Columbus – Vancouver 2:5 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (kon.) | Florida – Calgary 2:4 (kon.)
Chicago – Winnipeg 2:1 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 2:7 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 4:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Detroit Red Wings
cz Sobota 13.01.2018, 19:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Ještě jednou všechny vítám u on-line přenosu zápasu zámořské NHL mezi Pittsburghem Penguins a Detroitem Red Wings. Toto utkání se odehraje na stadionu PPG Paints Arena v Pittsburghu v Pensylvánii.

Pittsburgh je šampionem z předchozích dvou let, ale v současné sezoně zatím předpoklady příliš nenaplňuje a pohybuje se uprostřed tabulky Východní konference. Na postupové příčky Penguins zaostávají, protože jsou ve své Metropolitní divizi až šestí. Na pozici divoké karty pro play-off jim chybí ale jen jeden bod. V posledních utkáních má navíc Pittsburgh celkem obstojnou formu. Vyhrál dvě poslední a tři z předešlých čtyř utkání. Naposledy si poradil s Bostonem, který porazil v přestřelce 6:5 až po samostatných nájezdech. Na domácím stadionu Penguins vyhráli z jednadvaceti utkání v základní hrací době jen pětkrát.

Také Detroit neprožívá sezonu podle svých představ. Po první polovině sezony se zdá, že ani letos se Detroitu play-off hrát nebude. Nebýt dva roky po sobě ve vyřazovacích bojích přitom bylo pro tento slavný klub ještě nedávno zcela nemyslitelné. Red Wings nicméně ještě šanci mají a podle toho také v poslední době hrají. Naposledy sice prohráli 2:5 se silnou Tampou, ale předtím vyhráli čtyřikrát po sobě. Z toho jednou se jim povedlo soupeře zlomit v prodloužení a jednou až v nájezdech. Na stadionech soupeřů patří Detroit na předposlední místo Východní konference. Z osmnácti utkání osmkrát bodoval a pětkrát zvítězil v základní hrací době.

Vzájemné zápasy

V této sezoně i tomto roce půjde o druhé vzájemné utkání těchto dvou týmů. V prvním dnu roce 2018 zvítězil Detroit na domácím stadionu 4:1. Skóre otevřel Nyquist, následně ve druhé třetině zvýšil na 2:0 Larkin. Pak sice snížil Malkin, ale další dva góly Nielsena a Nyquista utkání rozhodly. Pittsburgh je pro Red Wings oblíbeným soupeřem. Detroit ho porazil čtyřikrát z posledních pěti utkání.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Hunwick – Sprong, Crosby (C), Simon – Hörnqvist, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Sheary, Guentzel – Reaves, Sheahan, Kühnhackl.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Green, DeKeyser, Daley, Ericsson, Jensen, Kronwall (A) – Bertuzzi, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Tatar – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Mantha, Witkowski, Frk..

Před zápasem ještě zazní hymna USA.

00:01

00:28
    Hörnqvistovu střelu bekhendem vyrazil Howard do rohu kluziště.

00:58
    Ofsajd, kterým se provinili hokejisté Red Wings.

01:15
    Dumoulin zvládl těžký bruslařský souboj s Athanasiouem. Zdálo se však, že si obránce Pens pomohl faulem. Rozhodčí zůstávají klidní.

01:42
    Nyquist posunul touš do středního pásma, u puku jsou znova domácí.

02:05
    Kessel vypálil velmi pohotově. Howard musel vyrážet velmi nebezpečnou střelu z první.

02:33
    Määttä ztratil puk ve svém obranném pásmu celkem lehkovážně. Hosté to ovšem nedokázali potrestat.

02:54
    Hörnqvist si dělal prostor k zakončení. Jeho následný pokus byl tečován mimo.

03:01
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Jeden z obránců Pens posunul puk za bránu, kde Hagelin jej posunul před bránu na JEVGENIJE MALKINA. Ruská hvězda se zjevila v ideální pozici v mezikruží a dokázala střelou nad lapačku překonat Howarda. Asistence: Carl Hagelin a Olli Määttä.
    03:01 Jevgenij MALKIN - 1:0

03:36
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., sekání).

04:12
    Pittsburgh se osvobozuje výhozem přes všechny čáry.

04:52
    Detroit se zatím velmi trápí s přechodem do útočného pásma.

05:31
    Frk nabízel krásnou křižnou přihrávkou puk Athanasiouovi! Útočník s číslem 72 pálil z první, avšak branku netrefil.

