Heerenveen – Venlo 2:2 (kon.) | Alkmaar – Heracles 5:0 (kon.) | Excelsior – Zwolle 1:2 (kon.)
Twente – Den Haag 2:3 (kon.)
SBV Excelsior
1:2 (0:0)
PEC Zwolle
cz Sobota 09.12.2017, 19:45 • Van Donge & De Roo stadion, Rotterdam • Holandská Eredivisie • 15. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:39:11)

Je konec. Excelsior nakonec podlehl hostům ze Zwolle 1:2.
    Už ve 47. minutě proměnil domácí van Duinen pokutový kop, ovšem o minutu později přišla rychlá odpověď, když branku vstřelil Saymak. V 57. minutě předvedl hostující brankář Boer skvělý zákrok, ale poté už dominovalo na hřišti Zwolle. V 65. minutě se k přímému kopu postavil Namli a krásnou ránou do pravé šibenice poslal Zwolle do vedení 2:1. V 83. minutě dostal druhou žlutou kartu, tudíž červenou Elbers. V 90+3. minutě mohl srovnat stav utkání střelec prvního domácího gólu van Duinen, ale trefil pouze levou tyč. Zwolle si tak odváží všechny tři body.

90+6

90+5
    Koolwijk dostal za faul uprostřed hřiště žlutou kartu. To už se hraje minutu nad rámec nastaveného času.

90+4
    Mike van Duinen se snažil vybojovat míč ve vápně, ale obrana Zwolle skvěle zapracovala. Domácí mají ještě autové vhazování.

90+4
    Centr domácích skončil pouze u brankáře Boera.
    90+3. van Duinen trefil pouze levou tyč.

90+3
    Mike van Duinen mohl srovnat stav zápasu, ale trefil pouze levou tyč Boerovy brány! Domácí hráč dostal skvělou přihrávku do vápna, kde z voleje vystřelil, ale trefil pouze levou tyč!

90+3
    S ním si ovšem lehce poradili hosté a odkopli míč.

90+2
    Následně se ale hostující hráč provinil faulem a Excelsior má volný kop.

90+2
    Hostující obránce si skvěle pohlídal míč a nechal ho se dokutálet do zámezí. Zwolle tak má autové vhazování.

90+1
    Nyní musel jít Diederik Boer daleko ven z brány aby odhlavičkoval skákající míč, který se snažil dohnat domácí hráč.

90+1
    Hlavní rozhodčí Jeroen Manschot nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Dlouhý nákop poslal do středu hřiště stoper Excelsioru. Následně se ale domácí hráč Jinty Caenepeel provinil hrubým zákrokem a zaslouženě je potrestán žlutou kartou.

89
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Younes Namli, přichází Wouter Marinus.

89
    Domácí to mají v deseti hráčích velmi těžké a nemohou se dostat do vápna Zwolle.

88
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Terell Ondaan, přichází Erik Israelsson.

87
    Hostující hráč skvěle odkopl míč před dotírajícím hráčem Excelsioru. Následně se do střely opřel Anouar Hadouir, ale minul bránu Boera.

86
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Hicham Faik, přichází Anouar Hadouir.

85
    Domácí hráč Milan Massop se provinil faulem a u míče budou stále hosté.

84
    Hosté drží míč na půlce domácích a hledají nějakou skulinku, kudy by mohli projít a vstřelit třetí branku.

83
    Ovšem s ním si poradil hostující hráč, který míč odkopl. Následně se domácí hráč Stanley Elbers provinil faulem, za což byl odměněn žlutou kartu, ale jelikož už to je jeho druhá žlutá, tím pádem přišla červená a Excelsior jde do deseti.

82
    Nyní domácí vybojovali rohový kop z levé strany.

81
    Ani nyní Youness Mokhtar neprošel po levé straně a u míče jsou domácí, kteří odcentrovali z levé strany, ale míč šel do zámezí.

