Srbsko – Švédsko 25:30 (kon.) | Rakousko – Francúzsko 26:33 (kon.) | Island – Chorvátsko 22:29 (kon.)
Nórsko – Bielorusko 33:28 (kon.)
Srbsko
25:30 (10:16)
Švédsko
cz Nedeľa 14.01.2018, 18:15 • Spaladium Arena (kapacita 12 000 míst) • Majstrovstvá Európy mužov • Skupina A

Takže za nějakou půlhodinku pouze překlikněte v horní nabídce na patřičný zápas a znova napočtenou. (19:53:40)

Viděli jsme takovou srbskou klasiku. Hlavně co se týče psychického výkonu balkánského týmu. Ten se obdivuhodně zvedl a od 45. minuty do zhruba 53. minuty velel utkání. Stáhl náskok tvrdých švédských vikingů až na rozdíl jediné trefy. Ovšem pak přišel zlomový protiútok. Petar Nenadič totiž místo vyrovnání na 23:23 spáchal technický prohřešek a od té doby to šlo s výběrem trenéra Cvetkoviče z kopce. Konstantně hrající hráči Tre Kronur už si závěr pak pohlídali a berou první body do tabulky. Nic však nemají jistého. Pokud večer Chorvatsko porazí Island a následně Švédové podlehnou domácímu výběru a Island zároveň prohraje se Srbskem, bude tu tabulka tří týmů. Hodně zajímavě se tak může ještě tabulka vyvinout. O to více se můžete těšit na rozhodně vyprodaný večerní duel Chorvatsko – Island. U něj se na vás budu těšit opět při komentování snad už bezproblémového přímého přenosu.

Konec zápasu. (25:30)
    60
    Nemanja llič čestnou brankou vteřinu před koncem uzavírá účet dnešního utkání. (25:30)

60
    Pettersson navíc vyloučen, ovšem šest branek za necelou minutu... No, stát se může všechno. (24:30)
    60
    Milan Jovanovič ještě vykřesal jiskřičku naděje. (24:30)
    59
    Simon Jeppson z levého vrcholu brankoviště nejspíše definitivně pohřbil srbské naděje. (23:30)

59
    Dánští rozhodčí nakonec odpískali pasivní hru. (23:29)

58
    Švédská obrana stále drží červeno-modrého soupeře na uzdě. (23:29)

58
    Dordič trefuje podhozem pouze nohu Appelgrena. Srbský útok však po faulu Jensena pokračuje. (23:29)
    57
    Příval branek vrcholí gólem z rychlého protiútoku. Na starost si to všechno vzal Albin Lagergren. Na to okamžitě reaguje trenér Cvetkovič oddechovým časem. (23:29)
    57
    Je nejspíš rozhodnuto. Jesper Nielsen dotahuje srbskou nemohoucnost v této přesilové hře a zvyšuje na 28:23. (23:28)
    56
    Srbové nezvládají nabídnutou šanci. Marsenič si teď nerozuměl s Dordičem, kteří nechali úplně volného Tollbringa na pivotu a ten se nemýlil. (23:27)

56
    Hráči Tre Kronur na hranici sebeobětování teď dokázali srbského hráče Dordiče udělat technický útočný faul na hranici levého vrcholu. (23:26)
    55
    Petar Nenadič se nemýlí ani nyní a bude to ještě zajímavé. (23:26)

55
    Zachrisson teď ale zkomplikoval Švédům cestu za vítězstvím, když ve výskoku fauloval Iliče a za to je pouze jeden trest. Dvojnásobná výhoda pro balkánský tým. (22:26)

54
    Max Darj si v tomto poločasu připisuje již druhé vyloučení a Srbové tak musejí využít přesilovku. (22:26)
    54
    Mattias Zachrisson z dalšího protiútoku přibližuje švédskou házenou k vítězství. (22:26)