NY Rangers – Carolina 6:3 (kon.) | Philadelphia – Vegas 2:3 (kon.) | Columbus – Montreal 5:2 (kon.)
Washington – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Florida – Ottawa 3:5 (kon.) | Anaheim – St. Louis 2:4 (kon.)
LA Kings – Vancouver 3:0 (kon.) | San Jose – Detroit 5:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Montreal Canadiens
cz Utorok 13.03.2018, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (02:37:53)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Lukáš Sedlák (CBJ): 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 11:04

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Sergej Bobrovskij (CBJ): 38 zák., 2 góly, úsp. 95%
    2. Seth Jones (CBJ): 2+0
    3. Alexander Wennberg (CBJ): 0+3

Je dobojováno, Columbus udolal Montreal 5:2 a připisuje si pátou výhru v řadě, naopak Canadiens už popáté v řadě prohráli. Svěřenci Claudea Juliena se sice ujali vedení již v první minutě utkání, Blue Jackets ale rychle vyrovnali a postupně navýšili své vedení na 4:1, načež ještě hostům vykřesal naději Drouin, v závěru však definitivní pojistku přidal Cole.

Většina diváků v Nationwide Areně je na nohou, v poslední minutě zápasu už se na ledě nic neděje a domácí už dělí jen pár sekund od zisku pátého vítězství v řadě.

58:39
    Hosté se ještě nevzdávají a pokoušejí se o závěrečný tlak, na vstřelení tří gólů už jim ale nezbývá dostatek času.
    57:41 Ian COLE - 5:2

57:41
    Columbus právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Vanek s Wennbergem nevyřešili přečíslení dva na jednoho dobře, právě Alexander Wennberg se však o pár sekund později zmocnil kotouče za Lindgrenovou brankou a nabil na vrchol kruhů volnému IANU COLEOVI, jehož rána skončila až v síti. Asistence: Alexander Wennberg.

56:55
    Ve třetí třetině se hraje s minimem přerušení a zápas už se chýlí ke svému konci, svěřenci Johna Tortorelly stále vedou o dva góly.

55:58
    Karl Alzner nedokázal přesně rozehrát, napadající Bjorkstrand ale o snadno nabytý kotouč stejně snadno také přišel.

55:00
    Z pravého kruhu teď nebezpečně pálil David Savard, přesouvající se Lindgren si ale nadvakrát poradil! Následovat bude komerční přestávka.

54:38
    Pierre-Luc Dubois se zmocnil nepovedené rozehrávky Petryho a poté z vrcholu kruhů vypálil, trefil však pouze Lindgrenovu vyrážečku.

53:54
    Právě Jordie Benn nyní vypálil od modré a Sergej Bobrovskij měl zcela zakrytý výhled, nakonec si ale vsedě poradil.

53:03
    Sedlák to u mantinelu schytal od Jordieho Benna, Canadiens už pomalu míří zpět do útoku.

51:56
    Souboj o kotouč u levého hrazení vyhrál Paul Byron, jenž následně nabil na modrou Alznerovi, bývalý dlouholetý zadák Washingtonu si ale na střelu netroufl.

51:10
    David Savard teď skvělým obranným zákrokem zastavil rodící se šanci Galchenyuka, i po návratu Panarina na led tlak Habs přetrvává.

50:19
    Panarinův trest už se chýlí ke konci. Hosté sice i nadále kombinují v útočném pásmu, chybí tomu ale střelba.

49:27
    Teď měli domácí pořádné štěstí, ránu Alexe Galchenyuka z pravého kruhu zastavilo břevno!

48:34
    Columbuští chvilku hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Artěmij Panarin (CBJ).

47:53
    Závěrečná dvacetiminutovka zatím jasně patří hokejistům Montrealu, Blue Jackets ale i nadále drží svůj dvoubrankový náskok. Nechme se překvapit, jak tato dramatická bitva nakonec dopadne...

47:10
    Bobrovskij je pod palbou. Ránu Andrewa Shawa z pravého kruhu jen tak tak vyrazil a důrazný útočník se poté po obkroužení columbuské branky dostal k dorážce, i tu ale Sergej Bobrovskij zlikvidoval!

