Kortrijk – Waregem 1:2 (kon.) | Eupen – Sint-Truiden 3:1 (kon.) | Lierse – Leuven 2:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Mouscron 3:2 (kon.) | Lokeren – Antverpy 1:2 (kon.)
KV Kortrijk
1:2 (1:2)
SV Zulte Waregem
cz Sobota 05.05.2018, 18:00 • Guldensporen Stadion, Kortrijk • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu

Statistiky zápasu:

Držení míče: 53% – 47%.
    Střely na branku: 4:3.
    STřely mimo: 3:8.
    Rohy: 1:4. (20:00:19)

Zápas sedmého kola belgické ligy skupiny o Evropskou ligu končí vítězstvím prvního Waregemu, který porazil druhý Kortrijk 2:1. Hosté se dostali do vedení, ale Kortrijk dokázal vyrovnat. Jenže v závěru poločasu se opět prosadil Waregem a toto vedení si pohlídal i ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Svůj náskok Waregem tak navýšil už na sedm bodů.

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

90+4

90+4
    Na ten šel i domácí brankář, ale nejvýše si naskočil jeden z hostujících obránců a stal se tak posledním hráčem, který se dnes dotkl míče.

90+4
    Už se hraje čtvrtá minuta nastaveného času. Kortrijk je v závěrečném tlaku a vybojoval rohový kop.

90+3
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Hamdi Harbaoui, přichází Ivan Šaponjić.

90+2
    Už se hraje druhá minuta nastavení a Waregem hraje v dostatečné vzdálenosti od své branky.

90
    K druhému poločasu se budou nastavovat tři minuty.

90
    A v závěru se domácí dostávají k zajímavé šanci. Na centr Kristofa D'Haenea za obranu si naskočil jeden z jeho spoluhráčů. Rybičkou ho ale poslal pouze k Bossutovi.

89
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Onur Kaya, přichází Michaël Heylen.

88
    Kortrijk se ale nevzdává. Je nastěhovaný na polovině Waregemu, ale k zakončení mají daleko.

86
    Waregem okupuje pokutové území Kortrijku. Posílá do něj jednu přihrávku za druhou, ale nakonec vše hasí domácí gólman.

85
    Hosté hrají dostatečně daleko od své branky a bezprostřední nebezpečí jim tak nehrozí. Od navýšení svého náskoku v čele je dělí pár minut.

83
    Waregem jsem do rychlého brejku, který táhl po pravé straně. Odtud také přišla přihrávka před branku, ale domácí obrana ji odvrátila.

81
    Následně přišel centr z pravé strany, ale ten byl přetažený. Přišel tak také z levé strany, ale ani tento se nesetkal s úspěchem.

80
    Do konce základní hrací doby nám chybí deset minut. Kortrijk stále ztrácí jednu branku a nyní zakládá další útočnou akci.

78
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Jevhen Makarenko, přichází Athanasios Papazoglou.

77
    Idir Ouali vzal balon u levé lajny, natáhl si ho na střed a z hranice šestnáctky vypálil přízemní střelu. Ta však skončila o pár centimetrů vedle pravé tyče.

75
    Waregem je na útočné polovině. Po chybné přihrávce ale přišel o balon a domácí tak mohli jít do brejku. Jenže Bossut výborně přečetl hru, včas vyběhl a poslal míč do bezpečí.