Columbus – Vancouver 2:5 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (kon.) | Florida – Calgary 2:4 (kon.)
Chicago – Winnipeg 2:1 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 2:7 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 4:1 (kon.)
Florida Panthers
2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Calgary Flames
cz Sobota 13.01.2018, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v BB&T Center v Sunrise sledovalo 14 519 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:21:08)

3. David Rittich (CGY) 41 zák., 2 góly, 95.3 %

Dnešní utkání je tedy u konce a dva body si připisuje Calgary. Ve 21. minutě sice otevřel skóre domácí Jevgenij Dadonov, ale Sean Monahan přišel s bleskovou odpovědí. Navíc se do konce druhé třetiny trefil ještě Matthew Tkachuk a obrat ve skóre po něm stvrdil Johnny Gaudreau. Florida se ve třetí třetině dočkala snížení z hokejky Jevgenije Dadonova, nicméně poslední slovo měl střelou do prázdné brány Mikael Backlund. Vítězná série Flames tedy pokračuje.

Střely na bránu

FLA – 43
    CGY – 29

59:14 Mikael BACKLUND - 2:4

59:14
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Skvělou práci odvedl Matthew Tkachuk, který kotouč vyvezl až do útočného pásma a poté ho předložil MIKAELU BACKLUNDOVI. Hostující útočník už měl jednoduchou práci když mu stačilo trefit prázdnou bránu. Asistence: Matthew Tkachuk.

58:44
    Další šance domácích. Nahození Ekblada se Rittich marně snažil schovat pod lapačkou a pak měl štěstí, když Trocheck bekhendem minul odkrytou polovinu brány.

58:20
    Oddechový čas pro domácí.

58:20
    Brána Floridy už je prázdná a domácí se dostali do šance. Trocheck se prokličkoval k zakončení z mezikruží, avšak on i dorážející Ekblad na Ritticha nevyzráli.

57:42
    Sledovali jsme poměrně nevýraznou pasáž. Hraje se především ve středním pásmu.

56:19
    Hned po vhazování v útočném pásmu se kotouč dostal k Yandleovi. Ten se zjevil nalevo před Rittichem, ale střelou trefil jen gólmanovo rameno.

56:15
    Rittich v pohodě schoval kotouč nacházející se vedle jeho tyče. Přichází poslední komerční přestávka.

55:42
    Nenápadné nahození zpoza soupeře prošlo přes několik hráčů a rázem se zjevilo u Ritticha. Český gólman bleskově zareagoval vyrážečkou.

55:19
    Na ledě je opět elitní formace Panterů. Hostům se však daří držet hru hodně daleko od Davida Ritticha.

54:53
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu a to je ideální příležitost na komerční přestávku.

54:27
    Panteři se zatím marně snaží o opětovné dobytí útočného pásma. Calgary se po inkasované brance drží v neutrální zóně.
    53:03 Jevgenij DADONOV - 2:3

53:03
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí se dočkali snížení. Jako tank nyní Barkov dostal kotouč až do blízkosti brankoviště, avšak ke střele se nedostal. Ke štěstí domácích ale jeden z hráčů Calgary posunul puk k JEVGENIJI DADONOVOVI, jenž neatakován skóroval do odkryté části brány. Bez asistence.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 21. Dadonov (Huberdeau, Trocheck), 54. Dadonov – 21. Monahan (D. Hamilton, Giordano), 31. Tkachuk (Hamonic, Backlund), 37. J. Gaudreau (Monahan, Backlund), 60. Backlund (Tkachuk)

Florida Panthers: Reimer (Säteri) – Yandle (A), Ekblad, Matheson, Pysyk, Weegar, Petrovic – Huberdeau, Barkov (A), Dadonov – J. McGinn, Bjugstad, Trocheck – Brickley, Malgin, Vrbata – Haley, MacKenzie (C), Sceviour.
    Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Brouwer (A) – S. Bennett, Jankowski, Hathaway – Lazar, Stajan, Mangiapane.

Rozhodca: Charron, Hebert – McCoshen, McCann

Diváci: 14 519