Tampa Bay – Washington 2:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:4 (0:2, 0:2, 2:0) Stav série: 0:1
Washington Capitals
cz Sobota 12.05.2018, 02:20 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Finále V. konferencie

Československá stopa v utkání:
    1. Ondřej Palát (TBL) 1+0, dvě střely na branku, čas na ledě: 14:56
    2. Michal Kempný (WSH) 1+0, čtyři střely na branku, čas na ledě: 17:12
    3. Jakub Vrána (WSH) 0+0, pět střel na branku, čas na ledě: 13:19 (04:51:46)

Hvězdy zápasu:
    1. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+1
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 0+2
    3. Jay Beagle (WSH) 1+0

Washington vítězí v prvním konferenčním finále 4:2. Dvě třetiny byl jasně lepší. Před poslední dvacetiminutovkou vyměnila Tampa gólmana. A byla najednou aktivní, její výkon šel nahoru. Ale na jednu solidně odehranou třetinu se zápas vyhrát nedá. Ondřej Palát se v závěru stal druhým českým střelcem večera. Ale v posledních třech minutách bránil hostující celek výborně a prakticky nepustil Tampu do větší šance. Výhra pro hosty je zasloužená. Tenhle duel měl výraznou českou stopu a víceméně všichni tři čeští hokejisté předvedli skvělý výkon.

Podstatnou roli sehrál závěr první třetiny. Kučerov se domníval, že skóroval v pádu. Jenže v hale byla taková atmosféra, že neslyšel hvizd sudího. Ani nevěděl o tom, že je signalizovaná výhoda. Takže v době, kdy se dotkl kotouče pykala Tampa za příliš mnoho hráčů na ledě. Načež hosté vyhráli buly a Ovečkin na přední tyč uzavřel skóre úvodního dějství na 2:0 pro Caps.

59:56
    Ještě Hedman nahrál ze středu na pravý kruh Sergačjovovi a ten z první narval puk na přední tyč do levého betonu Holtbyho.

59:50
    Zakázané uvolnění Caps na pravé straně.

59:34
    Stamkosovi na levém kruhu přeskočil puk hokejku, následně z druhého kruhu netrefil Kučerov kotouč čistě.

59:07
    Další nahození domácích, ale hosté brání výborně v posledních okamžicích.

58:36
    Dvakrát vyhodil hostující celek kotouč zprava do bezpečí. Ještě k tomu, aby nemohl být pískaný icing.

58:19
    Tampa hraje v šesti a bez brankáře!

57:40
    Ovečkin neuspěl zleva. Ale hosté jsou ještě v útočné třetině i s Carlsonem a Wilsonem.

57:10
    Hedman a Stralman zklidnili hru a Tampa už by chtěla hrát powerplay.

56:50
    Palát neměl na levé straně vůbec špatnou pozici, ale neskóroval střelou na zadní tyč.

56:35
    Vhazování na polovině hřiště vyhráli hosté.

56:03
    Killorn nahazoval po pravé straně a za vlastní brankou vyhrál souboj jeden na jednoho Djoos, takže hraje Connolly ve středním pásmu.

55:37
    Po rozehrávce Kempného a Niskanena skončil kotouč za domácí brankou, kde rozehrál McDonagh.

55:17
    Wilson útočil po levé straně, ale proti ohrožení domácí branky byl Stralman.

54:45
    Beagle, Oshie a Orlov kombinovali na levé straně, ale vše se obešlo bez zákroku domácího brankáře.

Vít Muzikář

Góly a asistencie: 44. Stamkos (Kučerov, Hedman), 54. Palát (T. Johnson, Strålman) – 8. Kempný (Kuzněcov, Carlson), 20. Ovečkin (Kuzněcov, Oshie), 23. Beagle (Connolly, Orlov), 27. Eller (Oshie, Ovečkin)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (41. Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát (A), B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Oshie (A) – Connolly, Stephenson, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.

Rozhodca: McCauley, Joannette – MacPherson, Murray

Diváci: 19 092