Minnesota – Winnipeg 6:2 (kon.) | Washington – Columbus 4:5 (po pr.) | LA Kings – Vegas 2:3 (kon.)
Minnesota Wild
6:2 (2:1, 4:1, 0:0) Stav série: 1:2
Winnipeg Jets
cz Pondelok 16.04.2018, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:57:31)

Trestné minuty: 10:6

Zápas je u konce a skončil jasnou výhrou domácí Minnesoty. Ve třetí třetině se už skóre nepohnulo, hrál se poklidný hokej bez větších šancí. Minnesota si zkušeně hlídala svůj náskok a nedovolila soupeři zapřemýšlet o případném obratu. I třetí zápas tak zvládl domácí tým a to znamená, že Minnesota snížila stav série na 1:2.

59:53
    Morrissey drží puk ve vlastním pásmu, už se dopředu nebude vydávat.

59:18
    Publikum stojí a nadšeně aplauduje svým oblíbencům. O vítězi je jasno.

58:53
    Z první vystřelil Cullen, branku hostů ale svou ranou těsně netrefil.

58:29
    Greenway se odvážně pustil mezi dva obránce, ti jej ale k Masonovi nepustili a o puk domácího útočníka obrali.

57:46
    Mason si připsal úspěšný zákrok, od levého mantinelu na něj střílel Koivu.

57:18
    Byfuglienovi zastavil Mason puk za svou brankou, obránce Winnipegu nyní čeká na střídající spoluhráče.

56:33
    Greenway vystihl rozehrávku Winnipegu a po pravé straně se vydal do útočného pásma. Tam ale narazil na Byfugliena, který jeho rozlet zastavil.

55:20
    Už ani Minnesota nikam nepospíchá, hraje se nyní dost bezstarostný hokej.

54:29
    Na druhé straně to přes obránce zkusil Staal, i Mason však byl na místě a podařilo se mu připsat si úspěšný zákrok.

53:40
    Od modré čáry pálil Morrissey, na jeho pokus ale Dubnyk dobře viděl a hravě vyrazil puk do rohu.

52:49
    K Dubnykovi se pozvolna kutálel puk a zároveň se k němu blížil soupeřův útočník. Gólman Minnesoty tak neváhal a raději přerušil hru.

51:59
    Mason si po delší době připsal zákrok, čelil střele z mezikruží. Ta ale nebyla natolik prudká, že by jej překvapila.

50:50
    Domácí drží puk, kombinují na hranici vlastního pásma, opravdu se už nikam nehrnou.

49:43
    Laine byl zablokován Dumbou, puk ale zůstal v pásmu a hosté útočí.

49:37
    Zakázané uvolnění domácích, hra se opět přesune před Dubnyka.

49:12
    Na druhé straně se snažil otočkou uvolnit Foligno, v rozhodující okamžik ale podklouzl a o puk přišel.

48:34
    Roslovic vyjel s pukem na holi zpoza branky a přihrál na modrou. Odtud ale nepřišla žádná nebezpečná střela.

47:34
    Hraje se teď v poklidném tempu, domácí se nemají důvod někam hnát, hosté už možná trochu rezignovali.

46:31
    Zpoza branky přilétla přihrávka na Morrowa, jehož dělovku z první Dubnyk pokryl a vysloužil si ovace publika.

45:38
    Foligno přenechal puk do jízdy Niederreiterovi, ten pak okamžitě pálil. Jeho pokus na zadní tyčku zvládl Mason vytěsnit.

45:14
    Vyhazují však pouze na zakázané uvolnění, hra se tak vrací před Dubnyka, vhazuje se po jeho pravici.

45:08
    Dubnyk si poradil i s Laineho střelou, domácí se dostávají k puku.

44:05
    Od pravého mantinelu pálil Trouba, Dubnyk si připsal úspěšný zákrok. Sám pak ihned rozehrál.

43:28
    Wheeler měl našlápnuto po pravé straně, ale scházela mu podpora spoluhráčů a nedostal se ani na hranici útočného pásma.

42:08
    Laine neprošel středem, domácí obrana jej zvládla čistě odzbrojit.

41:17
    Za domácí pálil Spurgeon, jeho pokus od modré čáry ale prolétl vedle Masonovy branky.