80
    Domácí se snaží, ale nyní ztratili míč a Zwolle má autové vhazování.

79
    Tentokrát Youness Mokhtar nepřihrál nejlépe a dopředu se řítil domácí hráč, ale tomu byl odmáván ofsajd.

78
    Hra se oproti začátku druhé půle zklidnila, ale domácí mají autové vhazování na půlce Zwolle.

77
    Domácí to zkouší po pravé straně, ale ke střele se žádný hráč Excelsioru nedostal.

76
    Nepřesný centr domácích skončil nad bránou Diederika Boera, který se postará o odkop od své svatyně.

75
    Nyní se na hřišti velmi hodně rozpršelo. U míče jsou hosté, kteří se centrem pokoušeli najít vepředu Terella Ondaana. Ten si ovšem míč nezpracoval a skončil pouze u domácího brankáře.

74
    Nyní má Zwolle autové vhazování na pravé straně.

73
    Domácí obránce srazil střelu hostujícího borce.

72
    Po čas celého zápasu vydatně prší, což zhoršuje kvalitu hry, která je ale ve druhé půli od té první skvělá.

71
    Domácí hráč se sice dostal přes obránce Zwolle, ale jeho následná přihrávka nebyla přesná a skončila u hostů.

70
    Domácí hráč neprostřelil obranu Zwolle, ale u míče jsou opět domácí.

69
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Zakaria El Azzouzi, přichází Jinty Caenepeel.

69
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Ali Messaoud, přichází Luigi Bruins.

67
    Mike van Duinen šel s míčem prostředkem hřiště. Následně ho posunul svému kolegovi Faikovi, který vystřelil, ale Diederik Boer si s jeho pokusem poradil.

66
    Nyní jsou u míče domácí, kteří jsou ale po druhé brance lehce zaskočeni.
    65. Younes NAMLI - 1:2

65
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Younes Namli se postavil k přímému kopu, který kopl naprosto senzačně do pravé šibenice a Zwolle otáčí výsledek a vede 2:1! Bez asistence.

64
    Nyní se domácí hráč Elbers dopustil faulu blízko vápna a dostal žlutou kartu.

63
    Domácí se dostali po levé straně do vápna, ale následnou přihrávku v pohodě chytil hostující brankář Diederik Boer.

62
    Hra po ošetření pokračuje.

60
    Jeffry Fortes se zranil při souboji s hostujícím hráčem a nyní je ošetřován na hřišti.

59
    Nyní se Kingsley Ehizibue provinil faulem a u míče budou domácí hráči Excelsioru.

58
    A pro změnu se nyní ke střele zpoza vápna dostal Youness Mokhtar, ale těsně minul pravou tyč domácí svatyně. Hra ve druhé půli je od té první jako den a noc a nyní se hraje velmi atraktivní fotbal, do kterého vletěla obě mužstva po hlavě.
    57. Boer předvedl skvělý zákrok.

57
    Obrovská šance domácích! Po skvělé přihrávce zakončoval z bezprostřední blízkosti domácí hráč, ale Diederik Boer předvedl famózní zákrok!

56
    Nepřesná přihrávka hostů skončila pouze u domácího brankáře Theo Zwarthoeda.

55
    Nyní se hosté ocitli s míčem mimo hrací plochu a Excelsior má autové vhazování.

53
    Opět jsou u míče hosté, kteří to zkoušeli po pravé straně, ale Milan Massop je nepustil a následuje autové vhazování.

52
    Nyní má Zwolle autové vhazování na levé straně.

50
    Začátek druhého dějství začal naprosto opačně, než první půle a hosté se opět dostali ke střele, ovšem tentokrát skončila vedle levé tyče.
    48. Mustafa SAYMAK - 1:1

48
    Hosté bleskově odpovídají! Ryan Thomas se dostal k míči ve vápně a poslal míč před bránu, kde ho tečl Thomas, který našel u levé tyče volného MOUSTAFU SAYMAKA a ten neměl nejmenší problém dorazit míč do brány! Asistence: Thomas.
    47. Mike van Duinen - 1:0

47
    Excelsior právě vstřelil branku!
    MIKE VAN DUINEN proměnil pokutový kop naprosto fantasticky, když poslal tvrdou ránu do pravé strany, zatím co hostující brankář šel na levou!

