Carolina – Boston 4:6 (kon.) | Montreal – Dallas 4:2 (kon.) | Tampa Bay – Ottawa 4:7 (kon.)
Nashville – Winnipeg 3:1 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:0 (kon.)
Arizona – LA Kings 4:3 (2:1 po s.n.)
Montreal Canadiens
4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Dallas Stars
cz Streda 14.03.2018, 00:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:33:49)

Trestné minuty: 20:22

Dramatické utkání je u konce, Montreal se raduje z cenné výhry 4:2 a přerušil tak pětizápasovou sérii porážek. I ve třetí třetině se hrál rychlý hokej, Dallas se snažil o vyrovnání, jenže v brance domácích dnes stál vynikající Antti Niemi. Ten vymazal všechny pokusy soupeře a byl důležitým článkem při cestě za vítězstvím. To v 50. minutě pečetil další využitou přesilovkou Nikita Ščerbak. Pro Montreal to byla dnes třetí využitá přesilová hra, Dallas dnes skutečně doplatil na nečistou hru. Konečný výsledek zápasu zní 4:2 pro Montreal.

59:45
    Niemi je dnes opravdu ve skvělé formě, na brankovišti nyní zastavil velký nápor, poradil si se střelou Jamieho Benna i s pokusem o dorážku od Faksy.

59:26
    A po Seguinově dalším pokusu Niemi přerušil hru. Montreal si může vydechnout.

59:17
    Tlak hostů vrcholí, o zakončení se snaží zejména Radulov a Seguin.

58:47
    No a pozor, Montreal jde do tří! Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Byron Froese.

58:36
    Seguinovo nahození skončilo v rohu.

58:08
    Dallas to zkusí rovnou v šesti, Lehtonen zůstal na střídačce!

58:08
    Už se pískalo a Brett Lernout dostal dvě minuty za vysokou hůl.

57:57
    Rozhodčí signalizují vyloučení, Dallas si zahraje přesilovku. Lehtonen už zmizel na střídačce, hosté mají ponechanou výhodu.

57:30
    Gallagher vystřlelil přes Pateryna, Lehtonen jeho pokus zvládl pokrýt, na tohle měl dobrý výhled.

56:32
    Vyhození domácích skončilo až u Lehtonena, o zakázané uvolnění se ale nejednalo. Pro Montreal ideální situace.

55:27
    Jordie Benn ztratil na modré čáře puk, Shore se ale nedokázal probít do rychlého kontru. Domácí obránce napravil svou chybu a vybojoval puk zpátky pro své barvy.

55:01
    Na druhé straně vyjel zpoza branky s pukem na holi Gallagher a snažil se zasunout za tyčku. Lehtonen tam byl včas a puk přikryl.

54:37
    Seguin se i s obráncem na zádech dokázal uvolnit a v levém kruhu si připravit střelu. Niemi jeho švih vyrazil a jeho spoluhráči poté vyhodili na zakázané uvolnění.

53:02
    Hosté měli šanci na snížení, Faksa přihrál před brankoviště na Elieho, toho ale dnes skvělý Niemi zvládl vychytat.

52:23
    Začalo se hrát ve vysokém tempu a to z obou stran. Sledujeme opravdu líbivé a strhující utkání.

51:36
    Gajchenyuk se cpal na brankoviště, Lehtonen nyní odolal.

50:30
    Dallas tak má zase do dotahovat, pro hosty to musí být po dlouhém tlaku docela ledová sprcha.
    49:26 Nikita ŠČERBAK - 4:2

49:26
    Montreal právě vstřelil branku!
    Faul je potrestán, domácí zase vedou o dvě branky. NIKITA ŠČERBAK si svým důrazem vybojoval puk, prohnal se kolem Hamhuise a celou akci pak zakončil forhendovou kličkou. Lehtonen se na brankové čáře roztáhl, jak jen to šlo, ale na tohle nedosáhl. Bez asistence.

49:00
    Nakonec se vylučuje, údery Grega Pateryna nezůstaly bez odezvy a ten dostal dvě minuty za hrubost.
    49:00 Střet Pateryna se Shawem, po kterém si hostující hráč neodpustil zbytečné údery

49:00
    Opět nehrajeme. U mantinelu se střetli domácí Shaw a hostující Pateryn. Ten si po čistém hitu neodpustil dvě rány a Logan Shaw nyní vypadá hodně otřeseně.