05:36

06:08
    Helmovi se nepodařilo protlačit až ke střelecké pozici. Obránci domácích si s nebezpečím poradili.

06:21
    Komerční pauza přerušuje hru.

06:37
    Hörnqvist nahodil puk do útočného pásma a domácí celek se tak může zformovat.

07:27
    Larkinova přihrávka byla pořádně kostrbatá, ostatně jako celkový výkon hostujícího celku prozatím.

07:52
    Schultzova dělovka bránu Jimmyho Howarda o kousek minula. Domácí jsou stále aktivnější.

08:30
    Velmi nepřehledná situace se vytvořila za bránou Jarryho. Nakonec s pukem ze skrumáže vybruslili domácí.

09:03
    Další zákrok si připsal na své konto brankář Howard.

09:43
    Larkin zkoušel pálit z ostrého úhlu. Dokonce zazvonil i na tyč Jarryho brány.

09:46
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

10:20
    Detroit zatím hraje dobrou přesilovku. Švédská trojice Zetterberg, Nyquist, Kronwall kombinuje velice dobře.

10:51
    Až teď domácí vyhazují kotouč pryč.

11:23
    Frk si vyměnil kotouč s Greenem, který jej nahodil na Jarryho. Detroit ale ani z téhle povedené přesilovky nic nevytěží.

11:46

12:31
    Hra je opět přerušena. Následovat bude komerční přestávka. Je možné, že rozhodčí pošlou na trestnou lavici Malkina.

12:31
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., podražení).

12:43
    Mantha těsně před bránou promáchl. To byla velká příležitost.

13:11
    Tvrdý pokus českého ostrostřelce Frka našel pouze hruď gólmana Jarryho.

13:36
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit využívá svou třetí přesilovku v zápase. JUSTIN ABDELKADER si v předbrankovém prostoru našel vyraženou střelu Tomáše Tatara a pod betonem dorazil puk do sítě. Asistence: Tomáš Tatar a Henrik Zetterberg.
    13:36 Justin ABDELKADER - 1:1

14:38
    DeKeyser si sjel do dobré pozice v mezikruží, odkud vypálil. Jeho střela bránu minula.

15:42
    Guentzel uvolnil v mezikruží Shearyho, který bez přípravy tvrdě vypálil do tyče Howardovy svatyně.

15:56
    Hra se přerušila, následovat bude poslední komerční break první periody.

15:56
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Danny DeKeyser – 2 min., krosček).

16:15
    Nielsen vyvezl touš do útočného pásma a ušetřil několik vteřinek ve prospěch hostů.

16:35
    Tučňáci využívají svou první početní výhodu v utkání. PHIL KESSEL přenechal před modrou čárou puk Malkinovi, který jej posunul na Crosbyho. Kapitán domácích pak exkluzivní přihrávkou před bránu našel právě Kessela, který nastavil hůl k ledu a zakončil do odkryté brány. Asistence: Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.
    16:35 Phil KESSEL - 2:1

17:41
    Detroit se musí z gólu otřepat a případně co nejrychleji odpovědět.

18:18
    Ericsson zkoušel nahodit puk před bránu. Jeden z obránců domácích nečekaně změnil směr puku a nadělal potíže pro Penguins.

18:41
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., vysoká hůl).

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

19:23
    Dumoulin vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Domácí se osvobodili.

19:50
    Detroit se zatím v téhle přesilovce pořádně nedostal do útočného pásma.

20:00

Skončila nám první dvacetiminutovka. Viděli jsme v ní tři branky. Nejprve se hned ve čtvrté minutě trefil Malkin, ve 14. minutě odpověděl Abdelkader a necelé čtyři minuty před koncem první periody dokázal Phil Kessel dostat Pens opět do vedení. Druhá třetina začne asi ve 20:06.

20:01

20:41

20:54
    Abdelkader posunul puk po mantinelu až za Jarryho bránu.

21:35
    Darren Helm si našel na levém křídle puk od Nielsena a rozhodl se příklepem vypálit. Jarry zasáhl včas a dobře.

22:08
    Tučňáci jdou do dvoubrankového vedení! Kessel přidržel puk poblíž mantinelu a uvolnil na středu volného JEVGENIJE MALKINA. Malkin si puk zpracoval a zápěstím vystřelil pod vyrážečku Howarda. Malkin si teda připisuje svou druhou dnešní branku a celkem devatenáctou v sezoně. Asistence: Phil Kessel.
    22:08 Jevgenij MALKIN - 3:1

23:28
    Kessel jel úplně sám na Howarda! Zkoušel forehandový blafák, ale Howard parádně zasáhl.

