Pittsburgh – Philadelphia 2:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:0 (kon.) | Nashville – Colorado 1:2 (kon.)
Tampa Bay – NJ Devils 3:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Stav série: 4:1
New Jersey Devils
cz Sobota 21.04.2018, 21:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu! (00:12:01)

Ohlasy po zápase

Nikita Kučerov (TBL): ,,Celou sérii byl neskutečný." – odpověď na výkon Andreje Vasilevského.

Ryan Callahan (TBL): ,,Chtěli jsme to dnes ukončit. Těší mě to, jak dobře jsme hráli defenzivně."

Kyle Palmieri (NJD): ,,Je to obtížné skousnout. Je jedno, jestli pohrajete v zápase číslo pět, šest nebo sedm. Naštve to, pokud prohrajete poslední zápas sezony."

Taylor Hall (NJD): ,,Určitě máme být na co pyšní. Jsem rád, že jsem součástí tohoto týmu."

Trestné minuty: 2 – 10

Lightning tedy díky dnešní výhře postoupili do druhého kola play-off, ve kterém narazí na lepšího z dvojice Bruins, Maple Leafs.

Pro Devils letošní sezona skončila.

Konečný stav série:

Tampa Bay Lightning vs New Jersey Devils 4:1
    Konečný výsledek zápasu číslo pět: Lightning vs Devils 3:1

Pátý zápas čtvrtfinálové série mezi Lightning a Devils nabídl velmi pohledný hokej v řadou šancí. Domácí otevřeli skóre už začátkem deváté minuty zásluhou Michaila Sergačjova. Ve druhé třetině pak Bolts naprosto dominovali a díky přesilovým hrám měli několik možností navýšit svůj náskok. Cory Schnieder ale předváděl mezi třemi tyčemi skvělé zákroky. Až v 53. minutě přidali Lightning druhý gól. Popáté se totiž v letošním play-off prosadil kanonýr Nikita Kučerov. Devils se sice podařilo díky teči Patricka Maroona snížit. Necelé dvě vteřiny před koncem utkání ale potvrdil výhru Tampy gólem do prázdné Ryan Callahan.

59:58 Ryan CALLAHAN - 3:1

59:58
    Tampa právě vstřelila branku!
    1,7 vteřiny do konce, je rozhodnuto! McDonagh vyhodil kotouč, který následně dojel RYAN CALLAHAN. Zkušený útočník jej pak dopravil bez problémů do opuštěné branky. 3:1! Asistence: Ryan McDonagh.

59:42
    Hall přihrával nepřesně mezi kruhy, do konce ještě zbývá 18 vteřin.

59:15
    Cirelli se snažil rozhodnout, jeho pokus ale zblokoval Johansson.

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 9. Sergačov (Cirelli), 53. Kučerov (Strålman, Stamkos), 60. Callahan (McDonagh) – 57. Maroon (Palmieri, Butcher)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).
    New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Müller, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall (A), Hischier, Bratt – Ma. Johansson, Zajac (A), Palmieri – Wood, Zacha, Maroon – Coleman, Boyle, Gibbons.

Rozhodca: Trevor Hanson, Marc Joannette – Trent Knorr, Jonny Murray

Diváci: 19 092