Heerenveen – Venlo 2:2 (kon.) | Alkmaar – Heracles 5:0 (kon.) | Excelsior – Zwolle 1:2 (kon.)
Twente – Den Haag 2:3 (kon.)
SBV Excelsior
1:2 (0:0)
PEC Zwolle
cz Sobota 09.12.2017, 19:45 • Van Donge & De Roo stadion, Rotterdam • Holandská Eredivisie • 15. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:39:11)

Je konec. Excelsior nakonec podlehl hostům ze Zwolle 1:2.
    Už ve 47. minutě proměnil domácí van Duinen pokutový kop, ovšem o minutu později přišla rychlá odpověď, když branku vstřelil Saymak. V 57. minutě předvedl hostující brankář Boer skvělý zákrok, ale poté už dominovalo na hřišti Zwolle. V 65. minutě se k přímému kopu postavil Namli a krásnou ránou do pravé šibenice poslal Zwolle do vedení 2:1. V 83. minutě dostal druhou žlutou kartu, tudíž červenou Elbers. V 90+3. minutě mohl srovnat stav utkání střelec prvního domácího gólu van Duinen, ale trefil pouze levou tyč. Zwolle si tak odváží všechny tři body.

90+6

90+5
    Koolwijk dostal za faul uprostřed hřiště žlutou kartu. To už se hraje minutu nad rámec nastaveného času.

90+4
    Mike van Duinen se snažil vybojovat míč ve vápně, ale obrana Zwolle skvěle zapracovala. Domácí mají ještě autové vhazování.

90+4
    Centr domácích skončil pouze u brankáře Boera.
    90+3. van Duinen trefil pouze levou tyč.

90+3
    Mike van Duinen mohl srovnat stav zápasu, ale trefil pouze levou tyč Boerovy brány! Domácí hráč dostal skvělou přihrávku do vápna, kde z voleje vystřelil, ale trefil pouze levou tyč!

90+3
    S ním si ovšem lehce poradili hosté a odkopli míč.

90+2
    Následně se ale hostující hráč provinil faulem a Excelsior má volný kop.

90+2
    Hostující obránce si skvěle pohlídal míč a nechal ho se dokutálet do zámezí. Zwolle tak má autové vhazování.

90+1
    Nyní musel jít Diederik Boer daleko ven z brány aby odhlavičkoval skákající míč, který se snažil dohnat domácí hráč.

90+1
    Hlavní rozhodčí Jeroen Manschot nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Dlouhý nákop poslal do středu hřiště stoper Excelsioru. Následně se ale domácí hráč Jinty Caenepeel provinil hrubým zákrokem a zaslouženě je potrestán žlutou kartou.

89
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Younes Namli, přichází Wouter Marinus.

89
    Domácí to mají v deseti hráčích velmi těžké a nemohou se dostat do vápna Zwolle.

88
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Terell Ondaan, přichází Erik Israelsson.

87
    Hostující hráč skvěle odkopl míč před dotírajícím hráčem Excelsioru. Následně se do střely opřel Anouar Hadouir, ale minul bránu Boera.