Ženy - Vytrvalostné preteky (15 km) sk Víťazka: Hanna Öbergová (SWE) (kon.) | Muži - Vytrvalostné preteky (20 km) sk Johannes Thingnes Bø (Nórsko) (kon.)
koniec udalosti
Ženy - Vytrvalostné preteky (15 km)

Víťazka: Hanna Öbergová (SWE)

Štvrtok 15.02.2018, 09:15Zimné olympijské hry - Biatlon

Slovensko získalo na olympiáde v juhokórejskom Pjongčangu druhú medailu. Postarala sa o ňu opäť Anastasia Kuzminová, ktorá vo vytrvalostných pretekoch skončila na druhom mieste. Lepšia bola len Švédka Hanna Öbergová, ktorá nechybovala na strelnici a bola rýchlejšia o 25 sekúnd. Vo vynikajúcich výkonoch pokračuje Laura Dahlmeierová, ktorá napriek prvému streleckému zaváhania získala tretiu olympijskú medailu, tentokrát bronzovú. Obrovskú pochvalu si zaslúži Paulína Fialková. Minula len jeden terč a do posledných chvíľ bojovala o medailu. Napokon končí piata, čím nadviazala na jej výkon zo švédskeho Östersundu. Bola to úžasná biatlonová dráma, ktorá mohla skončiť všelijako. Napokon to dvojnásobná medailová radosť nebola, no tešíme sa z ďalšieho striebra rodáčky z ruského Ťumeňu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem krásny zvyšok dňa. Týmto textovým prenosom vás sprevádzal Miroslav Kováčik. (10:52:17)

Dnešné biatlonové preteky sa skončili.

CIEĽ
    Dnešné preteky boli mimoriadne dramatické, vôbec sme sa nestihli venovať ďalším dvom slovenským biatlonistkám. Ivona Fialková chybovala šesťkrát a aktuálne otvára siedmu desiatku výsledkovej listiny. Terézia Poliaková minula 50% výstrelov a skončí na poslednom 87. mieste.

CIEĽ
    Posledný dôležitý moment dnešných pretekov máme za sebou. Laura Dahlmeierová prichádza do cieľa a získava bronzovú medailu. Paulína Fialková skončí na piatej pozícii. Okrem jej skvelého výsledku sa môžeme tešiť z ďalšieho striebra Anastasie Kuzminovej.

CIEĽ
    Franziska Preussová nepredviedla dobrý bežecký výkon, ale napokon o 2,6 sekundy zdolala Paulínu Fialkovú. Momentálne je bronzová, ale o niekoľko desiatok sekúnd ju zo stupňa víťaziek zosadí Laura Dahlmeierová.

12,6km
    Laura Dahlmeierová nestačí na Anastasiu Kuzminovú. Od strelnice stratila sedem sekúnd a zrejme bude bojovať iba o tretie miesto. Každopádne, Nemka má obrovskú šancu na tretiu medailu z Pjongčangu.
    Laura Dahlmeierová

Str. 4
    Dve medaily pre Slovensko to už s určitosťou nebudú. Laura Dahlmeierová mierila presne na záverečnej položke a dostáva sa na druhé miesto. Pred Anastasiou Kuzminovou má k dobru len štyri sekundy.
    Franziska Preussová ide na tretie miesto.

Str. 4
    Franziska Preussová dala všetkých dvadsať terčov a ide na tretie miesto. Momentálne má pred Paulínou Fialkovou náskok 20 sekúnd. No, ešte nie je všetkým dňom koniec. Slovenka išla posledný okruh výborne.
    Dorothea Wiererová

Str. 4
    Dorothea Wiererová chybuje, a tak nebude na stupňoch víťaziek. Vďaka celkovo dvom trestným minútam je v poradí po záverečnej streľbe na piatom mieste. Na Paulínu Fialková stráca 40 sekúnd.

Str. 3
    Tak pozor! Franziska Preussová zatiaľ neminula a po tretej streľbe je na priebežnom druhom mieste s mankom 20 sekúnd na švédsku líderku. Na tretie miesto sa posunula aj favorizovaná Laura Dahlmeierová.

9,6 km
    Dorothea Wiererová už stráca na Anastasiu Kuzminovú štyri sekundy. Dôležité je, že beží pomalšie aj v porovnaní s Paulínou Fialkovou. Šanca na dve medaily z jedných pretekov je stále reálna.

Str. 3
    Talianka Dorothea Wiererová je po tretej streľbe na priebežnom treťom mieste. Pred Anastasiou Kuzminovou má náskok necelých troch sekúnd. Paulína Fialková zaostáva o 25 sekúnd.
    Paulína Fialková prichádza do cieľa so stratou 62 sekúnd na treťom mieste.

CIEĽ
    Paulína Fialková má za sebou životné preteky. Do cieľa prichádza so stratou 62 sekúnd na treťom mieste. Bronzový stupienok je na dosah. Snáď sa už žiadna pretekárka cez ňu nedostane.