Dortmund – Brémy 1:2 (kon.) | Lipsko – Mainz 2:2 (kon.) | Frankfurt – Bayern 0:1 (kon.)
Hamburger – Wolfsburg 0:0 (kon.) | Mönchengladbach – Schalke 1:1 (kon.)
RB Lipsko
2:2 (2:1)
1. FSV Mainz 05
cz Sobota 09.12.2017, 15:30 • Red Bull Arena (Leipzig) • Nemecká Bundesliga • 15. kolo

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. (17:28:46)

Domácí si ve druhé půli dlouho hlídali svůj těsný náskok a nic příliš neodpovídalo tomu, že by měly přijít komplikace, ale stalo se. Hosté znenadání po rohovém kopu srovnali a mohli brát všechny body, naštěstí pro domácí v poslední velké šanci utkání trefili jen tyč.

90+4

90+3
    Donati bude vhazovat aut, avšak s rozehrákou nespěchá, v tomto duelu se zřejmě už nic nestane.

90+2
    Tak teď musel domácím fans i hráčům spadnout obrovský balvan ze srdce, Latza střílel z dálky z voleje a jeho pokus se odrazil od tyče do zámezí.

90+2
    Hosté rozehrají standardku.

90+1
    Střelec srovnávací branky Berggreen si nedokázal zpracovat míč, ten mu utekl za postranní čáru.

90+1
    Možná trochu překvapivě se nastavuje stejný počet minut, jako v první půli, a sice tři.

90
    Rozhodčí se ještě radil s kolegou u videa, poté však nařídil pouze rohový kop, který hosté odvrátili.

89
    Hodně nepříjemně tečovaná rána z dálky, míč šel pod břevno, avšak Zentner jej stačil vyrazit a podržet svůj tým.

89
    Domácí se dožadovali podruhé pokutového kopu, rozhodčí okamžitě gestem ukázal, že pískat nebude.
    87. Emil BERGGREEN - 2:2

87
    Mainz právě vstřelil branku!
    Hosté rozehráli rohový kop, na míč si vyskočil EMIL BERGGREEN a poslal jej k levé tyči domácí svatyně, Gulácsi, který ve 2. půli moc práce neměl, se jen ohlédl.

86
    Hostující brankář nyní nemohl hrát rukama, to mu ale nevadilo a míč odehrál do bezpečí hlavou.

85
    Přihrávka z levé strany projela pokutovým územím Mohuče, nikdo z domácích se nedokázal k míči dostat.

84
    Zentner si rychle doběhl pro míč a schoval jej do náruče.

83
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dominik Kaiser, přichází Marcel Halstenberg.

83
    Na trávníku zůstává ležet hráč Lipska, hra je přerušena.

Petr Frömel

Góly: 29. Kampl (Demme), 45+3. Werner (pen.) – 39. Quaison, 87. Berggreen (Maxim)

Karty:   24. Laimer (RBL), 38. Ilsanker (RBL) – 44. A. Diallo (MAI), 69. Berggreen (MAI), 76. Serdar (MAI)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:17.
    RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Ilsanker (46. Compper), Orban, Bernardo – Laimer (46. Bruma), Demme – Kaiser (C) (83. Halstenberg), Kampl – Y. Poulsen, Werner.
    Náhradníci: Mvogo – Konaté, Halstenberg, Compper, Keïta, Bruma, Augustin.

1. FSV Mainz 05: Zentner – Donati, Balogun, A. Diallo, Brosinski (C) – Latza, Gbamin, Frei (79. Maxim) – Serdar, Quaison (79. Jairo), Holtmann (57. Berggreen).
    Náhradníci: Huth – Hack, Maxim, De Blasis, Fischer, Jairo, Berggreen.

Rozhodca: P. Ittrich – N. Grudzinski, S. Thielert