46:12
    Po Petryho nahození od modré Bobrovskij znovu radši přerušil hru, před námi je další komerční přestávka.

45:23
    Ani Daniel Carr střelou z levého kruhu nepochodil, Habs teď ale mají jasně navrch a i nadále zůstávají u puku.

44:40
    Habs měli zničehonic k dispozici přečíslení tři na jednoho, Brendan Gallagher ale nakonec ani nevystřelil!

43:37
    Na konci rychlé protiakce Blue Jackets stál Artěmij Panarin, který ale z levého kruhu těsně přestřelil!

42:43
    Po nenápadném nahození z hokejky Hudona Sergej Bobrovskij pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

41:26
    Třetí třetina začala ve velmi svižném tempu, hra se stěhuje ze strany na stranu, zatím však bez většího efektu.

40:38
    Juulsen to zkusil z vrcholu levého kruhu, jeho střelu si ale Bobrovskij pohlídal a přerušil hru.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 2:00.

Na začátku druhé třetiny Blue Jackets ještě zvýraznili svůj náskok trefou Boonea Jennera z bezprostřední blízkosti, načež si domácí vytvořili i několik dalších šancí, ty už si však Lindgren pohlídal a ve 36. minutě navíc snížil manko Habs zpět na dvougólový rozdíl Drouin.

40:00

39:41
    Canadiens se poprvé v oslabení ubránili, nyní se ale po zblokované střele Savarda bude vhazovat znovu v útočném pásmu Columbusu.

38:50
    Thomas Vanek se pokusil nečekaným křižným pasem vyzvat ke skórování Bjorkstranda, ten si ale kotouč v předbrankovém prostoru nedokázal zpracovat.

38:07
    Pokus Panarina z levého kruhu byl přizvednut do ochranné sítě, Blue Jackets ale ještě zůstanou v útočném pásmu.

37:45
    Atkinsonův prudký pas na modrou čáru si Seth Jones nedokázal zpracovat a kotouč mu ujel do středního pásma.

37:16
    Pierre-Luc Dubois už se na levém kruhu chystal ke střele, na poslední chvíli mu ale přesekl hůl Carr (MTL), který tak stráví příští dvě minuty na trestné lavici.
    35:46 Jonathan DROUIN - 4:2

35:46
    Montreal právě vstřelil branku!
    Habs jsou stále ve hře. Do samostatného úniku se zničehonic vydal JONATHAN DROUIN, který svůj bekhendový blafák provedl dokonale a poslal puk nechytatelně pod břevno. Asistence: Paul Byron.

35:14
    Hosté pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění, následovat bude další vhazování před Charliem Lindgrenem.

34:26
    Werenskimu dnes není souzeno. Mladý obránce Columbusu se zjevil sám před Lindgrenem, ani tentokrát na něj ale nevyzrál!

33:30
    Z levého kruhu to vzal na sebe Logan Shaw, po jeho střele už Sergej Bobrovskij pro jistotu přerušil hru.

32:53
    Brett Lernout tvrdě vypálil od modré, Bobrovskij však jeho pokus dokázal bez potíží vyrazit; tlak Habs ale ještě přetrvává.

32:01
    Další obrovskou šanci měl na hokejce Zach Werenski, který z pravého kruhu pálil do odkryté montrealské svatyně, Lindgren se ale bleskurychle přemístil a zabránil dalšímu gólu!

31:20
    Cam Atkinson se u zadního hrazení náramnou kličkou zbavil dvou hráčů soupeře a poté se natlačil až do předbrankového prostoru, ze skvělé pozice ale pálil mimo!

30:47
    Nepovedená rozehrávka Habs skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Charlieho Lindgrena.

30:02
    Lukáš Sedlák se vydal kupředu po pravém křídle, bez podpory svých spoluhráčů se ale k ohrožení dnes nepříliš jistě působícího Lindgrena nedostal.

