Toronto – Dallas 6:5 (2:0 po s.n.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Edmonton – San Jose 3:4 (po pr.)
Vegas – NJ Devils 3:8 (kon.) | Anaheim – Vancouver 3:0 (kon.)

Československá stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) (0+0, 0 střel na branku, čas na ledě 17:11)
    Tomáš Hertl (SJS) (2+0, 4 střely na branku, čas na ledě 18:08)

Střely na branku v zápase

Edmonton Oilers: 28

San Jose Sharks: 40

Máme za sebou hodně vyrovnané utkání. Edmonton Oilers v zápase třikrát vedli, ale třikrát vedení ztratili, nakonec na to doplatili. V prodloužení se totiž prosadit nedokázali a radost mají soupeři ze San Jose. Pro Sharks jde o mimořádně důležité body, protože závod o příčky pro play-off v Pacifické divize pokračuje. Na hostujícím vítězství má velkou zásluhu český útočník Tomáš Hertl, který se prosadil dvakrát. Jeho druhá trefa navíc byla rozhodující. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký čtvrtek.

62:40 Tomáš HERTL - 3:4

62:40
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, samostatné nájezdy dnes neuvidíme. Už od začátku zápasu se výborným hokejem prezentoval TOMÁŠ HERTL. První branku dal český útočník hned na začátku duelu, další přidává nyní. A opět u toho byl jeho kanadský kolega Couture. Hertl dával u pravé tyčky takřka do prázdné branky, ale po výborné hostující kombinaci. Bod navíc tedy berou San Jose Sharks. Asistence: Logan Couture.

62:06
    Nahození Chrise Tierneyho těsně před domácím brankářem poskočilo a skoro to vypadalo, že by touš mohl skončit v brance. Montoya si ale poradil.

61:34
    Ryan Strome ve stoprocentní šanci! Dostával k levé tyči nahrávku před prázdnou branku, ale Martin Jones se ještě stihl na poslední chvíli skvěle přesunout.

61:09
    Brent Burns se pokusil udeřit z levého kruhu, Al Montoya jej dokázal i nadvakrát zastavit lapačkou.

61:04
    Oba týmy čekají na vystřídání formací, San Jose může poprvé v prodloužení zkusit zaútočit.

60:35
    Kapitán Oilers tak dlouho kličkoval s pukem na hranici modré čáry, až se nakonec o útočné pásmo sám připravil. Na první střelu stále čekáme.

60:05
    Jako první se na puk dostali domácí. Draisaitl dlouho váhal s nahrávkou, nakonec poslal dopředu McDavida.

60:01

Tři třetiny vítěze neurčily. A tak budeme sledovat prodloužení, případně i samostatné nájezdy. Začínáme za okamžik.

60:00

59:25
    Zkouší to těsně před koncem také Shars. Eric Fehr se ale od levého mantinel nedostal do zakončení.

59:06
    Začala poslední minuta třetí třetiny. U kotouče jsou domácí hokejisté, jejich nahrávky v útočném pásmu ale svazuje nepřesnost.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 3. Caggiula (Kassian, Khaira), 28. Klefbom (McDavid, Åberg), 42. Nugent-Hopkins (Klefbom, McDavid) – 9. Hertl (Couture, Bødker), 31. Couture (Burns, Pavelski), 50. Dillon (Bødker), 63. Hertl (Couture)

Edmonton Oilers: Montoya (Talbot) – Nurse, A. Larsson, Klefbom, Bear, Sekera, Russell – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Åberg – Lucic, Draisaitl, Cammalleri – Pakarinen, R. Strome, Puljujärvi – Caggiula, Khaira, Kassian.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture, Bødker – Meier, Tierney, Labanc – M. Karlsson, Fehr, Sörensen.

Rozhodca: Chmielewski, Walsh – Murphy, Mach

Diváci: 18 347