2
0

cz Piatok 10.08.2018, 17:45Challenger Pullach (antuka) • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký podvečer při sledování přenosu ze čtvrtfinále turnaje v Pullachu, který patří do série ATP Challenger Tour.

Český tenista Jiří Veselý zvládl dnešní velmi dramatickou dohrávku osmifinále s Kimmerem Coppejansem, vyhrál v tiebreaku rozhodující sady 7:4 a čeká jej Pedro Sousa. Třicetiletý Portugalec minulý týden došel do finále turnaje v Liberci, kde hladce prohrál s Andrejem Martinem ze Slovenska.

Tenisté už se rozcvičují na kurtu, utkání bude během několika minut zahájeno.

Utkání svým podáním zahájí český tenista.

0:0

0-15
    Jiří Veselý zápas rozehrál esem!

0-30
    Český tenista tentokrát musel hrát přes druhé podání, v souboji od základní čáry ale byl trpělivější a Sousa chybuje z bekhendu.

0-40
    Veselý dobrým podáním vyhnal soupeře z kurtu a poté bekhendem uklidil míček přímo na protější postranní čáru.

0:1
    Dobrý dlouhý bekhend Veselého, Sousa nenašel odpověď a český tenista se čistou hrou ujímá vedení 1:0.

15-0
    Portugalec své snažení na servisu začíná přímým bodem z podání.

30-0
    Po příliš dlouhém returnu Sousa znovu boduje ze servisu.

40-0
    Nevynucená chyba Veselého z forhendu, také Sousa míří k hladkému udržení svého prvního servisu.

40-15
    Portugalcova dvojchyba znamená první dílčí úspěch returnujícího tenisty v dnešním utkání.

40-30
    Veselý si na return druhého podání naběhl hodně do kurtu a bekhendem zaznamenal vítězný úder!

40-40
    Sousa znovu musel hrát přes druhé podání, Veselý získal mírnou převahu a tu využil v soupeřův nepřesný bekhend.

A-40
    Sousa získává čtvrtou možnost na ukončení hry díky přímému bodu z prvního podání.

1:1
    Sousa znovu trefil první podání, následně zaútočil a Veselý se neubránil. Byť si Sousa zkomplikoval situaci za stavu 40:0, tak přeci jen své podání udržel.

15-0
    Veselý se po prvním servisu musel bránit a nakonec se neubránil, Portugalec zakončil výborným forhendovým úderem k postranní čáře.

15-15
    Výborný forhend Veselého po lajně, Sousa jej nedokázal odehrát přes síť.

30-15
    Těsný aut z Veselého forhendu, Sousa získává výhodnou pozici do pokračování této hry.

40-15
    Po dobrém returnu Veselému pod nohy Sousa boduje perfektním prohozem a získává dva brejkboly.

40-30
    Veselý trefil první podání a zaútočil z forhendu, Sousa se nedokázal ubránit.

2:1
    Pedro Sousa získal převahu na kurtu a vítězným forhendem zakončil mimo Veselého dosah, první brejk zápasu získává Portugalec!

15-0
    Rodák z Lisabonu ukázal velmi dobrý pohyb po kurtu a zakončil znovu vítězným forhendem.

30-0
    Následuje nevynucená chyba Veselého z forhendu.

40-0
    Tentokrát Veselý posílá bekhendový úder do zámezí, Sousa i při svém druhém servisu vede 40:0. Poprvé musel přes shodu, co nyní?

3:1
    Jednoduchá práce pro Pedra Sousu, Veselý zahrál velmi krátký return a Sousa snadno zakončuje z forhendu.

0-15
    Veselý musel hrát přes druhé podání, boduje ale díky soupeřově úderu z bekhendu do pásky sítě.

0-30
    Veselý proháněl soupeře z jednoho rohu do druhého, Sousa se dobře bránil, nakonec ale neodolal přesným a dostatečně razantním úderům českého tenisty.

15-30
    Zbytečná chyba Veselého z forhendu, za stavu 30:0 by ale nemusela tolik bolet.

15-40
    Český tenista navazuje svým druhým esem.

3:2
    Bekhendový úder Sousy doletěl jen do sítě, Veselý snižuje na 2:3.

15-0
    Parádní forhend Sousy zvenku tečoval postranní čáru.