48:13
    Trochu nečekanou střelu od pravého mantinelu vyslal hostující Klingberg, Niemi si ale u své tyčky zvládl poradit.

47:40
    Nicolas Deslauriers navíc ke svému trestu dostal dvě minuty za hrubost a Jason Dickinson zase dvě minuty za sekání.

47:40
    Jak Nicolas Deslauriers, tak i Jason Dickinson dostali pětiminutové tresty za bitku.

47:40
    A je tu další šarvátky, nyní se do sebe pustili Nicolas Deslauriers a Jason Dickinson. Ani tato potyčka neměla jasného vítěze, oba borci zvládli rozdat několik tvrdých ran.

47:14
    Paterynova bomba od modré nadělala domácím docela problémy, s obtížemi pak dostávali puk z brankoviště.

46:31
    Nápor Dallasu se začíná stupňovat, domácí v posledních minutách pouze brání.

45:53
    Hamhuisovo nahození od levého mantinelu skončilo v Niemiho náruči. Opět je přerušeno, vhazuje se v pásmu Montrealu.

45:29
    Moc nescházelo a Ritchie se dostal k odraženému puku a poté i střele. Na poslední chvíli jej obrana Montrealu zvládla odzbrojit.

44:46
    Pitlick se pokoušel projít pravou stranou, ve středním pásmu ale schytal tvrdý hit a o puk přišel.

43:10
    Niemi má puk ve své lapačce a alespoň na chvíli dává svým spoluhráčům možnost vydechnout.

42:39
    Středem to nevyšlo Dickinsonovi, Dallas je ale v úvodu této části hry tím aktivnějším týmem. Domácí mají v obraně docela dost práce.

42:02
    Klingsberg posunul na rozjetého Seguina, ten si najel do útočného pásma, kde ale byla jeho střela přes obránce sražena mimo ledovou plochu.

41:41
    Další pokus hostů, z otočky to zkoušel opět Roussel. Puk skončil mimo Niemiho branku.

41:32
    Z vrcholu kruhu pálil Roussel, trefil však pouze dobře postaveného Niemiho.

40:53
    Úvod třetí třetiny patřil hostům, jejich výpad ale neskončil úspěchem. Radulovova střela z ostrého úhlu byla zblokována.

Trestné minuty: 9:13

Čtyřicet minut hry je za námi a spokojenější mohou zatím být hráči Montrealu. Těm se povedla první polovina, ve které se dvakrát prosadili v přesilových hrách. Nejprve se po pěkné kombinaci trefil Artturi Lehkonen a zaznamenal tak dnes svůj druhý gól a o chvíli později se pod břevno trefil Brendan Gallagher. Dallas se v této třetině dlouho hledal a uspěl až v závěru. Taktéž v přesilovce zakončoval Jamie Benn a střelou zblízka snížil na současných 3:2.

40:00

39:46
    Domácí se ještě snažili o jeden útočný výpad, Radulov ale u mantinelu předvedl rázný zákrok a soupeře do zakončení nepustil.
    38:20 Jamie BENN - 3:2

38:20
    Dallas právě vstřelil branku!
    Přesilovka hostů je velice rychle využitá. Dallas zakombinoval, v pravém kruhu stojící Radulov přihrál před brankoviště a na konci této akce stál JAMIE BENN, který už jen pohodlně doklepl do odkryté branky. Asistence: Alexandr Radulov, Devin Shore.

38:08
    Nakonec je z toho ale přesilovka pro Dallas. Domácí Karl Alzner a hostující Brett Ritchie dostali pětiminutové tresty za bitku, zároveň byl ale dvěma minutami potrestán domácí Charles Hudon za hrubost proti Ritchiemu.

38:08
    A máme tu bitku. Do sebe se pustili domácí Karl Alzner s hostujícím Brettem Ritchiem a předvedli vyrovnaný pěstní souboj. Vše odstartovalo sražení Juulsena na hrazení právě od Ritchieho.