46
    Byla nařízena penalta pro Excelsior. Hned na začátku druhé půle se hosté dopustili nedovoleného zákroku a domácí mají pokutový kop!

Červené karty: 0:0

První půle dnešního utkání je za námi. Gólu jsme se bohužel nedočkali a zápas je zatím vyrovnaný, i když ke konci prvního dějství byli hosté aktivnější a vytvořili si pár šanci. Především Youness Mokhtar pořádně zatápí ve vápně Excelsioru a mohl poslat Zwolle do vedení, když ve 38. minutě dostal skvělou přihrávku do vápna, ale jeho ránu k pravé tyči fantasticky vyrazil Theo Zwarthoed. Stav je tak zatím stále bezbrankový 0:0.

45

45
    Nyní získali míč domácí, kteří kombinují na vlastní půlce. Poté nakopli míč na svého útočníka Mike van Duinena, ale u balónu byl první hostující brankář.

44
    Nyní byla obrana Zwolle pod tlakem, ale nakonec vše vyřešili a po chvíli se ke střele dostal Terell Ondaan, ovšem jeho rána šla vysoce nad bránu Excelsioru.

43
    Poslední minuty patří hostům ze Zwolle, kteří to zkoušejí po levé straně přes Younesse Mokhtara, který dělá velkou neplechu v obraně Excelsioru.

42
    Příliš dlouhou přihrávku už na hrací ploše nedostihl Ali Messaoud a Diederik Boer má odkop od své brány.

41
    A opět Youness Mokhtar, který se uvolnil a zpoza vápna chtěl vystřelil k pravé tyči, ovšem střela mu trochu sklouzla na vnitřní nárt a skončil pouze v rukách brankáře Zwarthoeda.

40
    Nepřesný centr hostů ze Zwolle skončil pouze v zámezí a domácí budou mít autové vhazování.

39
    Z následného rohu ovšem žádné nebezpečí nevzniklo, ale u míče jsou opět hosté.
    38. Mokhtar nepřekonal Theo Zwarthoeda, který vytasil skvělý zákrok.

38
    Fantastický zákrok předvedl Theo Zwarthoed! Naprosto skvělou přihrávkou uvolnil hostující hráč Younesse Mokhtara, který následně vystřelil k pravé tyči, ale domácí brankář podržel svůj tým. Následuje rohový kop pro Zwolle

37
    Opět se na levé straně uvolnil Youness Mokhtar, který skvělou přihrávku do vápna našel svého spoluhráče, ale ten následně nevystřelil, nýbrž ztratil míč, který odkopla domácí obrana.

36
    Centr hostů z levé strany pouze prosvištěl vápnem až na druhou stranu. Poté se míče zmocnili domácí hráči, kteří do nové kombinace zapojili i svého brankáře Theo Zwarthoeda.

36
    Nyní měli domácí volný kop, který letěl do vápna, ovšem po hlavičce domácího hráče, která šla hodně vysoko si v pohodě vyskočil Diederik Boer a míč chytil.

35
    Youness Mokhtar ukázal svou vytříbenou techniku, když se po levé straně na hranici vápna dostal přes tři domácí hráče, ale následně ho skvělým skluzem zastavil stoper Excelsioru a zažehnal tak možné nebezpečí ze střely hostujícího hráče.

34
    Obrana Zwolle, na kterou zatlačili domácí vše vyřešila odkopem, o který se postaral hostující brankář Diederik Boer.

33
    Nyní domácí vyslali dopředu svého hráče, ale u míče byl dřív hostující brankář Diederik Boer. Poté vybojoval autové vhazování Stanley Elbers.

