavičce, kterou dobrovolně poslal na rohový kop. Centr zleva jeho spoluhráči ale odvrátili do bezpečí.

89
    Bruggy si před vlastním vápnem pohlídaly aut z poměrně nebezpečného křídelního prostoru a aspoň na chvíli dostaly míč k půlící čáře.

88
    Ani v probíhající osmaosmdesáté minutě se hosté k ničemu kloudnému nedostali. Rozehrávající Letica šetří trochu času před svým odkopem.

86
    Anderlechtu rychle ubývá čas zbývající na vyrovnání. Do konce tohoto velkého šlágru zbývá už jen něco málo přes pět minut.

84
    Dimatovi vůbec nesedla střela po spoluhráčově rozehrávce z levé strany a hodně potěšil domácí fanoušky, kteří budou sledovat výkop Karla Leticy.

83
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Andy Najar.

81
    A další žlutá karta. Za faul ve vzdušném souboji ji tentokrát vyfasoval hostující útočník Ivan Santini.

81
    Zčistajasna se zrodil rychlý brejk domácích hráčů. Ruud Vormer si po přihrávce od Rezaie chtěl dojít pro penaltu, ale místo toho dostal žlutou za simulování.

80
    Přímý kop byl pro praváka, takže pálil Dimata. Míč byl ve zdi tečovaný, Letica ho na malém vápně ale nesebral a obránci Brugg ještě měli pár vteřin práci s eliminací útoku.

79
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Francis Amuzu, přichází Zakaria Bakkali.