Nitra – Nové Zámky 8:1 (kon.) | Zvolen – Žilina 1:2 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:0
Bílí Tygři Liberec
cz Štvrtok 15.03.2018, 18:00 • ČPP Aréna • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Štvrťfinále

Já se s vámi v tuto chvíli již loučím. Přeji příjemný zbytek dne a u dalších online přenosů z napínavých bojů extraligového play off se těším na shledanou! (20:58:38)

Střely na branku v prodloužení (celkem):

Hradec – 3 (40)
    Liberec – 1 (20)

Nejlepší hráči zápasu:
    Marek Kvapil (LIB)
    Lukáš Cingel (MHK)

Úvodní zápas série zná svého vítěze a je jím domácí Hradec. Ten svého soupeře přestřílel, po 60 minutách ale i přesto bylo skóre díky libereckému využívání šancí vyrovnané 2:2. V prodloužení však stačilo aktivnějším domácím jen 123 vteřin k rozhodující brance, díky níž propukla v ČPP Aréně východočeská radost. Odveta je naplánována už na zítřejší den, druhý zápas odstartuje v 17:20.

62:03 Lukáš VOPELKA - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

62:03
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, vedení v sérii se ujímá Hradec Králové! Východočeši si za předvedený výkon vítězství bez pochyb zaslouží, jejich rozhodující gól ale padl s velkým štěstím. LUKÁŠ VOPELKA totiž z úrovně brankové čáry nacpal kotouč z rohu do brankoviště, kde se od libereckého hráče odrazil až za záda Romana Willa – 3:2p. Asistence: Blaž Gregorc, Oskars Cibulskis.

61:27
    Živěji zatím jednoznačně působí hradecké mužstvo, které za to vzalo už od začátku. Teď se bude vhazovat v jeho útočném pásmu, protože Liberec vyhodil na icing.

60:52
    Lukáš Cingel dostal nabito mezi kruhy, v obrovské šanci ale nezamířil přesně!

60:26
    Radek Smolěňák se z úrovně brankové čáry dostal k levé tyči, kde bekhendem zkusil propasírovat mezírkou mezi rukou a tělem.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 7 (37)
    Liberec – 6 (19)

Třetí část načali o něco lépe hosté, jimž se v závěru druhé třetiny podařilo vyrovnat, své útočné snahy ale v kýžené vedení nepřetavili. Ke slovu se tak postupně víc a víc dostávali Hradečtí, kteří se především v závěru periody tlačili do brány a chtěli duel rozuzlit ještě v základní hrací době. To se jim však nepovedlo. A jelikož je po 60 minutách hry stav vyrovnaný 2:2, dnešní zápas bude po 18 minutové pauze pokračovat 20 minutovým prodloužením. To začne přibližně ve 20:47.

60:00

59:50
    Hradečtí se do kotouče u vlastního brankáře trochu zamotali, nakonec se ale zorientovali a poslali ho pryč z pásma.

59:39
    Tuhle nahrávku neadresoval Dominik Graňák přesně a Lvům je odpískáno zakázané uvolnění. Do konce třetí části zbývá už jen 20 vteřin.

59:14
    Liberečtí se už už rozjížděli do útoku, byl jim ale signalizován ofsajd.

58:37
    Petru Koukalovi se povedlo vystihnout libereckou nahrávku a poslal Rudolfa Červeného dopředu, hradecký útočník ale neprošel skrz dvojici hráčů.

58:15
    Petr Jelínek teď jenom nahodil na Rybárovu branku z uctivé vzdálenosti, jeho pokus vyrazil brankář Mountfieldu vyrážečkou do sítě nad plexisklem.

57:58
    Lvi jsou v závěru třetí periody o poznání aktivnější, je na nich vidět, že o prodloužení nestojí.

Klára Petrásková

Góly a asistencie: 6. Koukal (Vydarený, Smoleňák), 25. Cingel (Smoleňák, Cibuļskis), 63. Vopelka (Gregorc, Cibuļskis) – 2. M. Kvapil (Bulíř, Jánošík), 35. M. Kvapil (Pyrochta, Filippi)

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Cibuļskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal – R. Pavlík.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Maier, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý.

Rozhodca: Hradil, Svoboda – Pešek, Hynek