Žilina – Zvolen 2:6 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 1:3 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
1:3 (1:0, 0:2, 0:1) Stav série: 0:4
HK Nitra
Utorok 20.03.2018, 18:00 • Zimný štadión, Nové Zámky • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

58:48
    Napätie sa stupňuje. Presne 72 sekúnd pred koncom sa do seba pustili Arturs Salija a Tomáš Mikúš. Obaja menovaní hráči dostávajú menší trest za hrubosť. Počet hráčov na ľade sa však nemení.

57:24
    Pri avizovanom vylúčení Michala Nováka sa do samostatného nájazdu dostal Marek Slovák, no namieril len do betónov Samuela Baroša. Každopádne, hostia budú mať k dispozícii presilovú hru za sekanie domáceho obrancu.

30:04
    Zápas sa prehupol do svojej druhej polovice. Tú Nitra odštartuje v početnej výhode, pretože Maris Jass trafil hokejkou do tváre Jamieho Milama. Dostáva iba menší trest, keďže krv sme na Američanovej tvári nevideli.

27:45
    Tesne po šancí domáceho hokejistu sa strhla menšia potyčka, po ktorej rozhodcovia udeľujú tresty. Napokon ide na lavicu hanby len Adam Zbořil, ktorý dostáva 10-minútový osobný trest za nešportové správanie.

23:00
    Nové Zámky budú mať výhodu ďalšej presilovej hry. Na trestnú lavicu smeruje obranca Mitch Versteeg, ktorý sa previnil voči pravidlám držaním protihráča.

20:00
    Prvá tretina sa síce skončila, no po záverečnej siréne vidíme gesto hlavného rozhodcu, po ktorom sa bude vylučovať. V úvode druhej časti si pôjde na dve minúty za hákovanie sadnúť na trestnú lavicu Judd Blackwater.

07:43
    Hokejisti Nitry budú hrať v úvodnom dejstve už tretiu presilovú hru. Tentokrát smeruje na trestnú lavicu Kaspars Saulientis, ktorý dostáva menší trest za hákovanie.

02:46
    Hostia budú hrať približne štvrťminútu presilovú hru o dvoch hráčov. Na tresnú lavicu odchádza aj center štvrtej formácie Štěpán Novotný, ktorý dostáva menší trest za hákovanie.

01:01
    Hokejisti Nitry dostávajú výhodu presilovej hry. Róberta Lantošiho len za cenu podrazenia zastavil Adam Zbořil, a tak odchádza na trestnú lavicu. Určite bude dúfať, že si odsedí celých 120 sekúnd.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 13. Šimun (Zbořil, Saulietis) – 34. Kovacs (Šiška, Bradley), 38. Paulovič (Mezei, Krištof), 60. Kutálek (Milam)

HC MIKRON Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Husák, M. Novák, Plášil, Salija, Jass, Šimek, Trávniček, Rehák – Hřebejk, L. Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Novotný, Lorraine.
    HK Nitra: Lawson (Foltán) – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, Versteeg, T. Milam, Rýgl, Pupák – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Lantoši – H. Ručkay, Kutálek, Macík – Šiška, Bradley, Kovacs.

Rozhodca: Peter Stano, Miroslav Štefik – Lukáš Kacej, Šimon Synek – Jozef Vrábel