30-0
    Veselého kraťas Sousa dostihl a pokusil se o kontra kraťas, Veselý pak už jen přihrál Sousovi na snadné zakončení a výměnu vzdal.

30-15
    Český tenista se prosadil na síti.

40-15
    Veselý se zprvu ubránil výbornému útočnému úderu soupeře, ten pak nezahrál ideální zkrácení, Veselý ale svůj forhend vyhazuje do zámezí.

4:2
    Při vítězném Sousově bekhendu do rohu kurtu Veselý poněkud rezignoval a míček už jen sledoval. Pedro Sousa si i potřetí udržel podání a vede 4:2.

0-15
    Sedmou hru Veselý rozehrál perfektním podáním, následně zakončil na síti.

15-15
    Příliš dlouhý byl Veselého forhend po lajně.

15-30
    Český tenista boduje přímo z podání a má mírně navrch v této hře.

15-40
    Velmi dobré druhé podání, kterým si Veselý otevřel celý kurt a jednoduše zakončil. Sousovi se tedy ještě nelíbí dopad míčku při podání, na protesty už je ale pozdě.

4:3
    Veselý přidává přímý bod z podání a snižuje na 3:4.

15-0
    Sousa musel na úvod osmé hry hrát přes druhé podání, Veselého return ale doletěl až za základní čáru.

30-0
    Následně Portugalec boduje přímo z prvního podání.

30-15
    Po Sousově chybě z bekhendu Veselý vůbec poprvé v zápase boduje po trefeném prvním podání soupeře.

40-15
    Sousa přidává další přímý bod z podání.

5:3
    Tentokrát Sousa boduje z druhého podání, Veselý netrefil v této hře čtyři z pěti returnu do kurtu a to může mít jediný výsledek, gem pro soupeře.

0-15
    Jiří Veselý podává na udržení se v prvním setu a začíná dobře, soupeř přehnal razanci svého forhendu.

0-30
    Sousa si neporadil s dobrým podáním Jiřího Veselého.

0-40
    Veselý přidává i třetí eso.

5:4
    Okamžitě následuje eso s pořadovým číslem čtyři a český tenista snižuje na 4:5.

0-15
    Veselý uspěl v souboji od základní čáry a do důležité hry vstoupil lépe.

0-30
    Sousa chybuje z bekhendu, který nasměroval jen do sítě a má problémy!

0-40
    Tentokrát Portugalec chybuje z forhendu a nabízí Veselému tři brejkboly!

15-40
    První brejkbol Veselý odvrací sám neúspěšným bekhendem.

30-40
    Při druhém Sousa boduje přímo z podání.

40-40
    A Portugalec odvrátil i třetí brejkbol! Dokázal získat převahu na kurtu a zakončil forhendem do soupeřova protipohybu.

40-A
    Veliká chyba Sousy, ten si znovu vypracoval výbornou pozici k zakončení, Veselý už byl takřka ze hry, Sousa ale svůj bekhend nasměroval do zámezí.

5:5
    Portugalec chybou z forhendu ztrácí své podání a Jiří Veselý ještě bude moci bojovat o zisk prvního setu!

0-15
    Jedenáctou hru Veselý rozehrál přímým bodem z prvního podání.

0-30
    Veselý zaútočil náběhem na síť a Sousa se nedokázal ubránit.

0-40
    Páté eso Jiřího Veselého.

5:6
    Veselý boduje i z druhého podání, otáčí nepříznivý vývoj prvního setu a teď to je Pedro Sousa, kdo bude podávat na udržení se v prvním setu.

30-30
    Sousa zaznamenává svoji druhou dvojchybu a Veselý může ještě bojovat o ukončení setu v této hře.

30-40
    Veselého případný úspěch nabírá reálné kontury, český tenista se totiž prosadil přesným úderem do rohu kurtu a má setbol!

5:7
    Pedro Sousa vůbec nezvládl koncovku prvního setu, připisuje si další dvojchybu a ta znamená konec setu ve prospěch Jiřího Veselého!

0:0
    Jiří Veselý si v přestávce mezi sety nechal zavolat fyzioterapeuta.

0:0
    Ošetření českého tenisty se poněkud protahuje.

0:0
    Vše už se zdá být v pořádku a po téměř deset minutách utkání bude znovu pokračovat.

15-0
    Jiří Veselý začíná druhý set svým podáním a také nevynucenou chybou z forhendu.