29:06
    Sergej Bobrovskij se vydal za svou branku a jeho rozehrávka doletěla přímo na hokejku Logana Shawa, jehož následnou střelu ještě v předbrankovém prostoru tečoval Deslauriers, domácí brankář ale svou chybu zázračně napravil.

27:51
    Jacob de La Rose to zkusil z vrcholu kruhů, bratr obránce jihlavské Dukly ale neměl seřízená mířidla a výrazně přestřelil.

26:56
    Cam Atkinson se zmocnil kotouče na vlastní modré čáře a okamžitě se vydal kupředu, subtilní forvard Columbusu se ale daleko nedostal.

26:08
    Nahození z hokejky Deslaurierse sice dokázal tečovat Andrew Shaw, kotouč se ovšem následně odrazil mimo Bobrovského dosah.

25:20
    Už se hraje dlouho bez přerušení, podél pravého hrazení se vydává kupředu Nicolas Deslauriers.

24:19
    Domácí se teď prokombinovali až do kuchyně a na Olivera Bjorkstranda číhala odkrytá montrealská svatyně, dánský forvard ale promáchl!

23:30
    Blue Jackets pod tlakem jen vyhodili puk do bezpečí, to se jim ale povedlo udělat tak, aby kotouč neskončil na zakázaném uvolnění.
    22:34 Boone JENNER - 4:1

22:34
    A ta končí gólem! Po levém křídle se rozjel Alexander Wennberg, který chytrým nahozením našel v předbrankovém prostoru neobsazeného BOONEA JENNERA a ten nadvakrát propasíroval kotouč za Lindgrenova záda. Asistence: Alexander Wennberg a Ian Cole.

21:55
    De la Roseovo nahození do útočného pásma zamýšleného adresáta Galchenyuka nenašla a domácí už pomalu zakládají protiakci.

20:57
    Bobrovskij už byl překonán, Ščerbakovu střelu ale skvělým obranným zákrokem na brankové čáře zachytil obránce Werenski a zabránil jasnému gólu!

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:06.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a výrazně blíže mají k vítězství Columbuští. Domácí sice už od první minuty prohrávali, o což se postaral Brendan Gallagher, Blue Jackets ale trefami Foligna a Jonese rychle otočili stav utkání ve svůj prospěch a Seth Jones poté svou druhou trefou v rozmezí necelých sedmi minut zvýšil na aktuálních 3:1.

20:00

19:37
    Columbuští se osvobozují a vypadá to, že hosté už nestihnou rozjet další akci.

19:06
    Brendan Gallagher se dostal ke střele z otočky z předbrankového prostoru, jeho přízemní pokus ale proletěl těsně vedle levé tyče!

18:40
    Ščerbakovo nahození přizvedl Ian Cole do ochranné sítě, následovat bude vhazování po Bobrovského pravici.

17:59
    Jack Johnson (CBJ) stráví zbytek první třetiny na trestné lavici za sekání.

16:45
    Jonathan Drouin měl na hokejce kontaktní gól, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal pořádně zakončit!

15:39
    Artturi Lehkonen se rozjel po levém křídle, jeho pokus byl ale zblokován mimo Bobrovského dosah a hra je znovu přerušena.

15:01
    Milanovu jedovatici z mezikruží Lindgren s problémy vytěsnil do ochranné sítě, načež hlasatel v Nationwide Areně ohlásil další komerční přestávku.
    14:03 Seth JONES - 3:1

14:03
    Blue Jackets přetavují v gól i svou druhou přesilovku a opět se o to postaral ranou od modré SETH JONES, to je velká rána pro Canadiens, kteří přitom už v první minutě zápasu vedli. Asistence: Artěmij Panarin a Alexander Wennberg.

13:30
    Nicolas Deslauriers (MTL) ihned po buly podrazil Sonnyho Milana, Columbus si tak zahraje další přesilovku.

12:36
    Charlie Lindgren po střele Panarina pro jistotu přerušil hru, před námi je nyní další komerční brejk.

12:10
    Rána Jonathana Drouina z levého kruhu postrádala přesnost, načež se hosté sami vyhnali z útočného pásma a nakonec vyhodili puk na zakázané uvolnění.

