Carolina – Boston 4:6 (kon.) | Montreal – Dallas 4:2 (kon.) | Tampa Bay – Ottawa 4:7 (kon.)
Nashville – Winnipeg 3:1 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:0 (kon.)
Arizona – LA Kings 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (1:0, 0:2, 1:1) Stav série: 0:2
HC Kometa Brno
cz Streda 14.03.2018, 18:20 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Štvrťfinále

Stav série:
    0:2 (21:29:08)

Já se s Vámi pro dnešek z Ostravy loučím, věřím, že se u onlajnu v této sezóně ještě potkáme. Mějte příjemný zbytek dne.

Druhý zápas této série je u konce a zná svého vítěze. Kometa Brno ve druhé třetině během jedné minuty otočila dvěma góly zápas a vítkovičtí museli znovu dotahovat. Z kraje třetí části potrestali hosté vyloučení Bartoviče a s dvougólovým náskokem mohli hrát uvolněněji. Naději do všech žil s modrou vítkovickou krví vlil svým kuriózním gólem Roman, ale i přes hru v šesti se nakonec domácím srovnat nepodařilo. Situace je z pozice Vítkovic vážná, ne však beznadějná. Série se teď přesouvá do Brna, kde se budou hrát další dvě utkání.

Celkem: 39:29

Na 2+2 minuty byl vyloučen domácí Mahbod, dvě minuty vyfasovali domácí Bartošák a Klok, za hosty pak Malec, Gulaši a Erat. Všichni za hrubost.

Ještě se bude vylučovat, na ledě se strhla hromadná mela.

59:58
    Ještě jeden dobrý pokus domácích hráčů, ale mimo.

59:55
    Boj o kotouč za brankou Komety.

59:37
    Erat se ujal puku, ale prázdnou domácí branku minul.

59:35
    Vhazovat se bude před útočným pásmem Vítkovic.

59:28
    Domácí mají puk pod kontrolou, Bartošák sprintuje na střídačku.

59:13
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

59:04
    Čermák se pustil za pukem, ale Hrbase nedohonil.

58:55
    Romanovu střelu chytal hostující gólman do lapačky.

58:50
    Domácí Sloboda zahrál na brankáře, puk zachytil a vítkovičtí mohou rozjet útok.

58:21
    Čiliak nahodil puk na branku, Baranka jej ale odboxoval do rohu.

58:10
    Domácí museli vycouvat a znovu rozehrát.

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 14. Lev (Dej, Hrbas), 56. O. Roman (Sloboda) – 35. Haščák (P. Holík), 36. R. Zohorna (M. Erat, Bartejs), 44. Nečas (Zaťovič, H. Zohorna)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák.

Rozhodca: Hradil, Pražák – Tošenovjan, Zíka

Diváci: 8 571