32
    Mike van Duinen stáhl k zemi hostujícího hráče a zaslouženě dostal žlutou kartu.

32
    Nepřesná kombinace hostů skončila pouze v zámezí a Theo Zwarthoed bude mít další odkop od své svatyně.

31
    Younes Namli se snažil projít do vápna přes střed hřiště, ovšem narazil na důraznou obranu Excelsioru, která ho, možná i zákrokem přes hranici pravidel, zastavila.

30
    Střelu hostujícího hráče zlikvidoval domácí brankář Theo Zwarthoed. Poté chytil i centr, který směřoval na Ondaana.

29
    S následným rohovým kopem si i nyní poradila obrana Excelsioru a odkopla míč.

28
    Youness Mokhtar z přímého kopu trefil pouze postavenou zeď, ale Zwolle bude mít možnost rohového kopu.

27
    Domácí hráč Fortes stáhl k zemi hostujícího hráče a dostal žlutou kartu. Zwolle bude mít přímý kop ze solidní pozice.

26
    Nepřesný centr hostů skončil pouze u brankáře Zwarthoeda, který míč v pohodě chytil.

25
    Ovšem s následným rohovým kopem si obrana Excelsioru poradila a odkopla míč do bezpečí. Zwolle budou mít autové vhazování na vlastní půli.

25
    Pěkným zákrokem zamezil domácí hráč odcentrovat hostům, kteří budou mít rohový kop z levé strany.

24
    Nepřesný centr na Mustafa Saymaka skončil v zámezí vedle brány domácích a Theo Zwarthoed pošle míč do hry odkopem od své svatyně.

23
    Příliš tvrdě šel domácí hráč do souboje s Thomasem a u míče budou hosté ze Zwolle.

23
    Excelsior vybojoval rohový kop z pravé strany potom co byl centr jeho hráčů zblokován.

22
    Nyní se faulu dopustili hosté a po chvíli opět, tentokrát ale Rick Dekker, který podkopl domácího hráče v jeho útočném snažení.

22
    Následně se uprostřed hřiště nedovoleným zákrokem provinil Jordy De Wijs, ale rozhodčí ho pouze varoval a nevytáhl žlutý kartónek.

21
    Domácí se dožadovali odpískání penalty po zákroku Ryana Thomase v pokutovém území, ovšem rozhodčí dal jasně najevo, že tohle pískat nehodlá.

20
    Po menší chybě při odkopu domácích se ke střele dostal Younes Namli, ale ten vysoce přestřelil bránu Zwarthoeda.

19
    Po rohovém kopu se ke hlavičce dostal Terell Ondaan, ale zamířil pouze do brankáře Theo Zwarthoeda.

18
    Velice obětavý zákrok předvedl Jurgen Mattheij, když skočil do tvrdé střely Ryana Thomase a Zwolle bude mít rohový kop.

17
    Po následujícím rohovém kopu se ke hlavičce dostal Jurgen Mattheij, ale přestřelil svatyni Zwolle.

16
    Kingsley Ehizibue měl problémy s centrem z pravé strany, když chtěl prsama sklepnout míč na hostujícího brankáře, ovšem minul svou bránu.

15
    Kingsley Ehizibue vhodil míč do hry, ale našel pouze hlavu domácího hráče.

14
    Nyní mají hosté autové vhazování na vlastní polovině.

13
    Hicham Faik se dopustil faulu a Diederik Boer se postará o odkop ze své poloviny.

12
    Nyní si pro míč vyskočil Theo Zwarthoed a chytil jej do rukou. Následně hodil míč na levou stranu, kde se nacházel jeho kolega, který poté přenesl míč na pravou stranu, ale Zwolle odkoplo míč do zámezí a následuje autové vhazování.

11
    Po nepřesné kombinaci domácích jsou opět u míče hosté, kteří dnes nastoupili v modrých dresech s bílými proužky. Domácí hrají v černých dresech s červenými proužky.

