Almaty – Engordany 7:1 (kon.) | Tobol Kostanaj – Samtredia 2:0 (kon.) | Irtyš Pavlodar – Riteriai 0:1 (kon.)
Gandzasar – Lech Poznań 2:1 (kon.) | Minsk – Derry City 1:2 (kon.) | Constanta – Racing FC 0:0 (kon.)
Gżira – Niš 0:1 (kon.) | Molde – Glenavon 5:1 (kon.) | Slavia Sofia – Tampereen Ilves 2:1 (kon.)
Kalju – Stjarnan 1:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Milsami sk 5:0 (kon.) | Riga FC – CSKA Sofia 1:0 (3:5 po pen.)
Häcken – FK Liepāja 1:2 (kon.) | Sarpsborg – Vestmannaeyjar 2:0 (kon.) | Keşla FK – Balzan 2:1 (kon.)
Tel Aviv – Ferencvároš 1:0 (kon.) | Soligorsk – Connah's Quay 2:0 (kon.) | Štokholm – Shamrock 1:1 (po pr.)
Vardar – Pjunik 0:2 (kon.) | Zaria Balti – Zabrze 1:1 (kon.) | Limassol – Stumbras 2:0 (kon.)
Dinamo Tbilisi – Dunajská Streda sk 1:2 (kon.) | Priština – Fola 0:0 (4:5 po pen.) | Žalgiris Vilnius – KÍ Klaksvík 1:1 (kon.)
Nordsjælland – Cliftonville 2:1 (kon.) | Niederkorn – Gabala 0:1 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Čichura 1:2 (kon.)
Kodaň – KuPS 1:1 (kon.) | Luftëtari – Ventspils 3:3 (kon.) | FK Sarajevo – FC Banants 3:0 (kon.)
Maribor – Partizani Tirana 2:0 (kon.) | Partizan – Rudar 3:0 (kon.) | Titograd Podgorica – B36 Tórshavn 1:2 (kon.)
Trenčín – Budućnost Podgorica sk 1:1 (kon.) | Dundalk – Levadia Tallinn 2:1 (kon.) | Runavík – Hibernian 4:6 (kon.)
Osijek – CS Petrocub 2:1 (kon.) | Coleraine – Spartak Subotica 0:2 (kon.) | Újpest FC – Neftçi Baku 4:0 (kon.)
Domžale – Široki Brijeg 1:1 (kon.) | Hafnarfjördur – Lahti 0:0 (kon.)
FC Dinamo Tbilisi
1:2 (1:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Štvrtok 19.07.2018, 19:00 • Boris Paichadze Dinamo Arena, Tbilisi • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Skvelý záver druhého polčasu predviedla Dunajská Streda, keďže do 86. minúty prehrávala 0:1 a Tbilisi sa už zrejme videlo v druhom predkole. Vakoun Issouf Bayo sa však stáva hrdinom DAC, keď najprv nepremenil veľkú šancu, čo ho zrejme ešte viac motivovalo a v 86. minúte po skvelom centri upratal hlavou loptu do domácej brány. Už keď sa zdalo, že sa bude predlžovať, tak v nadstavenom čase sa situácia zopakovala, opäť po skvelom centri skóroval hlavou Bayo a zariadil tak výhru Dunajskej Stredy 2:1 a jej postup do druhého predkola Európskej ligy!

Bola to napokon veľká dráma, ale slovenský zástupca zvládol náročnú odvetu na gruzínskej pôde. V závere prvého polčasu prišiel gól domácich, ale aj z tejto ťažkej situácie sa hostia otriasli a v samom závere druhého polčasu rozhodol o postupe Bayo, ktorý teda zaznamenal všetky tri góly DAC v zápase s gruzínskym celkom.

Po včerajšom postupe Trnavy do druhého predkola Ligy majstrov sa k nášmu majstrovi pridal Slovan Bratislava, ktorý postúpil do druhého predkola Európskej ligy a tam sa napokon podarilo preniknúť aj Dunajskej Strede. Postupový výsledok stále drží aj Trenčín, ktorý hrá v Myjave s Podgoricou 0:0. Aj z tohto zápasu nájdene na našej stránke online textový prenos.