40:39
    Hosté se ihned usídlili v útočném pásmu, Brodin ale zvládl v rohu vybojovat puk a alespoň na chvíli situaci uklidnit.

40:01
    V brance Winnipegu došlo ke změně, Connora Hellebuycka nahradil Steve Mason.

Hity: 15:17

Čtyřicet minut hry je za námi a vypadá to, že se domácí Minnesota dočká snížení v sérii. Druhá třetina patřila právě tomuto týmu, ten se čtyřikrát prosadil a vybudoval si uklidňující náskok. Na gól Matta Dumby ještě zvládli hosté zareagovat trefou Tylera Myerse, pak ale přišly silné minuty domácích a branky Erica Staala, Jordana Grenwaye a Marcuse Foligna. Velký nápor a střelecké úspěchy tak znamenají výsledek 6:2.

40:00

39:31
    Winnipeg se ještě před pauzou snaží o snížení, proti nadšeně hrajícímu soupeři to ale bude mít čím dál těžší.
    38:23 Marcus FOLIGNO - 6:2

38:23
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí pokračují v nadšeném výkonu a navyšují svůj náskok. Po dvou neúspěšných pokusech se puk dostal k mantinelu, odkud vypálil Spurgeon a jeho dělovku srazil do brány na brankovišti číhající MARCUS FOLIGNO – 6:2. Asistence: Jared Spurgeon, Nick Seeler.

37:55
    Neuspěl ani Scheifele, toho za brankou uhlídal Dumba. Minnesota už vyráží do protiútoku.

37:16
    Hosté střídají během hry a u toho rozjíždí další útočný pokus.

36:38
    Lowry se snažil uvolnit v útočném pásmu, proti ale byl Seeler. Ten jej ubránil a sám založil protiakci.

35:40
    Na ledě zůstal ležet hostující Myers, to by byla pro Winnipeg další těžká rána, už je ale v péči lékařů.
    35:00 Jordan GREENWAY - 5:2

35:00
    Tak tohle jsou pro hosty těžké chvilky. Minnesota se opět dostala do pásma a po buly se puk dostal mezi kruhy. Tam si jej bruslí zpracoval JORDAN GREENWAY a z otočky propálil Hellebuycka. Asistence: Matt Cullen, Nick Seeler.
    34:40 Eric STAAL - 4:2

34:40
    Domácí opět utíkají do dvoubrankového náskoku. Po přesunu do útočného pásma se k puku dostal Granlund, po otočce přihrál na ERICA STAALA a ten prudkým švihem pověsil puk pod horní tyčku. Asistence: Mikael Granlund, Matt Dumba.

33:56
    Minnesota předvádí skvělou obranu, útoky hostů se nyní rozbíjí o rozestavěné hráče, což Dubnykovi značně pomáhá.

32:24
    Domácí se i tentokrát ubránili a jsou v plném počtu.

32:20
    Až nyní se před Dubnyka dostal Copp, bekhendem jej ale nepřekonal. Koivu již vyváží puk do bezpečí.

32:03
    Opět sledujeme pokusy hostů o přesilovkový tlak, je to ale pouze honění puku kolem mantinelu.

31:21
    Byfuglien hledal Wheelera, rozehrávku ale vystihla obrana Minnesoty a puk se dostal ven z pásma.

30:24
    Je tu další přesilová hra pro Winnipeg, na trestnou lavici zamířil Charlie Coyle s dvouminutovým trestem za držení.

29:37
    Blízko byl Ehlers, najel si před branku na sklepnutí, Dubnyk se ale bleskově přemístil a pokus vyrazil!

29:23
    Parise se už vrátil do hry, hosté jsou ale i nadále u puku a snaží se o Dubnykovo překonání.

29:03
    Hosté sice krouží útočným pásmem, je to ale bez nebezpečných střel.

28:12
    Wheeler nabízel Stastnemu puk na teč, ten jej nedokázal usměrnit tím správným směrem.

27:28
    Hned po buly pálil Laine, Dubnykovu branku ale netrefil.

27:23
    Winnipeg dostává k dispozici přesilovou hru, dvě minuty za podražení obdržel Zach Parise.
    26:42 Tyler MYERS - 3:2

26:42
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je tu ale snížení. Hosté předvedli důraz v útočném pásmu, dokázali udržet puk a od pravého mantinelu vypálil TYLER MYERS, Prostřelil vše, co mu stálo v cestě a trefil se přesně ke vzdálenější tyči. Bez asistence.

