Švajčiarsko – Francúzsko 5:1 (kon.) | Fínsko – USA 6:2 (kon.) | Bielorusko – Slovensko 4:7 (kon.)
Kanada – Nemecko 3:0 (kon.) | Rusko – Švédsko 1:3 (kon.) | Lotyšsko – Dánsko 1:0 (kon.)
Bielorusko
4:7 (0:2, 2:0, 2:5)
Slovensko
Utorok 15.05.2018, 16:15 • Royal Arena, Kodaň • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Bieloruskom a Slovenskom. Pre našich chlapcov bolo posledným v rámci tohtoročných majstrovstiev sveta, keďže po výhre v pomere 7:4 na turnaji končia.

Najlepší hráči Slovenska na turnaji:

Marek Čiliak
    Andrej Sekera
    Ladislav Nagy

Najlepší hráči v dnešnom zápase:

v tíme Bieloruska: Sergej Drozd
    v tíme Slovenska: Tomáš Jurčo (18:34:09)

59:42 Michal Krištof (SVK) - 4:7

59:42
    Slovensko dalo gól! Pravdepodobne konečnú podobu výsledku dáva MICHAL KRIŠTOF. Asistencie: Tomáš Jurčo, Ladislav Nagy.

59:15
    Prebieha záverečná minúta tretej tretiny. Posledných 57 sekúnd na tomto turnaji pre obe reprezentácie.

58:28
    Vylúčenie v tíme Bielorusko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

57:30
    Tretia tretina sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Prehrať by sme už nemali, dôležité ale bude puk kontrolovať čo najďalej od bránky Čiliaka.
    55:48 Marek Ďaloga (SVK) - 4:6

55:48
    Slovensko dalo gól! MAREK ĎALOGA zbytočne nepremýšľal a skúsil zakončiť. Pomedzi betóny teraz puk Trusovi prepadol až do siete.

55:48
    K dispozícii máme trestné strieľanie!

55:30
    Mali sme šťastie, že to teraz Pavel Vorobej netrafil lepšie. Ocitol sa totiž medzi kruhmi a skúsil zakončiť švihom. Našťastie len do nášho gólmana.
    54:57 Marek Hovorka (SVK) - 4:5

54:57
    Slovensko dalo gól! Päť minút a tri sekundy pred koncom tretej tretiny sa dostávame opäť do vedenia. Gólovo sa prezentoval MAREK HOVORKA. Asistencia: Michal Krištof.

54:30
    Ďaloga nemal na vyvezenie puku dostatok síl, preto ho posunul svojim spoluhráčom. Tí sa ešte na malý moment pred Trusom usadili, nevymysleli tam ale nič zaujímavé.

53:39
    Dnešné stretnutie sleduje 4857 divákov.

52:41
    Nasleduje komerčná prestávka.
    51:17 Tomáš Jurčo (SVK) - 4:4

51:17
    Slovensko dalo gól! Opäť je však vyrovnané. Na 4:4 upravoval TOMÁŠ JURČO. Aj pre neho je to druhý gól v zápase. Asistencie: Martin Bakoš, Ladislav Nagy.
    50:18 Pavel Vorobej (BLR) - 4:3

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 33. Kitarov (Drozd, Faľkovskij), 35. Linglet (Platt, Levša), 49. Kovyršin (Suško, Pavlovič), 51. Vorobej – 1. Bakoš (Nagy, Sekera), 11. Jurčo (Bakoš, Nagy), 48. Bakoš (Nagy), 52. Jurčo (Bakoš, Nagy), 55. Hovorka (Krištof), 56. Ďaloga (t.s.), 60. Krištof (Jurčo, Nagy)

Bielorusko: Trus (M. Karnauchov) – Faľkovskij, Vorobej, Lisovec, Chenkeľ, Korobov, Ustinenko – Platt, Šarangovič, Linglet – Suško, Kovyršin, Pavlovič – Kislyj, Razvadovskij, Levša – Drozd, Kitarov, Gavrus – Materuchin.
    Slovensko: Rybár (Čiliak) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Bakoš, Nagy, Jurčo – Haščák, Krištof, Hovorka – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Rozhodca: Hribik (CZE), Lemelin (AUT) – Kilian (NOR), Oliver (USA)