37:30
    Bennova přihrávka nenašla cíl, puk skončil na zakázaném uvolnění a hra se tak vrací před Lehtonena.

37:10
    Nyní hostující gólman po střele od levého mantinelu pro jistotu přerušil hru, u brankoviště na dorážku číhal Gallagher.

36:48
    Lehtonen vyrazil nahození od modré čáry, Montreal je ale stále v náporu.

35:42
    Už se zase hraje u Niemiho, o jeho ohrožení se snaží Radulov, Spezza i Shore.

34:54
    Drouin hravě přebruslil soupeře a dostal se do útočného pásma, z ostrého úhlu už ale kloudné zakončení nevymyslel.

34:34
    Po delším souboji u mantinelu rozhodčí přerušil hru, ani od jedné strany neviděl snahu hrát puk.

34:04
    Prudká střela z levé strany prověřila Niemiho, Radulov si ale na domácího gólmana nepřišel.

33:06
    Po delší době jsou oba týmy v plném počtu.

32:53
    Montreal pokračuje v náporu, kombinuje v útočném pásmu, zakončení ale zatím trochu vázne.

31:06
    A další vyloučení, nyní na straně Dallasu. Dvouminutový trest za podražení obdržel Tyler Seguin.

30:12
    Nyní se vylučuje na domácí straně, dvě minuty za sekání dostal Alex Galchenyuk.
    29:16 Brendan GALLAGHER - 3:1

29:16
    Přesilovka je bleskově využitá. Útočící pětice utáhla šrouby, Drouin protlačil přihrávku na zcela volného BRENDANA GALLAGHERA a ten střelou z první poslal puk pod břevno. Lehtonen byl bez šance a je to 3:1. Asistence: Jonathan Drouin, Alex Galchenyuk.

28:55
    A další potíž pro Dallas. Ve středním pásmu se Radek Faksa dopustil podražení a Montreal bude hrát dlouhou přesilovku pět na tři!
    28:41 Artturi LEHKONEN - 2:1

28:41
    Domácí tým jde do vedení. Už Petry mohl zakončovat z dobré pozice, rozhodl se ale rozvinout kombinaci, posunul na Drouina, který už jen pak přiklepl na najetého ARTTURIHO LEHKONENA a ten procedil puk mezi betony brankáře Dallasu. Asistence: Jonathan Drouin, Jeff Petry.

27:44
    Montreal si zahraje přesilovku, Dan Hamhuis trefil holí de La Roseho a jelikož se objevila krev, dostal 2+2 minuty za vysokou hůl.
    27:17 Jacob de La Rose ve velké šanci

27:17
    Obrovská šance domácích na vedení! Zprava dostal přihrávku de La Rose a najednou byl sám před Lehtonenem. Pokus z bezprostřední blízkosti ale gólman Dallasu zneškodnil vyrážečkou.

26:55
    Vysoký oblouček míří na Lehtonena, ten jej zastavuje.

26:05
    Po opravdu dlouhé době se přerušila hra, hosté se při přechodu přes modrou čáru dopustili postavení mimo hru.

25:58
    Juulsen vyslal zprava prudkou ránu, Lehtonen krotil puk svou lapačkou. Dallas jde do protiútoku.

25:31
    Reillymu nevyšel záměr o průnik středem, jeho akce skončila ještě před modrou útočnou čárou.

24:43
    Sledujeme další dlouhou pasáž bez přerušení, oba týmy střídají během hry. Montreal se nadechuje k útočnému výpadu.

23:52
    Od levého mantinelu hledal skulinku Benn, jeho švih ovšem Lehtonena nevystrašil.

23:06
    Shaw pouze nahodil puk do útočného pásma, scházela mu podpora. Spoluhráči odjeli střídat.

22:11
    Už jsme se dočkali, zprava pálil Froese. Lehtonen zvládl u své tyčky vyrazit.

21:49
    Úvod druhé třetiny se nese v poklidnějším duchu, čekáme na první vážnější střelu.