24:59
    A stále jsou domácí v laufu.
    23:32 Matt DUMBA - 3:1

23:32
    A už je to o dvě branky pro domácí! Eriksson Ek vyjel zpoza branky, rozvinul akci v pásmu a ta skončila střelou MATTA DUMBY od modré čáry. Jeho spoluhráči Hellebuyckovi dobře clonili a puk skončil v síti! Asistence: Daniel Winnik, Joel Eriksson Ek.

22:45
    V úvodu druhé třetiny se nám hraje živý hokej, aktivitou hýří zejména domácí.

21:27
    Domácí jsou již v plném počtu.
    21:07 Seeler byl blízko gólu, Hellebuyck se štěstím zasáhl

21:07
    Domácí se dostali do brejku dvou na jednoho a Seeler byl blizoučko úspěchu. Hellebuyck už byl překonán, nakonec se puk ale objevil mimo jeho branku. Seeler trefil tyčku a gólman hostů poté bruslí kolem brankové čáry vytěsnil puk mimo brankoviště.

20:52
    Dubnyk nyní předvedl těžký zákrok proti Byfuglienově bombě. Ta jej trefila do chráničů. Byla ale natolik prudká, že byl strážce domácí branky chvíli otřesený.

20:27
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, pokračuje přesilová hra Winnipegu.

Trestné minuty: 6:6

Máme za sebou první třetinu a zatím mohou být spokojenější domácí hráči. Vůbec poprvé v této sérii jsme se dočkali gólů v první třetině a všechny padly v přesilovkách. Jako první udeřili hosté, když se z úhlu prosadil Blake Wheeler. Minnesotu to ale nesrazilo, ta se trpělivě tlačila před Hellebuycka a odměnou byly dva góly. V desáté minutě srovnal pohotovou střelou Mikael Granlund a výsledek pak otočil Zach Parise povedenou tečí. Stav po dvaceti minutách je tak 2:1.

20:00

19:27
    A je z toho přesilovka pro hosty, dvě minuty za hrubost dostal Matt Dumba.

19:27
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, Morrissey hezky vybídl Connora, jeho teč ale Dubnyk pokryl. Vzápětí se v brankovišti strhla menší potyčka a rozhodčí bude vylučovat.

19:04
    Hellebuyck je nyní u své střídačky, má problém s ostřím na své pravé brusli. Probíhá rychlá úprava.

18:30
    Rázem je vše opačně, domácí vedou a pod tlakem je hostující gólman.
    17:50 Zach PARISE - 2:1

17:50
    A ta končí gólem. Domácí dokázali rozjet přesilovkový tlak, po několika přihrávkách přišlo nahození od modré a ZACH PARISE stál na správném místě před brankou, kde lehce tečoval za Hellebuyckova záda. Asistence: Mikko Koivu, Jonas Brodin.

17:24
    Puk letí přes všechny čáry až k Dubnykovi, domácí musí začít budovat nový útok.

17:01
    A nyní to budou mít i s přesilovkou, neboť Ben Chiarot dostává dnes svůj druhý dvouminutový trest za krosček.

16:53
    Na druhé straně se pouze k nahození dostal Cullen, domácí ale pokračují v útočné snaze.

15:41
    Další střelecký pokus hostů, Dubnyk se nyní opravdu nenudí.

15:22
    Trouba nemířil přesně, jeho švih šel mimo a skončil na zadním mantinelu.

15:07
    Od pravého mantinelu nenápadně nahodil Myers a Dubnyk měl zase práci. U své levé tyčky zasáhl lapačkou a přerušil hru.

14:35
    Morrowovo nahození od modré bylo přizvednuto a puk skončil mimo ledovou plochu. Vhazuje se před Dubnykem.

14:13
    Dubnyk musel za svou branku pro puk a najednou byl pod tlakem dotírajících hostů. Povedlo se mu ale ve spolupráci se spoluhráči rozehrát.

13:18
    Na levé straně dostal hromadu prostoru hostující Chiarot a pro své zakončení volil tvrdou ránu. Tu ztlumil Dubnyk a holí ji pak uklidil do rohu.

12:49
    Další útočný výpad hostů byl zastaven hvizdem čárového, jednalo se o postavení mimo hru.

