Brighton – Bournemouth 2:2 (kon.) | Burnley – Liverpool 1:2 (kon.) | Leicester – Huddersfield Town 3:0 (kon.)
Stoke City – Newcastle 0:1 (kon.) | Everton – Manchester United 0:2 (kon.)
Everton FC
0:2 (0:0)
Manchester United
Pondelok 01.01.2018, 18:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 22. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť, prajem ešte príjemný zvyšok večera. (20:25:51)

Po slabom prvom polčase prišlo silnejšie druhé dejstvo. Manchester United dominoval zápasu od zmeny strán približne až po 70. minútu, počas tejto doby hostia otvorili skóre zásluhou Martiala. Domáci sa síce vzchopili, no bez strely na bránu sa zvíťaziť nedá. Definitívnu bodku za duelom dal parádnou strelou Jesse Lingard.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 6:8. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:10.

90+4

90+3
    Everton dohrá duel na polovici Manchestru, gól však už nepadne.

90+2
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Juan Mata, prichádza Axel Tuanzebe.

90+1
    Tom Davies zahrával rohový kop po defenzívnej činnosti Jonesa. Michael Keane sa dostal k možnosti hlavičkovať, avšak tohto sezónna posila Evertonu míňa bránu.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Paul Pogba so snahou o individuálne riešenie situácie, Francúz sa ale v poslednom okamihu pošmykol. Je po šanci.

89
    Nepresný center sprava, ktorý znamená ďalšie sekundy k dobru pre United. Domáci už vedia, že dnes body nezískajú.

88
    James McCarthy nehrá vôbec v rukavičkách, jeho dohrávanie súbojov nie je vôbec fér. Aj takto sa ale dá podkopávať súperova mentalita.

87
    Lingard gólom na 2:0 utíšil Goodison Park, aby si následne vyslúžil potlesk v stoji od hosťujúcich fanúšikov pri svojom striedaní. Na záverečné minúty vystuží obranu Manchestru Daley Blind.

86
    Sam Allardyce už striedať nemôže, José Mourinho tak môže spraviť ešte dvakrát. Pri najbližšom prerušení hry príde na trávnik čerstvý muž.

85
    Namiesto toho sa domáci musia iba brániť, rozumné posúvanie lopty od Manchestru.

84
    Jordan Pickford až na tretí raz spacifikoval skákajúcu loptu, Everton už musí vrhnúť všetky sily do útoku.

83
    Lingard na seba ťahá pozornosť, Mason Holgate ho zozadu surovo podkopol, Pogba žiada od hlavného rozhodcu aj viac, ako len žltú kartu.

82
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Baye Oumar Niasse, prichádza Dominic Calvert-Lewin.
    81. Jesse Lingard (MAN) - 0:2