24:03
    Ofsajd, kterým se provinili domácí.

24:03
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Justin Abdelkader – 2 min., nedovolené bránění).

24:26
    Daley za pomoci Ericssona vyhodil puk do střední třetiny. Pittsburgh musí akci opět zakládat.

24:51
    Velký závar před brankou Howarda. Hráči Detroitu nakonec nekapitulovali, i když k tomu bylo blízko.

25:48
    Guentzel podržel puk za bránou. Přesilovka pomalu končí.

26:03

26:51
    Hunwick vypálil tvrdě. Jeho pokus však Howard dobře viděl, a tak stačil zasáhnout.

27:20
    Malkin se parádně proháčkoval mezi beky Detroitu a vypálil těsně vedle Howardovy svatyně.

27:39
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování).

28:02
    Larkinův skrytý pokus dokázal zablokovat Olli Määttä.

28:48
    Frk posunul puk na Larkina, který ovšem nepřihrál na modrou čáru dobře. Green na puk nedosáhl.

29:25
    Detroit nedokázal přejít do útočného pásma dobře, proto byl odpískán ofsajd.

29:39

29:54
    Nahození Dumoulina vyrazil Howard do rohu. U puku už jsou hosté.

30:26
    Čeká nás další komerční přestávka, Oleksiak cosi reklamoval u hlavního sudího. Uvidíme, jestli se bude vylučovat.

30:26
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jamie Oleksiak – 2 min., sekání).

31:08
    Athanasiou ztratil touš v útočném pásmu a Dumoulin jej mohl vyvézt do střední třetiny.

31:45
    Zetterbergovu nabídku do předbrankového prostoru dokázal Schultz srazit k mantinelu.

32:10
    Crosby společně s Hagelinem se řítil ve vlastním oslabení do útočného pásma. Nakonec opravdu musel Howard zasáhnout.

32:26

33:16
    Crosby pohotově přihrával před bránu Kesselovi. Přihrávka Crosbyho však byla prudká, Kessel nezakončil ideálně.

33:31
    Oleksiak vypálil velmi tvrdě od modré čáry. Howard byl pozorný a situaci vychytal.

33:56
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Tomáš Tatar – 2 min., držení hole).

33:59
    Hörnqvist hned po buly vypálil. Puk byl sražen do ochranné sítě.

34:26
    Crosby se ocitl v bezprostřední blízkosti brány Red Wings. Svatyni Howarda však přestřelil.

35:16
    Athanasiou odvedl dobrou práci v útočném pásmu a ušetřil pár vteřin pro hosty.

36:00
    Sheary hledal místo v postoji gólmana Jarryho. Neuspěl. Mezitím je Pittsburgh už v plném počtu.

37:06
    Malkin nebyl daleko od toho, aby si připsal hattrick. Opět dostal moc prostoru na kruhu a opět ostře vypálil. Těsně před Howardem nebezpečně dorážel i Kessel.

37:56
    Hagelinova dělovka se do branky nevešla. Howard musel být v pozoru.

38:45
    O kotouč se bojuje u mantinelu. Pittsburgh je teď lepším týmem.

39:21
    Kesselova rána z levého křídla našla pouze hruď Howarda. 40 sekund před koncem druhé třetiny nás čeká komerční přestávka.

39:51
    Zakázané uvolnění Pens. Crosby byl u puku až druhý.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku. Postaral se o ní podruhé v zápase Jevgenij Malkin. Pittsburgh byl i ve druhé části aktivnější, a tak vede naprosto zaslouženě. Jarry ve druhé třetině nemusel řešit moc šancí hostů. Střely na branku po druhé třetině: 28:16. Třetí perioda začne ve 21:00.

40:01

40:22
    Penguins začali třetí třetinu velmi aktivně. Letang zkoušel nachytat Howarda.

41:04
    Hagelinova přihrávka na modrou čáru přesná nebyla, domácí se musí vrátit až ke své bráně.

41:21
    Crosby vzal puk ve svém pásmu, nabral rychlost a protlačil se až k zakončení. Trefil pouze připravenou lapačku Jimmyho Howarda.

42:10
    Greenův pokus byl sražen do rohu hřiště.

42:27
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Nick Jensen – 2 min., nedovolené bránění).

42:53
    Crosby dostával pobídku na zakončení. Nakonec na dlouhý puk nedokázal dosáhnout.