10
    Následně se dopředu řítil Terell Ondaan a vybojoval autové vhazování po zákroku obránce Excelsioru.

9
    Nyní má v moci míč hostující brankář Diederik Boer, který výhozem našel svého spoluhráče.

8
    Domácí hráči sice dostali míč do vápna u branky Boera, ale nic velkého z toho nevzniklo, jelikož si hostující brankář došel pro míč a chytil jej.

7
    Domácím se nepodařilo vykopnout míč z hranici svého vápna, ale následně zatlačili na hosty, kteří se s balónem dostali až na svou půlku hřiště.

6
    Hosté se dostali do zakončení, ale střela hráče Zwolle byla zblokována.

5
    Ovšem poté hosté ztratili míč a Theo Zwarthoed má odkop od domácí svatyně. Následně se domácí provinili faulem ve středu hřiště.

4
    Ovšem s centrem z přímého kopu si snadno poradila obrana Zwolle. Následně se Hicham Faik dopustil nějakého prohřešku a hlavní rozhodčí fo varoval před žlutou kartou.

3
    Hosté se nyní provinili faulem na levé straně, konkrétně Ryan Thomas. Excelsior tak bude mít přímý kop z levé strany.

2
    Domácí do nové kombinace zapojili i svého brankáře Theo Zwarthoeda.

1

SBV Excelsior: Zwarthoed – Fortes, Mattheij, De Wijs, Massop – Faik, Messaoud, Koolwijk – El Azzouzi, van Duinen, Elbers.
    Náhradníci: Havekotte, Kristinsson – Bruins, Caenepeel, Faes, Hadouir, Haspolat, Vermeulen.

PEC Zwolle: Boer – Ehizibue, Dekker, Marcellis, van Polen – E. Bakker, Saymak, Thomas – Namli, Ondaan, Mokhtar.
    Náhradníci: Hauptmeijer, van der Hart – Freire, Israelsson, Marinus, Nijland, Parzyszek, Woudstra.

Rozhodčí: Jeroen Manschot – Patrick Langkamp, Jermain Lapar.

PEC Zwolle:

Zwolle má zatím velmi dobře rozehranou sezónu a nachází se na čtvrtém místě s šestadvaceti body a skóre 20:13, což drží prvenství v počtu nejméně obdržených branek v lize. V posledním zápase přivítalo na své půdě Utrecht. Ve 33. minutě šli hosté do vedení, ale nakonec zachránil domácím alespoň bod v 83. minutě Saymak. Zwolle tak remizovalo 1:1. Nejlepším střelcem je s pěti góly Mokhtar. Hlavním trenérem je John van 't Schip.

SBV Excelsior:

Excelsior se momentálně nachází na desátém místě se sedmnácti body a skóre 17:22. V posledním zápase zavítal na půdu Bredy. Ve 48. minutě se po druhé v zápase prosadil z penalty Ambrose a Breda vedla už 2:0. V 66. minutě sice snížil van Duinen, ale v 77. minutě rozhodl o vítězství 3:1 Fernandes. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Bruins. Hlavním trenérem je Mitchell van der Gaag.

Posledních pět zápasů Excelsioru:

Eredivisie: Breda 3:1 Excelsior
    Eredivisie: Excelsior 1:2 PSV
    Eredivisie: Utrecht 3:1 Excelsior
    Eredivisie: Excelsior 1:0 Roda
    Eredivisie: Twente 1:3 Excelsior

V 15. kole nizozemské Eredivisie se proti sobě utkají týmy SBV Excelsior a PEC Zwolle. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulou sezónu na půdě Zwolle. To poslal ve 26. minutě do vedení Warmerdam, ale za osm minut později přišla odpověď, když se prosadil hostující Bruins. Poté už branka nepadla a zápas skončil remízou 1:1. Nyní se bude hrát na stadionu Van Donge & De Roo v Rotterdamu. Tento stánek nabídne kapacitu pro 10 101 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Jeroen Manschot a jeho asistenti Patrick Langkamp a Jermain Lapar.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.