15-15
    Přímý bod z podání vylepšuje Veselého pozici v této hře.

15-30
    Další úspěch českého tenisty přímo z podání.

15-40
    Veselý se prosadil postupným náběhem k síti, lob Sousy z těžké pozice doletěl do zámezí.

30-40
    Veselý dobře zkrátil hru z bekhendu, poté mu ale vůbec nevyšel pokus o lob a Sousa snadno zakončuje nad hlavou.

0:1
    Velmi dobré druhé podání, po kterém Veselý získal převahu a tu využil přesným forhendem do rohu kurtu.

0-15
    Sousa se v poslední době na podání velmi trápí, včetně dlouhé pauzy zanamenal třetí dvojchybu z posledních čtyř fiftýnů na svém servisu.

15-15
    Portugalec byl trpělivější v souboji od základní čáry.

30-15
    Sousa přidává přímý bod z podání.

40-15
    Veselý zahrál výborný forhend po lajně, Sousa ale vytáhl skvostný obranný úder, který český tenista už jen sledoval.

1:1
    Veselému nevyšel return, zahrál jej jen na kříž a s vyšším odskokem, poté už výměnu zcela vzdal a otočil se zády k síti, Portugalce to ale nijak nezaskočilo a s přehledem vítězně zakončil.

0-15
    Třetí hru Veselý rozehrál dobrým forhendovým úderem po lajně.

15-15
    Sousa zahrál dobrý křižný return, kterým Veselého vyhnal z kurtu a český tenista z forhendu míří do zámezí.

30-15
    Veselého skutečně začíná trápit pohyb, tentokrát vzdal další výměnu a Sousa zakončuje do volného prostoru.

40-15
    Veselý následně vyhazuje jednodušší volej do zámezí a nabízí soupeři dva brejkboly.

2:1
    Velmi nepovedené bekhendové zkrácení hry od Veselého nepřeletělo síť a druhý set začíná velmi podobně jako ten první, tedy za stavu 1:1 Jiří Veselý přichází o své podání.

0-15
    Poněkud laciná chyba Sousy z bekhendu.

15-15
    Další velmi nepovedený pokus českého tenisty o zkrácení hry se stejným výsledkem, tedy úderem do sítě.

30-15
    To už začíná být vážný problém, Veselý po returnu odkulhal a Sousovi nechal volný dvorec.

40-15
    Portugalec trefuje své první eso.

3:1
    Následně Sousa přidává i druhé eso, Veselého evidentně velmi trápí nějaké zdravotní potíže.

0-15
    Veselý jde podávat, začíná šestým esem.

15-15
    Veselého forhend byl příliš dlouhý.

15-30
    Další eso Veselého, Sousa šel zkontrolovat stopu míčku a volá si na pomoc i umpirovou rozhodčí, která potvrzuje tento výrok, byť Sousa ještě sledoval stopu z mnoha úhlů.

15-40
    Sousa chybuje z bekhendu, který nasměroval do deblového koridoru.

3:2
    Sedmým esem Jiří Veselý završil pátou hru.

15-0
    Přímým bodem Sousa vstupuje do šesté hry.

30-0
    Veselý po returnu znovu vzdal výměnu, Sousa zakončuje do volného kurtu.

40-0
    Přímý bod Portugalce z podání.

4:2
    Další odevzdaný return Veselého, Sousa se na tuto hru nijak nenadřel.

15-0
    Veselý se takřka nepohybuje a Sousa snadno zakončil k postranní čáře.

30-0
    Českému tenistovi se nepodařil volej na síti.

30-15
    Dobré podání Veselého, kterým si otevřel kurt a zakončil přesně.

30-30
    Další eso Veselého.

40-30
    Sousa získává brejkbol.

40-40
    Veselý se prosadil na síti, byl to ale těžký halfvolej.

A-40
    Výborný return Sousy ven z kurtu, těžce se pohybující Veselý soupeři uvolnil celý kurt na zakončení.

40-40
    I druhý brejkbol český tenista odvrací.

40-A
    Výhoda pro Veselého.

40-40
    Sousovi se otevřela polovina kurtu, což Portugalec snadno trefil.

40-A
    Veselý zabodoval esem.

40-40
    Stále se bojuje o sedmou hru, Sousa doběhl zkrácení hry českého tenisty a uspěl kontra kraťasem.