FC DAC Dunajská Streda sa v druhom predkole Európskej ligy stretne s bieloruským tímom FC Dinamo Minsk!

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (20:57:28)

90+8

90+8
    Žltú kartu dostáva Kiteišvili (FC Dinamo Tbilisi).

90+7
    Stále sa ešte hrá, medzi hráčmi prebiehajú menšie strkanice a hlavný rozhodca hru prerušuje. Na zemi ostáva ležať jeden z hráčov hostí, toto snáď už DAC nepustí.

90+5
    FC Dinamo Tbilisi sa ešte dostalo do útoku, ale prišiel len nedovolený zákrok a hra je prerušená. Päť minút už uplynulo, ale zrejme sa ešte jedna minúta navyše odohrá.

90+4
    Bayo je zatiaľ autorom všetkých troch gólov DAC v pohárovej Európe. Za stavu 1:0 nedal veľkú šancu, čo ho zrejme motivovalo a teraz sa stáva hrdinom nášho zástupcu. Ešte však treba dohrať v pokoji záver nadstaveného času.
    90+3. Vakoun Issouf Bayo (DUN) - 1:2

90+3
    Dunajská Streda dala gól!

Neuveriteľné! Fantastický záver slovenského zástupcu v tomto zápase a DAC je len krok od postupu do druhého predkola v Európskej ligy! Takmer identická situácia ako pri prvom góle hostí, skvelo zahratý center až do pokutového územia a gólová hlavička v podaní VAKOUNA ISSOUFA BAYA, ktorý posiela DAC do vedenia 2:1!

90+2
    Žltú kartu dostáva M. Vida (FC DAC Dunajská Streda).

90+1
    Druhý polčas sa predlžuje o 5 minút!
    90. Erik Pačinda (DUN)

90
    Nasledoval ešte rohový kop hostí, ale ten nič zaujímavého neponúkol. Očakávame údaj o nadstavenom čas, stať sa môže v záverečných minútach ešte čokoľvek.

89
    Čo teraz chýbalo, asi len kúsok šťastia! Dunajská Streda mohla dať postupový gól po ďalšom veľkom zaváhaní domácej obrany! Nepresná prihrávka smerovala len na kopačku Pačindu, ktorý si ešte vylepšil streleckú pozíciu, oklamal brankára Buliskeria, loptu už posielal do prázdnej brány, ale previnilec Kobouri sa stihol vrátiť a obranným sklzom poslal loptu do bezpečia! Veľká škoda pre nášho zástupcu.

88
    Striedanie v tíme FC Dinamo Tbilisi: z ihriska odchádza Ergemlidze, prichádza Ivanišvili.

87
    Za takéhoto stavu sa teda bude predlžovať. Ostáva však ešte dohrať záver druhého polčasu a očakávať sa dá aj väčšia porcia nastavených minút, kedže tam boli časté ošetrovania domácich futbalistov.
    86. Vakoun Issouf Bayo (DUN) - 1:1

86

Gól, je vyrovnané! Tak predsa len to tam futbalistom DAC padlo v závere druhého polčasu, keď do pokutového územia domácich letel vydarený center, ktorý dopadol na hlavu VAKOUNA ISSOUFA BAYOA a ten prekonáva Buliskeria – 1:1! Bayo teda odčinil to zaváhanie pri spomínanej šanci, ale ešte nieje koniec.

85
    Čas sa začína krátiť a výsledok hrá proti nášmu pohárovému zástupcovi. Dunajská Streda sa drží na útočnej polovici, ale nemôže sa dostať do zakončenia.

83
    Zrejme sa budem opakovať, ale DAC môžu mrzieť tie zahodené šance v domácom zápase a dnes je zatiaľ najväčším smoliarom Bayo, ktorý nepremenil stopercentnú šancu.