20:34
    Domácí vyhodili před hrozícím útokem Dallasu tak šikovně, že z toho není zakázané uvolnění. Lehtonen rozehrál na své spoluhráče

Trestné minuty: 0:0

Je za námi první třetina, která přinesla z obou stran velice rychlý hokej s minimem přerušení. Montreal nevyužil počáteční nadšení a tlak a tak se jako první prosadili hráči Dallasu. Po vyjetí si zpoza branky zastínil Radek Faksa Niemimu výhled a tečí do horního růžku poslal hosty do vedení. To o chvíli později odmazal Artturi Lehkonen po rychlém výpadu a Galchenyukově přihrávce. To byly dvě nejdůležitější akce první dvacetiminutovky, do kabin se jde za stavu 1:1.

20:00

19:32
    Tuhý souboj o puk za domácí branku vyhráli hráči Montrealu a ještě se pokusí o přechod do útoku.

18:40
    Proti střele z mezikruží zasahoval na druhé straně Niemi a mohl si pak oddechnout, že prudká rána neskončila u jeho pravé tyčky.

18:00
    Alzner nahodil od modré čáry do chumlu před Lehtonenem. Dobrý pokus, hosté jej ale zvládli odvrátit. Puk skončil pro tuto chvíli v rohu.

17:39
    Už to vypadalo, že se Radulov dostane k vyhozenému puku, dvojice obránců jej ale zvládla udržet na uzdě.
    16:31 Artturi LEHKONEN - 1:1

16:31
    Je vyrovnáno. Po vhazování se domácí dostali do rychlého útoku, Galchenyuk přihrál na levou stranu na najíždějícího ARTTURIHO LEHKONENA a jeho prudký švih skončil za Lehtonenovými zády. Asistence: Alex Galchenyuk, Jacob de La Rose.

16:22
    Přes obránce nepříjemně pálil hostující Ritchie, Niemi puk neudržel a pustil tak Roussela k dorážce. Teprve poté gólman domácích přerušil hru.

15:36
    Ale i Montreal umí přitlačit. Po nahození od modré čáry musel Lehtonen dávat pozor na nenápadnou Froeseho dorážku. Puk za svá záda však nepustil.

14:44
    Radulov předvedl v útočném pásmu dobré napadání, získal puk a z toho poté těžil svým střeleckým pokusem Klingberg. Niemi je pod tlakem.

13:50
    Pitlick zamíchal s pukem na pravé straně a následně vyslal nepříjemný pokus. Niemi měl docela potíže, puk však zvládl vytěsnit.

12:48
    Dallas v další akci, Niemi si nyní své území dokázal pohlídat.
    11:48 Radek FAKSA - 0:1

11:48
    A už je tu první gól. Domácí se neprosadili, a tak Dallas podnikl protiakci, RADEK FAKSA se po vybojování puku dostal zpoza branky před Niemiho a těsně před ním tečoval prudkou Paterynovu ránu do horního růžku. Asistence: Greg Pateryn, Tyler Pitlick.

11:30
    Podobné dopadl i Deslauriers, jeho prudký švih se roztříštil o plexisklo.

10:59
    Lekhonenova střela šla mimo, Lehtonen zasahovat nemusel. Pokračuje opravdu živý hokej z obou stran.

10:23
    Z ostrého úhlu to zkusil Pitlick, Niemiho branku neohrozil. Dallas se ale v posledních okamžicích nadechuje k docela slušnému tlaku.

09:43
    Niemi nyní odolal dvěma vážnějším střelám, puk je v rohu, Dallas pokračuje v náporu.

09:06
    Zakázané uvolnění Montrealu, hra se přemisťuje před Niemiho, vhazuje se po jeho levici.

08:21
    Reillyho nahození skryl Lehtonen v lapačce a po dlouhé době zařídil přerušení hry.

07:40
    Po Faksově neúspěšné přihrávce zpoza branky se Montreal dostal do kontru, akci táhl Gallagher.

06:46
    Galchenyuk hledal najíždějícího de La Roseho, ten byl hostující obranou dobře pokrytý a puk skončil za brankou Dallasu.

05:58
    Najednou tu ale byl brejk Dallasu ve třech proti dvěma obráncům. Zprava zakončoval Spezza, Niemi měl dobrý výhled a u své levé tyčky si připsal jistý zákrok.

05:24
    Domácí tým je v úvodu utkání hodně aktivní, většinu času se hraje v pásmu před Lehtonenem.