11:20
    Na druhé straně posunul Little přihrávku na Coppa, ten se už chystal k zakončení, puk se mu ale v rozhodujícím okamžiku sesmekl z hole.

10:41
    Od modré přilétlo na branku Winnipegu Brodinovo nahození, puk prolétl těsně vedle branky.
    09:47 Mikael GRANLUND - 1:1

09:47
    Teď už je ale vyrovnáno. Hosté už sice byli ve čtyrech, jenže se stále bránili tlaku Minnesoty. Ten vyvrcholil přihrávkou skrz šíři pásma, na puk si najel MIKAEL GRANLUND a střelou z první překonal přemisťujícího se Hellebuycka. Asistence: Mikko Koivu, Eric Staal.

09:09
    Stastnymu se opět povedlo vyhodit, přesilovka o dva hráče se chýlí ke svému konci.

08:39
    Byfuglien vyhodil do středního pásma.

08:32
    Dumba pálil vedle, Hellebuyck si pak poradil se všemi dorážkami a vleže přikryl puk. Dal svým spoluhráčům trochu času na oddych.

08:06
    A teď už tu byla regulérní potyčka u branky hostů a Adam Lowry byl za její odstartování potrestán vyloučením. Dostal dvě minuty za hrubost, Minnesota má dlouhou přesilovku pět na tři.

07:59
    Z levého kruhu pro vhazování pálil Dumba, jeho ránu z první Hellebuyck vyrazil.

07:36
    Spurgeonova rána od modré byla zblokována, domácí ale pokračují v útočné snaze.

07:26
    Přesilovku si zahrají i hráči Minnesoty, u branky fauloval Ben Chiarot a dostal dvě minuty za krosček.

07:06
    Hraje se pěkně od podlahy, domácí přitvrdili u mantinelů a výsledkem je několik hitů.

06:25
    Byfuglien nahodil od modré čáry, jeho pokus prolétl těsně vedle Dubnykovy brány.

05:48
    Vedoucí gól hosty nabudil a opět jsou usazeni v pásmu Minnesoty.
    04:50 Blake WHEELER - 0:1

04:50
    Přesilovka je ale nakonec využitá! Hosté se usadili v pásmu a z úhlu to zkusil BLAKE WHEELER. Puk neposedně poskočil a Dubnykovi tak u jeho levé tyčky pronikl za brankovou čáru. Ten po něm sáhl o moment později a hosté tak vedou. Asistence: Dustin Byfuglien, Patrik Laine.

04:35
    Se svou střelou neuspěl jak Byfuglien, který minul, tak ani Wheeler, jehož střelu domácí zblokovali.

03:55
    Začátek přesilové hry hostům opět nevyšel, dlouhá a nepřesná přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

03:35
    Nyní se ale už vylučovat bude a na trestnou lavici jde opět domácí hráč. Za sekání dostal dvě minuty Matt Cullen.

03:10
    Vše se obešlo bez vyloučení, vhazuje se ve středním pásmu.

03:10
    A máme tu první rozmíšku, aktivní byl hlavně hostující Lowry.

02:43
    Je po přesilovce, Dumba se vrátil do hry. Hosté za trvání výhody ani jednou nevystřelili na branku.

02:08
    A znovu se hostům nepovedlo udržet útočné pásmo. Minnesota k radosti publika zvládá první oslabení na jedničku.

01:45
    Tlak Winnipegu je přerušen, domácí vyhodili do středního pásma.

00:43
    Wheeler se dostával do protiútoku, akce však byla zastavena hvizdem sudího. Domácí Matt Dumba dostal dvě minuty za sekání a je tu první přesilovka pro Winnipeg.

00:30
    Domácí vstoupili do utkání opravdu zhurta a hned se natlačili do pásma. První střelu zastavil obránce Byfuglien.

00:01

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Prosser, Soucy – Mikael Granlund, E. Staal (A), Zucker – Niederreiter, M. Koivu (C), Parise (A) – Coyle, Cullen, Greenway – Winnik, J. Eriksson Ek, M. Foligno.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Morrow, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Roslovic, Little, Copp – Armia, Lowry, B. Tanev.

Rozhodčí: McAuley, Peel – MacPherson, Gibbs.

Vše je připraveno, můžeme začít!

Zápas začne s mírným zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Zápas v Xcel Energy Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.