Nitra – Nové Zámky 2:3 (kon.) | Košice – Zvolen 0:3 (kon.) | Trenčín – Detva 6:4 (kon.)
Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (po pr.) | B. Bystrica – Poprad 3:4 (kon.)
koniec
HC Košice
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
HKM Zvolen
Nedeľa 11.03.2018, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipsport Liga (SR) • 54. kolo
Predzápasové kurzy: 2.0 4.8 2.48
   
  Skončil sa dnešný zápas medzi HC Košice a HKM Zvolen, po výsledku 0:3 sa z výhry a bodov do tabuľky tešia hostia.

  Pomer striel v dnešnom zápase: 31:37

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:37:45)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:42
  Už sa nič neudeje, Zvolen pocestuje na stredné Slovensko s tromi bodmi.
   
  58:38
  Prebiehajú posledné dve minúty prvej tretiny.
   
  57:30
  Suja obišiel okolo bránky a zakončil, MacIntre túto situáciu aj s výraznou pomocou svojich spoluhráčov ustál. Zdá sa tak, že zvolenský gólman pocestuje na stredné Slovensko s čistým štítom.
   
  56:37
  Hra sa teraz pomerne často prerušuje, avšak to už prakticky nič nerieši. Košičania chceli strieľať, hosťujúca defenzíva ale zapracovala výborne a ich pokus zblokovala na ochrannú sieť.
   
  56:20
  Košičania ešte v márnej snahe o prienik do útočnej tretiny. S ubúdajúcimi minútami sa ale domácemu celku darí čoraz menej. Nasleduje komerčná prestávka.
   
  55:10
  Už je Pacan späť na ľade, Zvolen túto presilovú hru nevyužil.
   
  54:40
  Domáci sa dvakrát dobre oslobodili, puk letí až k MacIntremu.
   
  53:54
  Hrá sa v pásme Košíc, kde Zvolen pokojne kombinuje. Zatiaľ je to bez lepšieho streleckého pokusu, avšak za gólmi sa už hostia naháňať nemusia.
   
  53:01
  Vylúčenie v tíme HC Košice (David Pacan – 2 min., hákovanie).
   
  52:58
  Oba celky striedajú počas hry.
   
  52:00
  Hra v ostatných minútach poriadne stratila na svojom tempe. Oklieštenej košickej zostave evidentne dochádzajú sily, a tak to už budú mať domáci smerom dopredu len veľmi ťažké.
   
  51:04
  Ešte chcel zakončovať aj Miklík, puk mu ale po čepeli skĺzol, a tak ho Michel posunul len k mantinelu. Tam sa pokračuje v osobných súbojoch.
   
  50:17
  Toto stretnutie sa bude už len dohrávať. V tejto chvíli sme sledovali tesné súboje za košickou bránkou, tieto momenty budú vyhovovať predovšetkým hokejistom Zvolena.
   
  49:47
  Oba celky striedajú počas hry, dlhší čas sa neprerušovalo.
   
  48:00
  Zvolen dal gól!
  Zdá sa, že o víťazovi je už definitívne rozhodnuté. Možno poistný gól pridal po nenápadnom prieniku do útočnej tretiny MILAN KYTNÁR. Asistencie: Peter Šišovský, Michal Chovan.
   
  47:42
  Neprehľadná situácia pred Habalom, napokon sa ale skončilo všetko bez presnejšej strely. Zvolen následne s pukom zacúval do obrannej tretiny, odkiaľ sa teraz ponáhľať nemusí.
   
  46:25
  Po dlhšom čase sa musel mať na pozore aj Vladislav Habal. Český gólman v službách Košíc puk spoľahlivo pokryl a hru tak bez akéhokoľvek vzrušenia prerušil. Oba celky využijú tento fakt na prestriedanie svojich hráčov.

  Lukáš Pancurák

  Góly a asistencie: 36. Špirko (Matis), 40. Špirko (Chovan, Coffman), 48. Kytnár (Šišovský, Chovan)


  HC Košice: Habal (Lundström) – Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Kessel, Pulli, Koch, Michalčin – Nagy (C), Pacan, Miklík – Jenčík, Hovorka (A), Kafka – Šoltés, Suja, Hričina – Vrábeľ, Hudák
  HKM Zvolen: MacIntre (Šimko) – Kováčik, Ťavoda, Ross, Ulrych, Hraško (A), Bokroš, Síkela, Zeleňák – Chovan (A), Kytnár (C), Šišovský – Obdržálek, Steen, Coffman – Ďaloga, Špirko, Matis – Kelemen, Fekiač, Török

  Rozhodca: Novák, Štefik – R. Gajan, Smrek