43:31
    Druhá branka Penguins v přesilovce je na světě. Malkin dostal od Letanga pobídku na střelu z první, která se ovšem ruskému hráči moc nevyvedla. Kotouče se zmocnil Kessel, jehož rychlou přihrávku mezi kruhy dokázal dostat SIDNEY CROSBY do branky. Howard nedokázal zaklapnout betony včas. Asistence: Phil Kessel a Jevgenij Malkin.
    43:31 Sidney CROSBY - 4:1

45:29
    Puk je v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:11
    Detroit už působí celkem odevzdaným dojmem. Na ledě je momentálně herně jenom Pittsburgh.

46:48
    Mike Green vypálil bez přípravy směrem k brance Jarryho. Brankář domácích zasahovat nemusel.

47:01
    DeKeyserovo nahození bylo sraženo mimo bránu. Detroit i nadále útočí s pukem v pásmu Pittsburghu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

47:32
    Kessel se snažil vybídnout Guentzela do útočného úniku. Obránci Red Wings nakonec dobře zasáhli.

48:28
    Nielsen sice pěkně podržel puk v útočném pásmu, ale zatím je to ze strany hostujícího týmu bez střeleckých pokusů.

48:48
    Howard musel být na pozoru! Nakonec si s rychlou akcí Penguins dobře poradil.

49:11
    Zetterbergova kličkovaná v útočném pásmu také úspěšná nebyla. Kapitán Detroitu nedokázal pak přesně přihrát.

49:48
    Zakázané uvolnění hráčů Red Wings.

49:51
    Letang vypálil hned po vyhraném buly Crosbyho. Howard zasáhl a přerušil hru.

50:19
    Martin Frk se v útočném pásmu připomněl dvěma pohotovými střeleckými pokusy. Jarry úspěšně odolal.

50:40
    Kesselův pokus dokázal Howard vyrazit levým betonem do rohu kluziště.

51:24
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jonathan Ericsson – 2 min., nedovolené bránění).

51:31
    DeKeyser vyhazuje puk přes všechny čáry ledové plochy.

52:05
    Hosté se také rozhodli ve vlastním oslabení zaútočit. Larkin uvolnil na pravém křídle volného Nielsena, kterému puk, bohužel pro Detroit, utekl.

52:39
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Olli Määttä – 2 min., držení protihráče).

53:00
    Oleksiak posunul puk po mantinelu až do obraného pásma Red Wings. Detroit musí zakládat akci až od vlastní brány.

53:24

53:47
    Green vypálil od modré čáry! Jarry předvedl parádní zákrok lapačkou.

54:23
    Hagelinova rána z pravé strany se do brány nevešla. Howard zasahovat nemusel.

54:46
    Domácí Pittsburgh je v plném počtu a hned se dopustil icingu.

55:19
    Larkin přihrál puk lépe postavenému Nielsenovi, který zamířil svou střelu pod horní tyč. Jarry zasáhl ramenem. Následuje komerční přestávka.

55:36
    Zakázané uvolnění Pittsburghu Penguins.

56:01
    Witkowski nacentroval kotouč až před bránu, kde jej přikryl pod svou lapačku Jarry.

57:05
    Právě se bojuje u mantinelu ve středním pásmu. Těžko říct, zda-li se Detroit odhodlá k odvolání brankáře.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:22
    Malkin si ještě něco vyřizoval s DeKeyserem. Nakonec jeli oba kohouti střídat.

59:01
    Schultz pálil těsně vedle Howardovy brány. Pittsburgh je i nadále na kotouči.

59:11
    Hra je přerušena, čeká nás posledních 49 sekund zápasu.

59:28
    Hunwick ještě přihrával do předbrankového prostoru, tam nikoho nenašel.

Skončilo nám utkání mezi Pittsburghem a Detroitem. Domácí celek zápas jednoznačně vyhrál poměrem 4:1. Hrdinou zápasu je Jevgenij Malkin, který 2 góly dal a na dvě branky asistoval. Bodově plodný večer prožil také Sidney Crosby a Phil Kessel.

Martin Frk (DET), 0+0, 3 střely, 12:54

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na Vás zase příště u nějakého zápas z NHL. (21:45:01)

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 4. Malkin (Hagelin, Määttä), 17. Kessel (Crosby, Malkin), 23. Malkin (Kessel), 44. Crosby (Kessel, Malkin) – 14. Abdelkader (Tatar, Zetterberg)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Green, DeKeyser, Daley, Ericsson, Jensen, Kronwall (A) – Bertuzzi, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Tatar – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Mantha, Frk, Witkowski.

Rozhodca: Meier, O´Rourke – Amell, Brisebois