11:21
    Gallagherův pokus z ostrého úhlu si Bobrovskij pohlídal, Canadiens ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

10:33
    Teď si musel Lindgren pořádně oddechnout. Obránci Canadiens vůbec nevěděli, která bije, domácí toho ale nedokázali patřičně využít.

09:42
    Seth Jones je při chuti. Opora zadních řad Blue Jackets opět pálila od modré, tentokrát ale Charlie Lindgren mohl zůstat v klidu.

08:45
    Lukáš Sedlák našel na levém kruhu Letestua, jeho následný pokus byl ale zblokován a hosté teď mají spoustu času na rozehrávku.
    07:51 Seth JONES - 2:1

07:51
    Blue Jackets ale přesilovku nakonec využívají a rychle obrací vývoj ve skóre. Cam Atkinson nabil na modrou SETHU JONESOVI, který zavřel oči a propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Cam Atkinson a Artěmij Panarin.

07:30
    Atkinsonův pokus z pravého kruhu skončil na zadním mantinelu, podél nějž se poté kotouč doklouzal až zcela mimo útočné pásmo.

07:11
    Canadiens půjdou do čtyř, Jeff Petry (MTL) vyfasoval dvouminutový trest za podražení.

06:53
    Puk je opět na hostující střídačce, po tomto přerušení hry navíc bude následovat komerční přestávka.

06:04
    Icing byl odpískán tentokrát svěřencům Claudea Juliena, v posledních minutách je hra velmi rozkouskovaná a plná nepřesností.

05:26
    Od Hudona se černá pryž odrazila na montrealskou střídačku, tentokrát se bude vhazovat ve středovém kruhu.

05:03
    Nepovedená columbuská rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak přesune zpět před Sergeje Bobrovského.
    04:17 Nick FOLIGNO - 1:1

04:17
    Tak jsem to zakřikl, v dalším střídání se Blue Jackets podařilo vyrovnat! Nahození NICKA FOLIGNA do předbrankového prostoru způsobilo obrovské zmatky před Lindgrenem a Jacob de La Rose si nakonec srazil kotouč do vlastní svatyně! Bez asistence.

03:28
    Nyní už strážce columbuské svatyně pro jistotu přerušil hru, úvod zápasu vychází jasně lépe Montrealu.

02:19
    Gallagher je při chuti, jeho další pokus – tentokrát z levého kruhu – si ale Sergej Bobrovskij pohlídal.

01:26
    Po brzké trefě Habs se hra uklidnila, ani jeden tým se nikam nežene a kotouč se bez efektu stěhuje ze strany na stranu.
    00:34 Brendan GALLAGHER - 0:1

00:34
    Hosté se v samotném úvodu utkání dostávají překvapivě do vedení, když Petryho nahození od modré protečoval za Bobrovského záda BRENDAN GALLAGHER! Domácí ještě reklamovali vysokou hůl montrealského útočníka, gól ale platí. Asistence: Jeff Petry.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Cole, Nutivaara – Panarin, Dubois, Atkinson – Milano, N. Foligno, Bjorkstrand – Sedlák, Dubinsky, Letestu – Vanek, Wennberg, Jenner.

Montreal Canadiens: Ch. Lindgren (Niemi) – Reilly, Petry, Alzner, Juulsen, Jo. Benn, Lernout – Byron, Drouin, Gallagher – Galchenyuk, J. de La Rose, Hudon – Lehkonen, Ščerbak, A. Shaw – Deslauriers, Froese, Carr.

Rozhodčí: Meier, McIsaac – Racicot, Rody.

MONTREAL CANADIENS

Zatímco domácímu Columbusu jde v této fázi základní části o všechno, slavný kanadský celek má prakticky po sezóně. Montreal už je ze hry o postup do play-off, před uzávěrkou výměn se navíc zbavil své dlouholeté opory Tomáše Plekance či obránce Jakuba Jeřábka. Z posledních deseti utkání Habs vyhráli pouze třikrát, v tom minulém proti Tampě však získali alespoň bod.