Carolina – Boston 4:6 (kon.) | Montreal – Dallas 4:2 (kon.) | Tampa Bay – Ottawa 4:7 (kon.)
Nashville – Winnipeg 3:1 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:0 (kon.)
Arizona – LA Kings 4:3 (2:1 po s.n.)
Minnesota Wild
1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Colorado Avalanche
cz Streda 14.03.2018, 01:40 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Xcel Energy Center v St. Paul sledovalo 19 171 diváků se s vámi loučím. U dalších online přenosů na shledanou. (04:23:31)

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Semjon Varlamov (COL) 33 zák., 1 gól, 97.1 %
    2. J. T. Compher (COL) 2+0
    3. Mikko Koivu (MNS) 1+0

Dnešní utkání je u konce a vítězství slaví Colorado. Hosté sice nebyli střelecky aktivnější, ale v 17. minutě se zásluhou Comphera dostali do vedení, o které přišli jen na 59 vteřin. Okamžitě po srovnání z hokejky Koiva se totiž v druhé třetině prosadil Zadorov, jenž zařídil opětovnou výhodu Lavin. Domácí určitě hodlali zatlačit v úvodu třetí třetiny, nicméně místo toho po 11 vteřinách inkasovali z hokejky Nathana MacKinnona. V přesilových hrách pak navíc v poslední desetiminutovce přišly další dva zářezy, když se podruhé trefil Compher a pečeť na vítězství přidal Tyson Jost. V roce 2018 tak Colorado nad Minnesotou po třech vzájemných utkáních vede 3:0 a to se skóre 19:4!

Střely na bránu

Minnesota – 34
    Colorado – 22

59:48
    Hosté už nikam nespěchají a drží kotouč u svého gólmana.

59:30
    Niederreiter se ještě pokusil o korekci skóre. Svižné nahození z levého kruhu si ale pohlídal Varlamov.
    58:39 Tyson JOST - 1:5

58:39
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Přeci jenom je tady další přesilovková trefa hostujícího celku. Tvrdou Barrieho střelu od modré čáry Dubnyk zastavil, nicméně kotouč zůstal u brankoviště a dobře postavený TYSON JOST jej zametl do prázdné brány. Tohle už je pro domácí debakl. Asistence: Tyson Barrie, Mikko Rantanen.

58:06
    Colorado se usadilo v útočném pásmu, ale z kombinace nevytěžilo vůbec nic. Puk je nyní až za Varlamovem.

57:26
    Poněkud frustrovaný Jason Zucker (MNS) se při návratu ohnal po soupeři a odpyká si dvouminutový trest za sekání.

57:18
    Zucker zkusil střílenou přihrávku před bránu. Nikdo z domácích však na kotouč nedosáhl.

56:56
    Dvakrát se Coloradu bez problémů podařilo zastavit útok vedený Granlundem. Wild se ne a ne dostat do tlaku.

56:09
    Domácí už se ani příliš neobtěžují nějakým napadáním. Kotouč se teď dostal k obráncům Colorada a Minnesota v klidu zůstala v neutrální zóně mezi modrými čarami.

55:30
    Ve středním pásmu se kotouče dotkl někdo ze střídaček. Hra je přerušena.

55:01
    Po zmatcích v obranném pásmu Minnesoty následovalo nahození a Dubnyk následně musel dávat pozor na dorážku Andrighetta. Ten v pádu zakončoval jen vedle brány.

54:31
    Kotouč nyní v klidu doklouzal až k Varlamovovi, který jej pro klid na duši schoval pod lapačkou. Je tady čas na komerční přestávku.
    53:26 J. T. Compher - 1:4

53:26
    Přichází trest za Folignův zbytečný faul a zřejmě je rozhodnuto o vítězi. Girardova střela od modré čáry se od Dubnyka, načež se kotouč zjevil u J. T. COMPHERA. Střelec první branky byl na kolenou, ale přesto puk s trochou štěstí dostal přes dva bránící hráče až do brány. Domácí ještě zkusili Coach's Challenge, avšak k nedovolenému bránění brankáři podle všeho nedošlo. Asistence: Samuel Girard, Sven Andrighetto.

53:08
    Domácí vyvážejí kotouč až k Varlamovovi. Ohrožení ruského gólmana se ale nekonalo.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 34. M. Koivu (Coyle) – 17. Compher (Warsofsky), 35. Zadorov (Comeau), 41. MacKinnon (Nemeth), 54. Compher (Girard, Andrighetto), 59. Jost (Barrie, Rantanen)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, J. Eriksson Ek, Ennis – Winnik, Cullen, M. Foligno.
    Colorado Avalanche: Varlamov (S. Martin) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, Warsofsky – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Andrighetto, Jost, Compher – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – Kerfoot, Toninato, G. Bourque.

Rozhodca: Hanson, O'Halloran – Miller, Smith

Diváci: 19 171