Kanada – J. Kórea 7:0 (kon.) | USA – Taliansko 10:1 (kon.)
USA
10:1 (5:0, 3:0, 2:1)
Taliansko
cz Štvrtok 15.03.2018, 12:00 • Gangneung Hockey Centre • Paralympiáda - sledge • Semifinále

Druhé semifinále je u konce a my známe soupeře pro Kanadu ve finále celého turnaje. Je jím celek USA, jenž porazil Itálii suverénně 10:1 a jasně si tak zajistil vstupenku na boj o nejcennější kov. (14:05:43)

44:24
    Vyloučení v týmu Itálie (Antochi – 2 min, nedovolené bránění).

42:03
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Autorem branky je NIKKO LANDEROS. Asistence: Brody Roybal a Billy Hanning.

41:32
    Vyloučení v týmu Itálie (Macri – 2 min, Téčko).

38:40
    Italové se přeci jen dočkali symbolického gólu, když dokázali překonat amerického brankáře v přesilové hře.

38:30
    Itálie právě vstřelila branku!
    Autorem branky je VALERIO CORVINO. Asistence: Christoph Depaoli.

36:32
    Vyloučení v týmu USA (Misiewicz – 2 min, faul loktem).

33:32
    Autorem branky je KEVIN MCKEE. Asistence: Noah Grove a Adam Page.

30:01

Italskému celku se dařilo poměrně dlouho ve druhé třetině neinkasovat, po osmi minutách ale nakonec Stillitano přeci jen kapituloval. Do konce dějství poté inkasoval ještě dvakrát, stav utkání je tedy 8:0.

Americký Carron byl vyloučen po konci druhé třetiny, když hned po klaksonu tvrdě naboural do italského protihráče.

Vyloučení v týmu USA (Carron – 2 min, hrubost + 10 min., hrubost).

30:00

27:44
    Autorem branky je DECLAN FARMER. Asistence: Adam Page a Josh Pauls.

26:10
    Italům se podařilo úspěšně přečkat oslabení, stále však prohrávají rozdílem sedmi branek.

24:02
    Vyloučení v týmu Itálie (Winkler – 2 min, hákování).

23:35
    Autorem branky je NIKKO LANDEROS. Asistence: Tyler Carron a Declan Farmer.

Daniel Juráš

Góly a asistencie: 4. Grove (Landeros), 4. Misiewicz (Pauls), 5. Roybal (Pauls, Misiewicz), 14. Landeros, 15. McDermott (Grove), 23. Roybal (Misiewicz), 24. Landeros (Carron, Farmer), 28. Farmer (Page, Pauls), 34. McKee (Grove, Page), 43. Landeros (Roybal, Hanning) – 39. Corvino (Depaoli)

USA: Cash (Lee) – Caroon, Landeros, Roybal, Misiewicz, McKee – Hanning, Pauls, Wallace, Farmer, Page – Dodson, McDermott, Grobe.
    Taliansko: Stillitano (Araudo) – Rosa, Cavaliere, Winkler, Kalegaris, Kafmann – Macri, Larch, Antochi, Depaoli, Corvino – Balossetti, Radice, Andreoni.

Rozhodca: Kevin Webinger.