Astana – Lisabon 1:3 (kon.) | Dortmund – Bergamo 3:2 (kon.) | Nice – Lok. Moskva 2:3 (kon.)
S. Moskva – Bilbao 1:3 (kon.) | Sociedad – Salzburg 2:2 (kon.) | Razgrad – AC Miláno 0:3 (kon.)
Östersunds FK – Arsenal 0:3 (kon.) | Marseille – Braga 3:0 (kon.) | Kodaň – Atlético Madrid 1:4 (kon.)
AEK Atény – D.Kyjev 1:1 (kon.) | Celtic – Zenit 1:0 (kon.) | Neapol – Lipsko 1:3 (kon.)
Lyon – Villarreal 3:1 (kon.) | Partizan – Plzeň 1:1 (kon.) | FCSB – Lazio 1:0 (kon.)
Borussia Dortmund
3:2 (1:0)
Atalanta Bergamo
Štvrtok 15.02.2018, 19:00 • Signal Iduna Park, Dortmund • Európska liga • 1/16 finále

V druhom polčase sme videli vynikajúci futbal plný zvratov. Atalanta vstúpila do polčasu ako víchor a otočila z 1:0 na 1:2 vďaka dvom zásahom Iličića z 51., resp. 56. minúty. Následne sa však domáci futbalisti s takýmto nepriaznivým skóre nezmierili. Otočenie duelu v prospech BVB zariadil hrotový útočník Batshuayi, ktorý sa presadil v 65. a 91. minúte duelu.
    Lepšiu pozíciu pred odvetou má teraz Dortmund, uvidíme, kto vlastne postúpi.

Ďakujeme za pozornosť. (20:56:25)

90+5

90+4
    Pískal sa ďalší nedovolený zákrok, tentokrát na futbalistu Atalanty. To však už veľa toho nezmení, keďže hostia budú rozohrávať zo stredu poľa.

90+3
    Hateboer zahral teraz veľmi agresívne, a to sa mu neoplatilo. Hlavný rozhodca okamžite pískal nedovolený zákrok.

90+2
    Tak futbalisti a rovnako aj fanúšikovia Dortmundu môžu byť spokojní. Podarilo sa im streliť tento vedúci gól a už si to zrejme do záverečného hvizdu udržia.
    90+1. Michy Batshuayi (DOR) - 3:2

90+1
    Dortmund dal gól!
    A aj sa to zmenilo! Gotze spoza šestnástky šikovne vo vnútri vápna našiel MICHYHO BATSHUAYIA, ktorý pohotovou strelou z otočky k žrdi poslal Dortmund opäť do vedenia!

90+1
    Rozhodcovia nadstavujú až štyri minúty, v ktorých sa ešte môže niečo zmeniť.

90
    Castrovi sa v šestnástke ukazoval Batshuayi, no táto spolupráca nevyšla. Futbalisti Atalanty zhusťujú priestor v pokutovom území a nedovoľujú, aby tam lopta prenikla.

88
    Strelec dvoch dnešných gólov Atalanty Josip Iličić odchádza z trávnika a v zostave ho nahradí Petagna.

87
    Borussia sa dostala k šestnástke, no hráči si tam veľmi nerozumeli. Dahoud prihrával do vnútra vápna, ale tam po loptu nik nešiel.

86
    Atalanta získala aut. Hateboer ho vhodil na pravú stranu pre Cristanteho, ktorý hľadal vo vápne Masiella, no pri ňom bol už Toprak.

85
    Striedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Mattia Caldara, prichádza José Palomino.
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Christian Pulisic, prichádza Alexander Isak.

85
    Sokratis Papastathopoulos dlhým centrom hľadal na útočnej polovici Gotzeho, pre ktorého to však bola pridlhá lopta a skončí sa to len odkopom od brány.

84
    Faulovaný Caldara má aj mierne zakrvavený dres. Zatiaľ v hre pokračovať nebude, možno sa zapojí v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd.

83
    V pokutovom území sa odohral nepríjemný súboj o loptu medzi hosťujúcim Caldarom a domácim Batshuayiom, ktorý kopačkou zasiahol Caldaru do tváre. Za tento zákrok dostáva žltú kartu.

81
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Julian Weigl, prichádza Mahmoud Dahoud.

79
    Do šikovného protiútoku sa dostali hostia. Po ľavej strane vyšprintoval Masiello, dostal sa do šestnástky a strieľal. Brankár Bürki si pripísal úspešný zákrok.