04:18
    Gallagher se osamocen vydal proti dvojici obránců a zpoza jednoho vyslal i nepříjemnou střelu. Lehtonen vykopl puk do rohu.

03:02
    Dallas se ale velice rychle dostal zpět k puku a zprava se do zakončení cpal Radulov. Byl dobře pokrytý, jeho bekhend postrádal razanci a Niemi neměl u své tyčky problémy se zákrokem.

02:34
    Čároví signalizují postavení mimo hru, hosté musí okamžitě vyklidit útočné pásmo. Montreal má klid na založení útoku.

01:37
    Od pravého mantinelu pálil Froese, Lehtonen jeho tvrdý pokus vytěsnil levým betonem. Montreal pokračuje v útočení.

01:09
    Na puk si už sáhl i Niemi, i zde to skončilo povedeným zákrokem.

00:44
    Montreal má za sebou už v první minutě dva opravdu rychlé výpady, přečíslení zakončovali Froese i Lekhonen, Lehtonen oba pokusy zvládl pokrýt. Domácí ale vstoupili do utkání opravdu rázným způsobem.

00:01

Montreal Canadiens: Niemi (Ch. Lindgren) – Petry (A), Reilly, Juulsen, Alzner, Lernout, Jo. Benn – Gallagher (A), Drouin, Byron (A) – Hudon, J. de La Rose, Galchenyuk – A. Shaw, Ščerbak, Lehkonen – Froese, L. Shaw, Deslauriers.

Dallas Stars: Lehtonen (McKenna) – J. Klingberg, Lindell, Pateryn, Hamhuis, Johns, Methot – Radulov (A), Seguin, Ja. Benn (C) – D. Shore, Dickinson, Janmark – B. Ritchie, Spezza (A), Elie – Pitlick, Faksa, Roussel.

Rozhodčí: Hebert, Kowal – Cormier, Daisy.

Zápas začne s mírným zpožděním, nikam ale neodcházejte.

Zápas v Bell Centre začne v 0:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Radek Faksa (DAL) 27 (12+15)

Lídři kanadského bodování

Tyler Seguin 65 (36+29)
    Alexandr Radulov 60 (25+35)
    Jamie Benn 60 (23+37)

Hosté jsou na čtvrtém místě Centrální divize s 82 body a na třetí Minnesotu ztrácí pouhé dva body. Poslední zápas, který tým odehrál, se uskutečnil v Pittsburghu, kde ale Dallas neuspěl a odvezl si porážku 3:1. O jediný gól se ve druhé třetině postaral ruský sniper Alexandr Radulov. Mužstvo dnes pokračuje v dlouhém, šestizápasovém tripu a pokud chce pomýšlet na play off, musí vyhrávat, a to zejména u týmů, které momentálně nemají formu.

Max Pacioretty 37 (17+20)

Domácí tým je na šestém místě Atlantické divize se ziskem 62 bodů. Na třetí Toronto ztrácí kanadský rival už propastných 25 bodů. Forma Montreal v posledních duelech opustila, šestizápasový trip nebyl moc úspěšný, výhry se mužstvo dočkalo v prvním utkání na půdě NY Islanders, poté přišly porážky v Bostonu, New Jersey, na Floridě a v Tampě. Montreal neměl ani mnoho odpočinku, do dnešního zápasu jde takřka rovnou z letadla, neboť se vrátil z Columbusu, kde prohrál 5:2. O góly hostů se postarali Gallagher a Drouin.

Boston – Montreal 2:1 pp
    New Jersey – Montreal 6:4
    Florida – Montreal 5:0
    Tampa Bay – Montreal 3:2 sn
    Columbus – Montreal 5:2

Dobré ráno u NHL. Společné se podíváme na utkání mezi týmy Montreal Canadiens a Dallas Stars.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 17. Lehkonen (Galchenyuk, J. de La Rose), 29. Lehkonen (Drouin, Petry), 30. Gallagher (Drouin, Galchenyuk), 50. Ščerbak – 12. Faksa (Pateryn, Pitlick), 39. Ja. Benn (Radulov, D. Shore)

Rozhodca: Hebert, Kowal – Cormier, Daisy

Diváci: 21 302