Ufa – Čeljabinsk 1:0 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (2:1, 1:0, 0:0) Stav série: 4:1
Metallurg Magnitogorsk
cz Piatok 23.03.2018, 17:00 • Tatneft Arena • Play-off KHL

Je tu konec dnešního zápasu a vlastně i celé série. Dnešní utkání zvládla Kazaň v poměru 3:1, když dvě branky vstřelila v první třetině. Ještě v tu samou část ale hosté korigovali stav. Ve druhé periodě Ak Bars navýšil své vedení, které udržel až do konce zápasu. Kazaň tak porazila Magnitogorsk celkově 4:1 na zápasy a raduje se z postupu do semifinále. Sezóna tak pokračuje českému útočníkovi Jiřímu Sekáčovi a naopak končí Janu Kovářovi.

Česká stopa v utkání

Jiří Sekáč (KAZ) – 1+0, 2 střely, 10:21
    Jan Kovář (MAG) – 0+0, 2 střely, 20:10

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (19:28:12)

59:34
    Oddechový čas pro hosty.

59:34
    Velký závar před Garipovovo brankou, před níž vznikla trma vrma. Na hranici brankoviště bylo deset hráčů a všichni čekali, kde kotouč vyplave. Nakonec zůstal pod domácím gólmanem a rozhodčí přerušují hru.

58:50
    Hosté v plném počtu a opět bez brankáře.

58:30
    Kazaň v pohodě kontroluje průběh a ani v přesilové hře nikam nežene.

57:50
    Velká komplikace pro Metallurg. Místo závěrečného tlaku přichází vyloučení Čibisova a hraje se tak v hostující obranné třetině.

56:50
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., sekání).

56:19
    Hosté to zkoušejí v šesti!

55:14
    Až nyní se hosté dostali do útočného pásma. Nahození před branku se snažil tečovat Wolski, ale neuspěl.

54:00
    Hostům zbývá šest minut do konce třetí části a stále ztrácejí dvě branky. Pokud chtějí pomýšlet alespoň na prodloužení, musí totálně změnit svůj výkon.

52:40
    Ak Bars rozjíždí další útočnou akci z vlastního obranného pásma.

51:37
    Hostům se nedaří dostat ani do útočného pásma. Kazaň zatím v poklidu kontroluje průběh poslední třetiny.

50:15
    Třetí třetina už se nám přehoupla do druhé poloviny. Dočkáme se v dnešním zápase ještě dramatu?

48:22
    Galijev si vybruslil od mantinelu na střed hřiště a z mezikruží zakončoval bekhendem. Košečkin bez problémů chytá.

46:26
    Magnitogorsku se čas krátí. Stále jim chybí dvě branky k tomu, aby se alespoň prodlužovalo. Pokud je nevstřelí, sezona pro ně končí.

45:45
    Kazaň už je v plném počtu, ale tlak Magnitky pokračuje. Domácí vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

45:02

44:26
    Zápěstím to zkoušel ze středu hřiště Lee, ale svou ranou trefil jen prvního bránícího hráče.

Aleš Skok

Góly a asistencie: 1. Tkačov (Zaripov, Markov), 5. Kosov (Jarullin, Klinkhammer), 23. Sekáč (Azevedo, Ohtamaa) – 7. Wolski (Mozjakin, Lee)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov, Batyršin, Ľamkin, Ohtamaa, Manuchov, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov, Tkačov, Galijev – Lukojanov, Burmistrov, A. Potapov – Klinkhammer, Svitov, Kosov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, J. Birjukov, Denisov, Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Dronov – Mozjakin, Jan Kovář, Wolski – Platonov, Ellison, Čibisov – Kokarev, Osala, Timkin – Šenfeld, Kaletnik, De. Kazionov – Švyrjov.

Rozhodca: Ravodin, Jeřábek – Sivov, Sadovnikov