Nantes – Monaco 1:3 (kon.) | Angers – Nîmes 3:4 (kon.) | Lille – Rennes 3:1 (kon.)
Montpellier – Dijon 1:2 (kon.) | Nice – Remeš 0:1 (kon.) | Saint-Étienne – Guingamp 2:1 (kon.)
HSC Montpellier
1:2 (1:0)
Dijon FCO
cz Sobota 11.08.2018, 20:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

Montpellier se sice již v páté minutě ujalo vedení zásluhou voleje Pedra Mendese, jenže úvodní střelec zápasu musel ještě před přestávkou střídat kvůli zranění. Druhý poločas poté domácím nevyšel, když krátce po jeho výkopu vyrovnal Julio Tavares, který mohl dokonce skóre otočit, jeho druhou šanci ale zmařil skvělým zákrokem Benjamin Lecomte. Domácí brankář dělal, co mohl, když v závěru zápasu chytil penaltu Wesleyho Saïda, který následnou dorážku nepochopitelně poslal mimo. Nakonec ho to ale mrzet nemuselo, protože v první minutě tříminutového nastavení vystřelil Dijonu nakonec tři body pohotovým volejem po rohovém kopu Sennou Coulibaly. Konečný výsledek střetnutí. Montpellier 1 Dijon 2. (21:59:34)

90+3

90+2
    Montpellier ještě mohlo vyrovnat, když se na pravé straně šestnáctky dostalo k přízemní střele, vybíhající Rúnar Rúnarsson ji ale fantasticky nohama vyrazil! Neuvěřitelný závěr.
    90+1. Sennou COULIBALY - 1:2

90+1
    Dijon právě vstřelil branku! Najím Slití rozehrál na pravé straně hřiště v první minutě nastavení rohový kop a do jeho centru se uprostřed pokutového území parádně opřel SENNOU COULIBALY, jehož volej zamířil těsně nad zemí přesně k pravé tyči! Montpellier v závěru přece jen inkasovalo a je na pokraji porážky – 1:2!

90
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Hosté z pravého křídla posílali před bránu nebezpečný přízemní centr, který ve skluzu odvrátil na rohový kop domácí kapitán Vitorino Hilton.

89
    Vzhledem k druhému poločasu bude zřejmě Montpellier nakonec rádo, že si ze zápasu odnese alespoň bod.

88
    Montpellier se sice snaží o závěrečný tlak, druhý poločas ovšem domácímu týmu vůbec nevyšel, když mohl třikrát inkasovat, zatím se ale síť za jeho zády rozvlnila jednou.

87
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Yoann Gourcuff.

84
    Montpellier se po centru z pravého křídla málem dostalo uprostřed šestnáctky do zakončení, jenže pokus o střelu jednomu z domácích fotbalistů vůbec nevyšel.
    82. Wesley Saïd zazdil dvakrát obrovskou šanci otočit skóre!

82
    Wesley Saïd mohl své zaváhání rychle napravit, jenže ani jeho dorážka se mezi tři tyče nevešla!
    82. Benjamin Lecomte dokázal v závěru utkání chytit penaltu!

82
    Wesley Saïd se snažil přízemní střelou ze značky pokutového kopu zamířit k levé tyči, jenže brankář Benjamin Lecomte dokázal vystihnout směr míče a jeho pokus vyrazit před sebe!
    81. Penalta! Jules Keita nastřelil ruku clonícího Aguilara!

81
    Jules Keita na levé straně šestnáctky nastřelil z úhlu ruku clonícího Rubena Aguilara, který dostal žlutou kartu, a Dijon bude deset minut před koncem dnešního zápasu kopat penaltu!

Tomáš Reiner

Góly: 5. Mendes (Delort) – 52. Tavares, 90+1. Coulibaly (Slití)

Karty:   33. Mendes (MON), 81. Aguilar (MON) – 34. Coulibaly (DIJ), 80. Yambéré (DIJ)

Nepremenená penalta: 82. Saïd (DIJ), brankár Lecomte zneškodnil

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:20.
    HSC Montpellier: Lecomte – Congré, Hilton (C), Mendes (40. Le Tallec) – Aguilar, Schirí, Lasne, Poaty – Delort, Sio (64. Camara), Dolly (79. Sambia).
    Náhradníci: Bertaud – Oyongo, Le Tallec, Sambia, Porsan-Clemente, Camara, Škuletić.

Dijon FCO: Rúnarsson – Yambéré, Coulibaly, Lautoa – Rosier, Amalfitano (69. Abeid (C)), Loiodice, Haddadí – Slití, Tavares (79. Keita), Saïd (87. Gourcuff).
    Náhradníci: Allain – Chafik, Abeid (C), Marié, Gourcuff, Keita, Jeannot.

Rozhodca: Florent Batta. Asistenti: M. Lombard, J. Aube. Čtvrtý rozhodčí: R. Landry